FARMALL 110C ve službách obce Hluboš

Obec Hluboš měla při výběru nového traktoru jasně dané požadavky. Výběrové řízení vyhrála značka CASE IH s traktorem FARMALL 110C, na který ve vesnici čeká široké spektrum úkolů.
Hluboš je malá vesnice v klínu brdských lesů v okrese Příbram. Skládá se ze dvou katastrálních území Hluboš a Kardavec, kde žije asi 674 obyvatel. Jak už to u malých vesnic bývá zvykem její místostarosta pan Josef Mašek zastává krom své funkce v zastupitelstvu také funkci technickohospodářského pracovníka a obsluhy nového traktoru FARMALL 110C.

Místostarosta Mašek hrál důležitou roli i při výběru samotného traktoru. Obec samozřejmě nemůže vybrat nový traktor bez řádného výběrového řízení. Zastupitelé musí být řádně seznámení se všemi požadavky a kritérii, které hrají při výběrovém řízení roli. Při sestavování požadavků dali hodně právě na místostarostu, který nejen, že pochází ze zemědělské rodiny, ale má zkušenosti i jako řidič kamionu.

Ve výběrovém řízení rozhodovala i možnost operativního leasingu.

Při výběru nového traktoru jsme už věděli, co od něj budeme požadovat,“ přibližuje Mašek proces výběrového řízení, „hlavním požadavkem byly rozměry traktoru.“ Každý, kdo do obce Hluboš přijede, si okamžitě všimne úzkých silnic. Obec si tedy musela vybrat kompaktní traktor, se kterým se řidič bude moci po obci pohodlně pohybovat. Dalším požadavkem byly tři okruhy hydrauliky a možnost montáže komunální desky, protože obec již měla zakoupenou radlici, která se do ní uchycuje. Na traktoru FARMALL zaujal i zdvihový objem motoru 3,6 litru. U motoru jsou použité čtyři ventily na válec a je vybavený systémem přímého vstřikování paliva common rail. Jedním z požadavků, který hrál při výběrovém řízení důležitou roli, byla také možnost financování nákupu pomocí operativního leasingu.
„Na základě výběrového řízení se nám sešlo víc nabídek, ze kterých jsme si vybrali FARMALL 110C.  Není to náš první traktor CASE. Už dřív jsme měli na obci starší CASE JX95. Traktor jsme plně vytěžovali 7 let a celou dobu sloužil na obci spolehlivě.  Byli jsme vždy spokojení jak s ním, tak i se servisem AGRI CS v Rybníkách, “ chválí místostarosta Mašek.

Práce pro nový FARMALL 110C mají v Hluboši dost.

Během celého roku bude svážet odpadní vody do čističky odpadních vod s pomocí cisterny PICHON. V zimě bude obstarávat zimní údržbu pomocí sypače a radlice. V letních měsících bude zase svážet kontejnery během sekání trávy. Kromě těchto prací je FARMALL také k dispozici v rámci služeb pro občany obce, například když potřebují svést stavební materiál. Malé uličky Hluboše nejsou pro kompaktní FARMALL s mechanickou převodovkou žádný problém. Velmi dobře se ovládá a výhodou při změně směru jízdy je i funkce Powershuttle. Při řazení lze využívat i komfortu tlačítka na řadící páce, kdy nemusíte ovládat spojku levou nohou. Po místních silnicích a okolí se pohybuje svižně rychlostí až 40 km v hodině.