Farmall 65 A bez kabiny

Farmall jsou spolehlivé modely, které jsou svým výkonem a konstrukcí vhodné pro práci s čelním nakladačem, stejně tak pro tahově méně náročné práce nebo sečení.

Tento Farmall prodal náš dealer BV Technika a putoval na 7hektarové hospodářství, kde se majitel zabývá chovem ovcí plemene Texel.
Na Farmalla zde čekala jedna táhlá louka v kopci, na jedné části se pasou ovce a na další části suší seno. Traktor bude zatím využíván při sečení, obracení, shrnování sena, vláčení, mulčování a při manipulaci se senem a hnojem. Případně s vozíkem, kdy vozí dřevo z vykáceného okraje louky.
Majitel ho plánuje ještě osadit čelním nakladačem, aby ho mohl využít naplno. 

Proč si vybral Farmall 65 A?

Vybral jsem ho právě pro to, že je to normální farmářský traktor, akorát bez kabiny. Mám jistotu servisu a kvality, což se o naleštěných malotraktorech říct nedá.

Spokojen jsem s ním velice, dokonce předčil moje očekávání i výkonem tříválce.

Farmall 65 A má Case IH 3 válcový motor o objemu 2,9 l, přeplňování turbodmychadlem s mezichladičem stlačeného vzduchu. Palivová nádrž má 110 l a emisní normu plní i bez AdBlue. Jmenovitý výkon 48 kW (65 k) při 2300 ot/min dle ECE-R120, maximální točivý moment 291 Nm, záloha točivého momentu 54 %.

Jezdí 40 km/h. Převodovka je plně synchronizovaná, má 12 převodových stupňů vpřed, 12 vzad, synchronizované ovládání pojezdu vpřed / vzad Synchroshuttle. Vývodová hřídel je elektrohydraulicky ovládaná 540/540E ot/min, koncovka 6 drážek

Hnaná přední náprava 4WD, elektrohydraulické zapínání pohonu všech kol, samosvorná uzávěrka diferenciálu, hydraulické čerpadlo pro řízení 29 l/min, bez předních blatníků1 hydraulický válec pro řízení. Kotoučové brzdy zadní nápravy v olejové lázni, mechanická parkovací brzda, mechanické spínání zadní uzávěrky diferenciálu.

Hydraulické čerpadlo má výkon 47,7 l/min, tříbodový závěs Kat.II (maximální zvedací kapacita OECD 2.150 kg), s rychloupínacími koncovkami,
teleskopické stabilizátory, stavitelné pravé a levé zvedací táhlo, mechanické externí ovládání zadního TBZ, 2 okruhy hydrauliky s jedním okruhem s plovoucí funkcí a 7 pinová zásuvka pro připojení přívěsu.

Vinylové sedadlo řidiče s mechanickým odpružením, loketní opěrkou a pásy, ochranný rám, nastavitelný sloupek řízení, vnější zpětná zrcátka, zadní pracovní světlo, schránka na nářadí, odpojovač baterií. 

Traktor má integrované tažné oko, zadní etážový závěpro přívěs s mechanickým kolíkem.

A pneumatiky 14.9 R20 přední (HD disk), 16.9 R30 zadní.