Nejočekávanější novinka roku: Nový Quadtrac 715

Nejvýkonnější sériově vyráběný traktor na světě Case IH Quadtrac se dočkal vyššího výkonu a nového designu, ze kterého běhá mráz po zádech.
Nejočekávanější novinka roku 2023 je tu! Společnost CASE IH odhalila nový Quadtrac s úctyhodným jmenovitým výkonem 715 koní. Nejsilnější sériově vyráběný traktor na světě se nepyšní jen nepřekonatelným výkonem, ale také vyšší pracovní rychlostí a efektivitou při minimálním zatížení půdy. Nepřehlédnutelný je také jeho majestátný design, který doslova bere dech. 

Zcela nový motor s maximálním výkonem 778 koní

Quadtrac 715 je osazen zcela novým motorem FPT Cursor 16L TST o objemu 16 l vyvinutým speciálně pro tento traktor. Jeho maximální výkon činí 778 koní a maximální točivý moment dokonce  3 255 Nm při otáčkách 1 400 ot/min.  Nový motor s nejlepší kompaktností a poměrem výkonu k hmotnosti na trhu se vyznačuje osvědčenou spolehlivostí motorů Cursor s robustní konstrukcí. Byl podroben rozsáhlým testům po dobu více než 20 000 hodin na zkušebně i v terénu. Spalovací komora bez EGR byla vylepšena tak, aby umožnila zvýšení maximálního tlaku až na 220 barů. Nově navržené mezichladiče a dvě turbodmychadla zajišťují rychlou odezvu při změně zatížení a dostupnost maximálního točivého momentu již při nízkých otáčkách. Pružnost nového motoru vás doslova ohromí. Vstřikovací systém Common Rail druhé generace, pracující při tlaku až 2 500 barů, zajišťuje vysokou účinnost motoru a nízkou spotřebu paliva.
Zdvihový objem motoru je o 23 % větší než u modelu Case IH Quadtrac 645 s motorem Cursor 13L TST a poskytuje maximální výkon 778 koní při 1 900 ot/min a maximální točivý moment 3 255 Nm při nízkých 1 400 ot/min. U nového modelu se rovněž podařilo navrhnout jednodušší a bezúdržbový systém SCR s výrazně menším katalyzátorem – tlumičem výfuku. Nově nepotřebuje diesel oxidační katalyzátor DOC a SCRoF filtr pevných částitc.
Servisní interval motoru je nastaven na 600 hodin, což pomáhá udržet provozní náklady stroje na nízké úrovni. Motor spolupracuje  s 16stupňovou převodovkou PowerDrive powershift s automatickým řízením produktivity (APM). Tato převodovka je výrazně zesílena pro použití v silnějším traktoru. Palivová nádrž pojme 1 968 litrů, což je o 11 % více než u menšího modelu Quadtrac 645.
S velkým výkonem přichází i větší efektivita. Nový HD zesílený podvozek a nápravy Quadtrac zajišťují zlepšené tahové vlastnosti a delší životnost při práci s těžkým nářadím. Qudtrac 715 však stále vyniká skvělou obratností jak na poli tak i na silnici. Je důležité, že se z něj nestal neohrabaný obr. Pásové jednotky jsou oproti menším modelům o něco delší. To zabezpečuje dokonalý kontakt s půdou,  dokonalý přenos vyššího tahového výkonu a eliminuje nežádoucí zhutnění půdy. Quadtrac 715 je stále maximálně šetrný k půdě, i když je to nejsilnější traktor na světe. HD pásové jednotky disponují větším hnacím kolem pásů o průmětu 1 008 mm oproti 910 mm u menších modelů. Pro přenos vyššího výkonu motoru je tak v záběru více hnacích výstupků pásu. Pásy velkého modelu jsou o 305 mm delší než u ostatních modelů.
Pásové podvozky jsou dokonale odpružené pomocí robustních silentbloků. Tento systém odpružení má vysokou účinnost a životnost bez nároků na údržbu. Quadtrac 715 nabízí dokonale hladkou jízdu bez otřesů jak na poli tak i na silnici.

Volitelný tříbodový závěs kategorie 4, který byl nedávno představen u jiných nových modelů Case IH Quadtrac, zvedne 10 092 kg a byl od počátku navržen tak, aby odpovídal schopnostem modelu Case IH Quadtrac 715.

 První evropské veřejné představení traktoru QUADTRAC 715 se uskuteční na veletrhu Agritechnica v listopadu 2023 v německém Hannoveru.

Nový design, který vás oslní

Zvenčí se nový Quadtrac 715 odlišuje od svých stájových kolegů novým výrazným designem kapoty. Ta lze zvednout o 31 % výš pro lepší přístup k servisu. Kapota se otevírá  a zavírá pomocí elektropohonu, ovládaného spínačem v uzamykatelné skříňce poblíž schůdků kabiny. Nového designu se dočkalo také osvětlení s novými silničními LED světly a  pracovními světly, která mají výkon 25 420 lumenů, což představuje o 11 % vyšší světelný výkon. Hlavní pracovní světla jsou také posílena a dosahují svítivosti 45 000 lumenů. Jsou rozmístěna kolem dokola traktoru aby osvětlovali plných 360°.

Quadtrac 715

Case IH Quadtrac 715 si zachovává patentované natáčecí nástupní schody, které zajišťují bezpečný a snadný přístup do kabiny. Nová kabina Surveyor se čtyrbodovým odpružením nabízí dokonale hladkou a komfortní jízdu. Zároveň je nadstandardně tichá. Mezi další praktické novinky patří madla kolem střechy, která usnadňují bezpečné mytí oken, a nové přední stěrače.

V interiéru traktoru Case IH Quadtrac 715 vás ohromí nadstandardní komfort. Provedení Luxury nabízí kožené sedadlo řidiče a spolujezdce, kožený volant a koženou loketní opěrku. Na podlaze nechybí prošívaný koberec. Pro pohodlí nohou jsou na sloupku řízení standardně montované „harlej“ opěrky na nohy. Pracovní pohodu během dne si můžete zlepšit poslechem audia díky Premium Sound Systému s vestavěným subwoferem. Nově jsou navrženy odkládací prostory a LED ambientní osvětlení. Ovládání traktoru budete mít dokonale pod kontrolou s nejnovější loketní opěrkou Multicontroller a dotykovým monitorem AFS 1200 Pro. Integrovaná technologie telematiky AFS Connect umožňuje zaznamenávání údajů o vozidle a agronomických údajů, včetně obousměrného přenosu mezi traktorem a online portálem myCaseIH, a zároveň umožňuje vzdálené sledování/podporu stroje majiteli a prodejci.

Case IH Quadtrac 715 poskytuje obsluze lepší přehled o datech, konektivitu a automatizaci, aby mohla efektivněji vykonávat jakoukoli práci bez ohledu na to, kdo sedí v kabině. Traktor je vybaven systémem satelitního řízení AFS AccuGuide s přesností RTK a automatickým otáčením na souvrati AFS AccuTurn. Duální displeje Pro 1200 poskytují přístup k většímu množství dat v reálném čase v celém vozovém parku.