Nová řada mlátiček AXIAL-FLOW 250

Nová modelová řada mlátiček Axial-Flow 250 s novým systémem AFS Harvest Command™

Značka CASE IH představuje tři nové modely řady Axial-Flow 250, které nahrazují stávající modely 7240, 8240 a 9240. Nové modely sebou přináší řadu zajímavých automatizačních prvků, které jsou navrženy pro zjednodušení práce obsluhy, zvýšení výkonu a dodržení odpovídající kvality sklizeného zrna.

„Nové automatizační systémy a funkce by měly zajistit především lepší soulad mezi obsluhou a sklízecí mlátičkou.V tomto případě, sklízecí mlátička nepomáhá zvyšovat pouze výkonnost obsluhy, ale také usnadnit práci méně zkušenějším obsluhám, které nemají dostatečné zkušenosti s obsluhou těchto strojů,“ říká August von Eckardstein, marketing manažer pro sklizňovou techniku CASE IH.

 

Nový automatizační systém výmlatu AFS Harvest CommandTM


Hlavní novinkou u nových modelů Axial-Flow 7250, 8250 a 9250 je automatizační systém výmlatu nazvaný AFS Harvest CommandTM. Tato kompletně nová technologie využívá balíček šestnácti senzorů sledujících práci stroje. V závislosti na podmínkách a typu sklizené plodiny lze mlátičku přizpůsobit až sedmi přednastaveným parametrům. Systém se ovládá jednoduše z kabiny přes monitor AFS Pro 700. Operátor pouze zvolí typ sklizené plodiny a podmínky a mlátička se pak jednoduše nastaví tak, aby se dosáhlo požadovaného výsledku.
 

Systém AFS Harvest CommandTM je dostupný v následujících verzích:


Jednodušší verze systému AFS Harvest CommandTM nabízí osvědčené funkce ACS. Systém dokáže nastavit například otáčky ventilátoru, vůli rotoru a elimnuje tak potřebu manuálního nastavení. Obsluha si může nastavené hodnoty jednoduše uložit a využit je pro práci i v budoucnu.

Pokročilejší verze automatiky zahrnuje dále i regulaci rychlosti vkládání materiálu, která je založena na pojezdové rychlosti mlátičky. Obsluha si pouze nastaví maximální zatížení motoru a pojezdovou rychlost.

Plná výbava automatizačního systému AFS Harvest CommandTM umožnuje automatické nastavování parametrů mláticí a separační části mlátičky, které je založeno na několika parametrech včetně přísunu hmoty do sklízecí mlátičky. Systém využívá kamery, které snímají kvalitu a obsah nečistot ve sklizeném zrnu, aby se zajistila co nejlepší výsledná kvalita s nízkým podílem nečistot a úlomků.

„Automatizační systém AFS Harvest CommandTM využívá kameru, která pomáhá sledovat kvalitu zrna pomocí UV záření, zahrnující modré, zelené, červené a infra-červené světlo. Paprsky světla dokáží identifikovat množství úlomků a nečistot,“ říká August von Eckardstein.

 

Elektronicky ovládané usměrňovací lišty


Řada mlátiček Axial-Flow 250 se systémem AFS Harvest CommandTM je nově vybavena elektronickým ovládáním usměrňovacích lišt toku materiálu přímo z pohodlí kabiny. Nastavení vodících lišt probíhá bud automaticky, když je spuštěna automatika, nebo lze nastavení provést také manuálně. Regulace toku materiálu eliminuje
ztráty
, kdy při vyšších výnosech je nutné hmotu zadržet v oblasti rotoru déle, aby došlo k lepšímu vyseparování zrna.
 

Převodovka pro vyšší pohodlí


Nový typ hydrostatické převodovky je založen na dvourychlostním ovládání, které poskytuje plynulé přeřezaní i při práci ve svažitém terénu nebo při přepravě. Maximální rychlost ve skupině I je 18 km/h, ve skupině II pak 40 km/h. Maximální pojezdovou rychlost v dané skupině lze však jednoduše omezit v závislosti na podmínkách. Mlátičky Axial-FLOW 250 jsou nově vybaveny také elektronickou uzávěrkou diferenciálu, která nahrazuje mechanický pedál na podlaze.
 

Vyšší zvedací síla šikmého dopravníku


Největší modely řady Axial-Flow 250 nově nabízí zvedací sílu šikmého dopravníku až 6,1 tun, aby mohla mlátička bezproblémově pracovat s lištou o záběru až 13,5 metru a 18 řádkovým kukuřičným adaptérem.
 

Plně automatické navádění AFS


Systém telematiky AFS Connect umožnuje snadný přenos dat mezi sklízecí mlátičkou a stolním počítačem. Všechny sklízecí mlátičky lze na přání objednat z výroby s přípravou na navigaci, díky které můžete pracovat s maximální přesností až na 2,5 centimetru.

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku CASE IH CZ, kde Vám přinášíme nejnovější informace ze světa značky CASE IH.

Nová řada mlátiček AXIAL-FLOW 250