Její kancelář je Optum 300 CVXDrive AFS Connect

Zastane veškerou polní práci a je natolik komfortní, že v něm není problém strávit celý pracovní den. Přesně takový je Optum 300 CVXDrive AFS Connect, který řídí mladá traktoristka Nikola Hrušková.
Služby v zemědělství poskytují bezesporu převážně muži. V rodině Hruškových to však neplatí. V čtyřčlenné rodině jezdí s traktorem i dvě ženy. Jedna z nich je Nikola, která jezdí s majestátným Optumem 300 CVXDRIVE. Ten poprvé otestovala letos v létě a hned po prvních jízdách měla jasno. V ničem jiném už jezdit nechce. Výkonný, kompaktní a vysoce ovladatelný traktor s vynikajícím poměrem výkonu a hmotnosti s komfortní kabinou a moderní telematikou AFS Connect je jako stvořený pro profesionály, kteří ve stroji tráví celý pracovní den a nezřídka i noc.

Lehce ovladatelný a pohodlný

Od tohoto léta jezdí Nikola Hrušková s traktorem Optum 300 CVXDRIVE AFS Connect. Na novém stroji se jí líbí především vysoký výkon a lehká ovladatelnost. Traktor ji překvapil i nadstandardně komfortním pojetím kabiny, která byla vyvinuta s vysokým důrazem na ergonomii řidiče: „Vůbec se to nedá srovnávat se staršími traktory. Řídí se lehce. V kabině je klid a pohodlí. Nehází to se mnou. Jak říká můj táta, člověk si v tom jede jako lord.“

S traktorem jezdí dlouho do noci, takže oceňuje i LED osvětlení i intuitivně podsvícená tlačítka na joysticku Multicontroller: „Hned napoprvé jsem jezdila do dvou do rána. Člověk i v noci vidí jak za dne.“
„Traktor vybíral můj táta. Já jsem měla původně úplně jinou představu, ale táta se svezl v Optumovi a už nic jiného nechtěl. Optum jsem řídila poprvé v noci. Začínala jsem v půl 11 a když jsem si sedla do kabiny říkala jsem si: „Ježíši Kriste, jak to funguje?“ Bála jsem se, ale vůbec nebylo čeho. Ovládání je naprosto intuitivní. Po prvních jízdách jsem věděla, že už bych taky neměnila. Optum není náš první CASE IH. Máme ještě Maxxum a menší Pumu. Bratr s ní rád orá. Vyhovuje mu, že je svižná a obratná.“

Nikola Hrušková
I když je Nikoli Hruškové teprve 22 let, svoje zkušenosti se zemědělskou technikou už má, o čemž svědčí i tetování traktoru na jejich zádech. Mezi zemědělskými stroji se motala od mala. Její rodina má svoji živočišnou výrobu i ornou půdu, a navíc pracují na Domažlicku jako poskytovatelé zemědělských služeb. Po ukončení studií zkoušela Nikola chvíli pracovat v gastronomii, ale brzy se vrátila zpátky do kabiny traktoru. Jak říká:

„Člověk je tady svým pánem a má klid.“

Neuvěřitelně chytrý

Optum 300 CVXDrive AFS Connect využívá moderní technologii pro precizní zemědělství AFS Connect. Díky ní má přímo v kabině traktoru Nikola přístup ke všem údajům, které potřebuje ke svojí práci. „Jako službařům nám technologie hodně usnadní práci. Zákazníci, pro které jezdíme si do systému nahrají svoje pozemky přes aplikaci MyCaseIH.com a my vidíme, kam je potřeba jet, nebo co už je hotové. Dřív jsme si to museli zakreslovat sami. To bylo nepřesné a pracné.“, popisuje výhody telematiky AFS Connect mladá traktoristka.

Díky aplikaci MyCaseIH navíc i majitelé pozemku vidí, na kterých pozemcích se už pracovalo, jak dlouho a s jakou spotřebou.