Kombajny Axial-Flow® přináší efektivitu i ziskovost

Nejmodernější funkce kombajnů Case IH Axial-Flow® pomáhají zemědělcům zvyšovat výnosy a celkovou efektivitu jejich práce.
Kombajny Axial-Flow®, kterých je v ČR k roku 2023 již více než 250, se proslavily především unikátní jedno rotorovou technologií separace zrna a maximální šetrností ke sklízeným plodinám. Tito sklízecí giganti ovšem vynikají i nejmodernějšími technologiemi a službami, které se dnes stávají běžnou součástí moderního, precizního zemědělství. 

Systémy precizního zemědělství CASE IH AFS ™

Systém precizního zemědělství CASE IH AFS™ představuje širokou škálu řešení orientovaných na obsluhu, které vám pomohou efektivněji hospodařit. Využijte toho, co představuje nejdůležitější pokrok v moderním zemědělství od počátků mechanizace, a profitujte z lepšího ovládání, vyšší produktivity, efektivity a přesnosti. Řešení Case IH AFS se používají snadno a intuitivně a jsou nedílnou součástí kombajnů Axial‑Flow® modelové řady 250.

Plně integrovaný naváděcí systém vám pomůže provést práci na poli a zlepšit agronomickou výkonnost. Zajišťuje přesnost mezi přejezdy a spolehlivost bez ohledu na podmínkách, redukuje překryvy a vynechávky.  To zvyšuje zejména efektivitu využití záběru, kdy nezávislé měření v ČR v roce 2017 prokázali navýšení výkonu kombajnu o 0,2 ha/hod více, při záběru adaptéru 12 m. V režimu CTF se jednalo až o 0,4 ha/hod, za den pak o více jak 5 sklizených hektarů více. Zároveň je zárukou rovnoměrného rozhození sklizňových zbytků, které zlepšuje kvalitu a zdraví půdy. Automatické řízení snižuje únavu obsluhy, zvyšuje produktivitu a umožňuje vám využít naplno všechny možnosti kombajnu.
Využívání systémů precizního zemědělství zajišťuje vysokou produktivitu za jakýchkoli podmínek i zpětnou vazbu v podobě výnosových map, které následně můžete využít při následném setí nebo hnojení. S RTK korekčním signálem můžete opakovaně jezdit ve stejných stopách s přesností na 2 cm.

Služba AFS Harvest Command™ vás při sklizni podrží

Služba Harvest Command™ je proaktivní automatický systém sklizně, který neustále vyhledává a upravuje optimální nastavení mlátičky. Automaticky a kontinuálně optimalizuje mlácení, separaci a proces čištění tak, aby maximalizoval výkonnost sklízecí mlátičky.

Díky unikátním snímačům a komponentům stroje, kontinuálně monitoruje pojezdovou rychlost stroje, otáčky a ztráty rotoru, tlak vzduchu a ztráty na sítech, množství nedomlatků i kvalitu a poškození sklizeného zrna. Tato získaná data kontinuálně analyzuje, monitoruje a porovnává je se zvolenou strategií obsluhy a požadovanými parametry. Následně pak automaticky určuje nastavení stroje k dosažení nejvyššího výkonu s ohledem na požadavky obsluhy.

Uživatelské nastavení, které si obsluha přizpůsobuje přesně na míru svým požadavkům před tím, než vjede do plodiny, je rozděleno na základní a pokročilé. Přičemž v základním nastavení jednoduše volíte pouze typ plodiny, maximální pojezdovou rychlost, maximální zatížení motoru a strategii sklizně
Strategie sklizně nabízí několik variant.
 
  • ​Pokud kladete důraz na kvalitu zrna, kombajn pracuje v módu nastavení pro perfektní kvalitu a čištění zrna.
  • V případě, že je pro Vás důležitý výkon, kombajn pracuje s maximálním hodinovým výkonem, nesmí však překročit povolené limity pro nečistoty a poškození zrna. Mód maximální průchodnosti Vám pomůže rychle sklidit v případě, že čekáte nepříznivé počasí, ovšem s nižším ohledem na kvalitu zrna a ztráty.
  • Nastavit můžete také stálou průchodnost, kdy kombajn pracuje s konstantním hodinovým průtokem materiálu Tato funkce je vhodná například pro návaznost na logistiku odvozu zrna.
Algoritmus automatizačního systému AFS Harvest Command™ průběžně a automaticky optimalizuje sedm sklizňových nastavení: pojezdovou rychlost, otáčky rotoru, úhel vodících lišt rotoru, otevření horního a spodního síta, otevření před-síta a otáčky ventilátoru.

Při aktivaci AFS Harvest Command™ je automaticky nastavováno také zadních 6 vodících lišt rotoru. S tímto prvkem systém AFS Harvest Command™ výrazně ovlivňuje průchodnost plodiny. To umožňuje řídícímu algoritmu okamžitě reagovat na měnící se sklizňové podmínky a optimalizovat proces výmlatu a separace.

Díky svým unikátním vlastnostem přináší služba Harvester Command™ obrovskou úlevu pro obsluhu, maximální produktivitu i ve ztížených sklizňových podmínkách a nejvyšší kvalitu sklízeného zrna. A to vše s ohledem na rozdílné provozní strategie a specifické potřeby zákazníků a jejich požadavky!

Sdílení informací pomocí AFS AccuSync

Dnes je každý nový Axial-Flow® 250 vybavený PCM modulem a tovární telematikou Case IH. Při aktivaci služby AccuSync lze mezi kombajny či jinými stroji sdílet důležitá data, jako například naváděcí linie. Dokonce i přes rozdílné záběru adaptéru. Veškeré informace se následně propisují do jedné mapy v portále MyCaseIH, a to i z více strojů najednou. Tato data lze následně využít například pro předpisové mapy u variabilní aplikace hnojiv nebo setí.

Zaujaly Vás funkce kombajnů Axial-Flow®?

Kontaktujte nás pomocí webového formuláře a přijďte si prohlédnout kombajny CASE IH zblízka.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.