Moderní hospodaření se systémy CASE IH AGXTEND™

Značka CASE IH uvádí na trh novou značku pro ucelenou nabídku nejnovějších technologií a systémů precizního zemědělství pod obchodním názvem CASE IH AGXTEND™.

Společnost CASE IH uvádí na trh svou novou vlastní značku AGXTEND™, která se zaměřuje výhradně na technologie, produkty a nabídku služeb v oblasti precizního zemědělství. Produkty a služby značky AGXTEND™ budou dostupné všem uživatelům techniky značky CASE IH, jakožto i majitelům strojů konkurenčních výrobců. Značka AGXTEND™ umožní přístup k exkluzivním zemědělským technologiím, které budou svým uživatelům přínosné v průběhu celého roku.

AGXTEND™ je první značka specializující se na stále se rozvíjející precizní zemědělství a řešení kompatibility strojů pomocí ISOBUS technologie, která poskytuje zákazníkům komplexní přístup k řadě průlomových a dynamických řešení pro precizní zemědělství. Technologie a produkty AGXTEND ™ výrazně rozšíří nabídku společnosti CASE IH v segmentu precizního zemědělství a jsou klíčovým krokem společnosti se zaměřovat na tuto oblast zemědělství a nabízet následné kompletní poradenské řešení a s tím související služby. Kromě toho je to další důkaz, že chce společnost CNH Industrial nabízet na trhu takové produkty, které napomáhají efektivnímu hospodaření a pomáhají zemědělcům.

 

Stávající nabídka s postupným rozšířením


Základní nabídku produktů značky CASE IH AGXTEND™ v současné době tvoří pět produktů, které značka CASE IH plánuje v brzké době následně rozšířit o další produkty.

• senzory, který analyzují skutečný stav rostlin na pozemku a na základě získaných parametrů umožnují variabilní dávkování hnojiv a chemických přípravků
• půdní senzor pro získávání dat o stavu půdy na pozemku a následné přizpůsobení parametrů závěsného stroje pro dosažení maximálního výkonu při zpracování půdy
• vysoce přesné snímací systémy poskytující údaje o plodinách v reálném čase
• systém pro regulaci plevelů bez použití chemických přípravků na bází elektronických impulsů
•  datové snímače pro lepší informovanost a zdokonalení agronomických zásahů

Samozřejmostí je telematika a přenos dat v reálném čase ze stroje do počítače vedoucího zaměstnance za účelem usnadnění získávání dat pro rozhodování se o jednotlivých agronomických zásazích.

Řada produktů AGXTEND™ může být plně integrována do stávajících traktorů a sklízecích mlátiček značky CASE IH, které využívají technologii AFS. Navíc bude možné těmito produkty osadit také traktory, sklízecí mlátičky a závěsné stroje konkurenčních výrobců, která však splňují určité technické požadavky a kompatibilitu. Tyto produkty jsou důležitou součástí přístupu koncernu CNH Industrial k řešení precizního zemědělství, které umožňují zákazníkům vybrat si službu nebo nástroj, který je pro ně vhodný, a umožnit jim udržovat si kontrolu nad svými daty v on-line prostředí.

 

Cesta udržitelnosti a snížení nákladů


Produkty AGXTEND™ mají potenciál výrazně zvýšit udržitelnost jednotlivých zemědělských podniků díky snížení spotřeby paliva, hnojiv a chemických přípravků. Navíc využití inovativních systémů v boji proti plevelům přesným použitím elektrických pulsů podstatně sníží zátěž zemědělství na životní prostředí.

Technologie a produkty značky AGXTEND ™ budou zákazníkům dostupné v průběhu prvního čtvrtletí roku 2019. Neustálé inovace v oblasti precizního zemědělství a samotná digitalizace zemědělství je součástí celkové strategie značky CASE IH a koncernu CNH Industrial v oblasti nabídky služeb precizního zemědělství.