Inovace modelové řady STEYR Profi

Nové funkce a vylepšení jsou zaměřena na kabinu řidiče a ovládání. Nové individuální nastavení převodového ústrojí CVT a vzduchové odpružení kabiny je nyní k dispozici i u nižší modelové řady.

Vývoj zaměřený na řidiče

Modelová řada traktorů STEYR Profi o výkonu 116 – 150 koní (maximální výkon 125 – 158 koní) dostává pro rok 2022 řadu nových funkcí, které majitelům a řidičům poskytnou ještě větší komfort a intuitivní obsluhu. Nové funkce a vylepšení jsou zaměřena na kabinu řidiče a ovládání. Hlavní inovace jsou v oblasti výhledu, ergonomie, ovladatelnosti a designu. Nové individuální nastavení převodového ústrojí CVT umožňuje obsluze nastavit a uložit citlivost převodového ústrojí dle konkrétních preferencí a pracovních operací. Vzduchové odpružení kabiny je nyní k dispozici na přání i u modelové řady STEYR Profi.

Vylepšení interiéru i exteriéru kabiny

Největší změny u nových modelů se nacházejí v kabině, do které je nyní nový, komfortnější vstup. Nově jsou vybaveny hliníkovými schůdky s výkonným LED osvětlením jako u větších traktorů STEYR Absolut CVT. Mezi další nové prvky kabiny patří další odpojovač akumulátoru přímo u nástupních schůdků stejně jako volitelné zásuvky pro topení a vzduch. Modely Profi a Profi CVT lze na přání vybavit přídavným externím vzduchem pod levými dveřmi, který umožní obsluze snadno vyčistit kabinu nebo chladiče.
Nové traktory Profi získaly přehlednější uspořádání vnějších zadních okruhů pro snadnější a rychlejší připojení a údržbu. Nové uspořádání horního závěsu zahrnuje indikátor polohy a zlepšuje stabilitu a bezpečnost. Veškeré detaily jsou navržené tak, aby usnadnily rychlé zajištění horního závěsu a kontrolu polohy přímo z kabiny. Mezi další inovace kabiny patří nová poziční a směrová LED moderní světla. Nové volitelné LED majáky jsou skládací, aby se minimalizovalo riziko poškození

Větší komfort, lepší výhled, prémiové specifikace

Uvnitř kabiny si obsluha všimne, že klíčové zlepšení je ve výhledu. Nízko umístěný přední stěrač poskytuje o 60 % větší stírací plochu než předchozí design, což má za následek lepší viditelnost a větší bezpečnost za špatného počasí nebo v prašném prostředí. Kabinu doplňuje výrazně kompaktnější a méně nápadné zpětné zrcátko. Nové páčky směrových světel a stěračů u modelů Profi/Profi CVT obsahují vylepšené automatické vypínání, což zvyšuje bezpečnost silničního provozu.
Velkým krokem v komfortu obsluhy je možnost vzduchového odpružení kabiny. Nyní je k dispozici na přání také u modelů STEYR Impuls CVT. Novinkou je také prémiový kožený volant STEYR a vylepšené úložné prostory, včetně chladicího boxu u modelů Profi a Profi CVT. Prémiové DAB rádio s Bluetooth, nové prémiové reproduktory a DAB anténa (dodávané společně s možností vysoké střechy) poskytují vylepšený zvuk.
Mezi inovace, které usnadňují ovládání nářadí a správu dat, patří nová generace držáků monitorů s integrovaným vedením a dvěma USB zásuvkami. Nově nabízí možnost držáku tabletu a mobilního telefonu RAM. K dispozici je také nový pokročilý joystick, který umožňuje nejen ovládat vybrané funkce hydraulického systému, ale také obsahuje tlačítka pro jízdu vpřed/vzad. Umožňuje další možnost pro změnu směru jízdy jednou rukou, čímž se minimalizují pohyby rukou a maximalizuje se doba odezvy.

Vylepšený zážitek s převodovým ústrojím CVT

Nejnovější traktory STEYR Profi CVT těží z plynulého převodového ústrojí, které prošlo významným vývojem. Pokud jde o přizpůsobení konkrétním podmínkám a preferencím, přináší řidiči nový zážitek z jízdy. Individuální nastavení převodového ústrojí CVT umožňuje obsluze nastavit a uložit chování traktoru podle konkrétních požadavků a operace. Jízdní vlastnosti Profi CVT byly vylepšeny ve více oblastech, včetně zrychlení a zpomalení, reverzace, citlivosti jízdního pedálu a ovládání tempomatu. Kromě toho byla vylepšena citlivost a poloha ergonomické loketní opěrky Multicontroller.
Nově je šestiválec 6145 nahrazen modelem 6150 Profi, který byl přejmenován tak, aby reprezentoval jmenovitý výkon 150 koní. Všechny ostatní modely Profi, které jsou vybaveny čtyřválcovými motory, si zachovávají své předchozí modelové označení.