Nové lisy CASE IH u českých zákazníků

Dodání třech nových hranolovitých lisů CASE IH zákazníkům v ČR.

V letošním roce jsme našim zákazníkům napříč ČR dodali rovnou tři nové lisy CASE IH na hranolovité balíky modelové řady LB. V minulém týdnu jsme při práci zastihli dva z těchto lisů v agregaci s traktory CASE IH. Tyto agregace tak potvrzují heslo, že traktor + lis od značky CASE IH je dokonalé spojení!

Nová generace lisů LB je charakteristická přepracovaností celého stroje, který se svými technickými parametry od sběrače po rotor a podavač liší zcela od svých předchůdců.
 

Vlajková loď LB 434R XL v ZAS Bečváry


V podniku ZAS Bečváry pracuje největší model LB 434 s řezáním a prodlouženou lisovací komorou o 80 centimetrů. Prodloužená lisovací komora nabízí spolu s automatickým ovládáním plnění dosažení lepšího tvaru, vyššího utužení a lepší konzistence. Lis pracuje v agregaci s traktorem CASE IH PUMA 240 CVXDrive (jmenovitý výkon 240 koní, maximální výkon s navýšením Power Management 270 koní). Pracovní rychlost soupravy se pohybuje kolem 11 km/hod při 1 900 ot/min motoru, průměrná spotřeba paliva se pohybuje kolem 35 l/hod.

Sběrač o šířce 2,4 metru s bočními šneky zajištuje výbornou kvalitu sběru i extra širokých řádků. Pro maximální hustotu sklizeného balíku je tento lis vybaven 29 noži, rozměry balíku jsou standardně 120 x 90 cm se stavitelnou délkou od 100 do 260 centimetrů,

Ovládání lisu je zcela přehledné a jednoduché díky propojení traktoru s lisem pomocí ISO BUS, toto řešení umožnuje, že v kabině traktoru nemusí být nainstalován jakýkoliv další monitor, ale vše je přehledně viditelné na dotykovém monitoru traktoru AFS Pro 700.
 

Ojedinělý LB 424R XL v ZD Čechtice


Mluvíme-li o ojedinělém provedení hranolovitých lisů CASE IH, pak nemůžeme opomenout nově dodaný lis LB 424R XL do Zemědělského družstva Čechtice. Tento lis je ve srovnání s předchozím lisem vybaven jednoduchou nápravou s širokými pneumatikami o rozměru 710/40 R22,5.

Vázací ústrojí je řešeno systémem osvědčeného a spolehlivého dvojitého uzlu HESSTON s 6 uzlovači. Lisovací systém lisů CASE IH je řešen dvoustupňovým lisováním (předlisovací komora – hlavní lisovací komora) s nastavitelným tlakem pro dosažení optimální hustoty balíku. Oproti modelu LB 424R XL se tento model vyznačuje jinými rozměry výsledného balíku - 120 x 70 cm s nastavitelnou délkou balíku 150 až 260 centimetrů.

V ZD Čechtice se pro nový lis CASE IH rozhodli z důvodu výborných zkušeností s předchozím lisem CASE IH, který zde opracoval 16. sezon s ročním využitím přibližně 8 000 balíků.

Nové lisy CASE IH u českých zákazníků