Nepřekonatelný traktor

NEPŘEKONATELNÝ traktor, který navíc dominuje v Nebraska testech - QUADTRAC!

Troufáme si tvrdit, že tradice řemeslné výroby spojená s kvalitou, nadšením pro svoji práci a neutuchajícími inovacemi je něco, co dodává produktům a světoznámým značkám tu pravou hodnotu. Díky tomu je jako zákazníci stále znovu a znovu vyhledáváme a jsme ochotni si za takové špičkové produkty připlatit. Jedním z takových unikátních produktů – strojů je ve světovém měřítku traktor CASE IH QUADTRAC.

Stojí za ním už více než 63 let trvající historie výroby, která začala prvním vyrobeným kloubovým traktorem STEIGER. V roce 1986 přešly traktory STEIGER pod křídla značky CASE IH a společným vývojem nadšených konstruktérů vznikl v roce 1996 unikátní čtyřpásový traktor QUADTRAC.

 

QUADTRAC LÁME REKORDY


Díky svým přínosům pro zemědělce si našel QUADTRAC svoje místo na všech kontinentech a je v tomto oboru světovou jedničkou. Úspěch koncepce QUADTRAC vyprovokoval další výrobce, a proto na trh uvádějí svoje verze pásového traktoru se čtyřmi pásy. Určitě však není možné v několika letech dohnat náskok traktoru QUADTRAC, který je vždy o krok napřed.

 

QUADTRAC DOMINUJE V NEZÁVISLÝCH TESTECH


Nezávislé testy, zejména technických univerzit, přináší zajímavé informace o provozních schopnostech traktorů a jejich účinnosti hnacího ústrojí. Takové testování provádí podle mezinárodní metodiky OECD univerzita v Nebrasce, ve státě Lincoln – USA. Když se porovnají výsledky měření nejsilnějšího čtyřpásového traktoru CASE IH QUADTRAC 620 a konkurenčního čtyřpásového traktoru, je to opravdu zajímavé. U každého z traktorů se měřil výkon a spotřeba paliva přes vývodový hřídel, tahová síla, tahový výkon, měrná spotřeba v tahu a prokluz.

 

MAXIMÁLNÍ VÝKON NA VÝVODOVÉM HŘÍDELI


Při měření výkonu na vývodovém hřídeli dosáhl QUADTRAC 620 o 50,6 % vyšší hodnoty (o 181 koní více) než konkureční traktor. Je to s největší pravděpodobností dáno tím, že vývodový hřídel konkurence není mechanicky dostatečně dimenzován a elektronika omezuje výkon motoru. V praxi to znamená, že pokud ho budete agregovat například s půdní frézou nebo překládacím vozem, nezískáte plný výkon. Elektronické omezení má i QUADTRAC, ale na vývodovém hřídeli vám poskytne 539 koní oproti 357 koní u konkurečního stroje. Zároveň má QUADTRAC 620 o 5 % nižší měrnou spotřebu paliva. V praxi to pak znamená úporu několika litrů za hodinu provozu.

 

REKORDNÍ TAHOVÁ SÍLA A TAHOVÝ VÝKON


Tahová síla a hlavně tahový výkon (to, co traktor na poli utáhne) je tím hlavním, co zajímá snad každého. I zde došli konstruktéři z univerzity k zajímavým výsledkům. QUADTRAC 620 dosahuje o 15,5 % vyšší maximální tahové síly než konkurence. V oblasti maximálního tahového výkonu je maximální tahová síla vyšší dokonce o 38,5 %.

A konečně maximální tahový výkon QUADTRACU 620 je rekordních 562 koní oproti 549 koním u konkurence. Nejzajímavější na výsledcích je však fakt, že QUADTRAC 620 dokáže poskytovat úroveň maximálního tahového výkonu 560 koní už od nižší pojezdové rychlosti 7,7 km/h a udržovat ho konstantní v širokém pásmu až ke 13 km/h. Tedy je jedno, jestli pracujete při 8 nebo 13 km/h. QUADTRAC 620 dosahuje i nižší měrné tahové spotřeby paliva, zejména při nižších pojezdových rychlostech.

Při 8 km/h a maximálním tahovém výkonu je rozdíl ve spotřebách 13 g/kWh, což znamená až 6 l za hodinu nižší spotřebu nafty pro QUADTRAC 620. Poslední měřenou veličinou byl prokluz a i zde QUADTRAC dosahuje v celém pásmu rychlosti menší hodnoty.

