Limitovaná edice FARMALL 75A na Příbramsku

Mezi českými zemědělci jsou traktory FARMALL oblíbené, především díky své kompaktnosti a všestrannému využití. My se na jeden takový podíváme, a to na FARMALL 75 A, který již rok pracuje ve službách.

Během letních prací jsme navštívili pana Jiřího Borzyka, který jezdí s traktorem CASE IH FARMALL 75 A ve službách. Své sídlo má ve středních Čechách nedaleko Příbrami, kde se již dlouhou dobu specializuje na sečení trávy pro obce. Naše reference má ještě jednu specialitu, a to vzhled samotného FARMALLu, neboť jde o limitovanou sadu BLACK EDITION, která obsahuje speciální černo-červené lakování podtrhující design traktoru.

Než si pan Borzyk zakoupil nový FARMALL, měl osmiletou zkušenost se starším traktorem ZETOR a zaměřoval se pouze na sečení pro obce. Minulý rok si vyzkoušel práci právě s modelem FARMALL 75 A a nebylo možné odolat, a tak traktor zůstal v jeho službách. Již vzhledově zajímavý traktor si majitel ještě osobně doladil k dokonalosti, „Přidělal jsem si na traktor LEDková světla a vylepšil také „klaksón“, abych byl na silnici více slyšet. Jinak jsem s traktorem velmi spokojen“, říká pan Borzyk.

Jiří Borzyk žije ve Středočeském kraji v okolí obce Milín, kde také provozuje svoje služby. "Nejvíce jezdím s fekálem, to je nyní moje hlavní práce. Okrajově sekám trávu podél cest s příkopovým ramenem. Pro drobné zemědělce nabízím také služby výrobu sena, lisování. Mám také zkušenosti v lese při práci s čelním nakladačem“. Všechny tyto služby zajišťuje sám, od dopravy až po práci v pícninách. V době největší sezóny občas vypomůže i otec pana Borzyka.
 

SPOKOJENOST S TRAKTOREM


Před rokem pan Borzyk začal řešit obměnu svého strojového parku a pustil se do hledání nového traktoru s výkonem do 100 koní. „Hledal jsem něco malého, co by nám nahradilo starého Zetora. Kvůli rychlosti přepravy, většímu pohodlí a klimatizaci v kabině." To byly klíčové vlastnosti, které pan Borzyk chtěl u nového traktoru mít. CASE IH FARMALL 75 A splnil jeho požadavky, traktor si nechal osadit i čelními nakladačem STOLL.

Při práci si pan Borzyk velmi cení dopravní rychlosti traktoru. „Farmall je značně rychlejší, díky tomu jsem začal od září mulčovat a jezdit s fekálem, což mě teď zaměstnává nejvíc.“ Dříve se zaměřoval pouze na sekání kolem příkopů a cest, s novým FARMALLEM našel uplatnění i v dalších službách.
 

POD KAPOTOU


Farmall 75A má vznětový motor s vysokotlakým vstřikováním Common Rail s turbodmýchadlem a chladičem stlačeného vzduchu. Tento typ motoru je šetrný k životnímu prostředí a umožňuje práci s vysokým výkonem při zachování nízké spotřeby paliva. Nový traktor je stejně velký a obratný ve srovnání s předchozím traktorem, ale je výrazně rychlejší – jezdí s maximální rychlostí 40 km/h.

Spokojenost je i se spotřebou“Čekal jsem vyšší spotřebu, což mě překvapilo.“ Servisní interval má nastavený na 600 hodin, k takovému číslu po roce provozu ještě daleko nedošlo.  Traktor zatím jezdí bez problémů a bez jediné návštěvy servisu.

V traktoru je převodovka Powershuttle, kterou si Jiří Borzyk pochvaluje u práce s čelním nakladačem. Umožňuje mu rychle změnit směr jízdy. Maximální zvedací síla tohoto Farmalla je 2 700 kg. Dvourychlostní vývodový hřídel má traktor ve variantě 540/540E ot/min, což je důležité při agregaci právě s mulčovačem, který pan Borzyk využívá také ve službách.

S traktorem je Jiří Borzyk velice spokojený: „Kabina je velice pohodlná, díky klimatizaci mohu pracovat i se zavřenými okny, dříve jsem musel mít otevřená okénka, aby se tam v létě dalo přežít.“ Kabina je navíc čtyřsloupková s prosklenou plochou 5,5 m2, díky tomu nabízí lepší pohledový prostor z kabiny na práci. Komfort ve službách zvyšuje panu Borzykovi také i rovná podlaha a nízká hlučnost. Hodit se může i druhá sedačka.

Měli byste také zájem zrychlit svoje služby? Ozvěte se našemu produktovému manažerovi: Petr Novák, telefon: +420 725 316 896 nebo mail: petr.novak@agrics.cz. Rádi Vám poradíme s výběrem nového traktoru.