 

PATENTOVANÝ PODVOZEK MÁ SVOJE PŘEDNOSTI


Vše se skrývá především za originálním a patentovaným pásovým podvozkem vlastní výroby a vývojem značky CASE IH. Pásový podvozek traktoru QUADTRAC je tzv. pětinápravový, to znamená, že se pásová jednotka skládá z dvou vodicích kol a třech pojezdových kladek, které jsou v kontaktu se zemí. Díky kratší vzdálenosti mezi jednotlivými kladkami tak dochází k lepšímu rozložení celkové hmotnosti a menšímu průhybu pásů. Jednotlivé pojezdové kladky jsou navíc odpruženy pomocí silentbloků. Tímto řešením se méně opotřebovávají jednotlivé části a snižují se vibrace, které přispívají k vyššímu komfortu obsluhy. Hnací kolo s pozitivním pohonem pásů zabraňuje možnému prokluzování pásů, a tím dochází k eliminaci poškození stejně jako k dosažení lepších tahových vlastností.

Ve srovnání s konkurenčním čtyřpásovým traktorem je podvozek traktoru QUADTRAC bezúdržbový a nabízí řadu chytrých řešení, jako je například otevřený design kladek pro lepší odvod nečistot a snížení zahřívání nebo průhledná víčka pro snadné zjištění stavu hladiny oleje. CASE IH QUADTRAC má patentovaný i celý svůj rám, nazývaný jako tříbodový oscilační rám. Díky němu se lépe přenáší na jednotlivé části podvozku síly, rozložení hmotností mezi přední a zadní nápravou je ideálních 50/50 % a jeho konstrukce je promyšlená pro menší počet mechanických částí a delší životnost.

Agronoma a majitele podniku bude zajímat nejmenší možní utužení půdy, které přispívá k lepšímu stavu půdy. V praxi se objevuje často řada smyšlených argumentů, dezinformací a domněnek. Výše uvedené výsledky testů hovoří za vše.

 

JEDINÝ NA TRHU S PLYNULOU PŘEVODOVKOU CVX


QUADTRAC je možné zvolit si i s plynulou převodovkou CVX. Pokud máte o ni zájem, je QUADTRAC jedinou volbou. Její výhody jsou nasnadě. Ještě více se zvedne komfort obsluhy a pohodlí při univerzálním nasazení. Hodně českých uživatelů už nepoužívá QUADTRAC jenom k těžkým tahovým pracím, ale i k setí jak obilnin, tak kukuřice s překládacím vozem nebo k rozhrnování siláže na jámě.
 

QUADTRAC - SÁZKA NA JISTOTU


Řada uživatelů unikátních pásových traktorů QUADTRAC napříč všemi kraji republiky se neustále rozrůstá, k dnešnímu dni jich je u nás více než 130. Zkušenosti s jejich provozem jsou veliké, a i to je jednoznačná deviza pro nové zájemce včetně toho, že umíme rychle nabídnout záložní traktory. To bereme jako zásadní službu pro uživatele. Už nějakou dobu také neplatí, že QUADTRAC je jenom pro podniky s mnoha tisíci hektary. Máme několik uživatelů, kteří mají pod 1000 hektarů, a přesto jim ekonomika provozu traktoru QUADTRAC vychází. Veškerou práci zvládnou rychle, v nejpříhodnější čas, vždy dodrží požadovanou hloubku práce, pracovní rychlost, a přitom odbourají utužení svých polí. Ušetřený čas, prostředky a vyšší výnosy jsou ty hlavní benefity. QUADTRAC je prostě sázka na jistotou, že si kupujete to nejlepší v oboru. My se o vás postaráme s radostí a nadšením. QUADTRAC je kus našeho života.

CASE IH QUADTRAC® nabízí nejlepší tahové vlastnosti a nejmenší utužení půdy. Přijďte si i Vy pro svůj čtyřpásový traktor k ověřeným lídrům v oblasti pásových technologií. Kde všude jezdí traktory CASE IH QUADTRAC a jaké práce vykonávají se můžete podívat zde. Pro více informací kontaktujte produktového manažera Ing. Pavla Nováka, Ph.D., e-mail: novak@agrics.cz, mobil: +420 724 035 761 nebo se informujte u svého autorizovaného prodejce značky CASE IH.

*Jednotlivé grafy a výsledky jsou vypočteny na základě NEBRASKA testů: 2174 - summary 1088, 2165 - summary 1046.