Novinka – příkopový mulčovač MBLS pro obce a menší farmáře

Nové řešení vyniká lehkou konstrukcí a možností pracovat ve sklonu až 90 stupňů. Zaujme technickým zpracováním a kvalitou práce, nebo kompaktními rozměry a příznivou cenou.
Přinášíme nové řešení ušité na míru obcím a menším farmářům. Nový stranový mulčovač MBLS LW se skvěle hodí pro mulčovaní příkopů, okrajů cest či cyklostezek a k údržbě zeleně obecně. Vyniká lehkou konstrukcí a možností pracovat ve sklonu -60o až 90o.

Značka TEHNOS je na českém trhu lídrem v segmentu mulčovací techniky. Již přes 30 let se specializuje na vývoj a výrobu zemědělské techniky. Výsledkem jsou kvalitní a vysoce technicky propracované stroje, které sklízejí ohlas po celém světě, a jinak tomu není ani u nás. Již 4 roky po sobě jsou mulčovače TEHNOS nejprodávanější značkou na českém trhu. V období let 2017 až 2020 se nám podařilo českým zákazníkům dodat 521 mulčovačů.

IMG_0165.jpg

Mulčovače TEHNOS jsou oblíbené především díky své kvalitně odvedené práci a dlouhé životnosti. Další předností je jednoduchost obsluhy a snadná údržba. Výrobce nabízí celou řadu mulčovačů s pracovním záběrem od 1,1 až po 9 m. Stroje zajišťují dokonalé mulčování rostlinných zbytků nejen v zemědělství, lesnictví, vinařství, ale i v komunální oblasti.

Modely řady Simple vynikají díky svým kompaktním rozměrům a lehké, avšak robustní konstrukci, v komunální sféře. V minulém roce společnost představila nový stranový příkopový mulčovač MBLS LW, který byl vyvinut na základě požadavků obcí a menších zemědělců. Nový MBLS představuje ultra lehkou verzi populárního bočního mulčovače MB Profi. Celková hmotnost nejmenšího modelu je totiž pouhých 380 kg. K dostání jsou celkem 4 modely s pracovním záběrem 1,1 až 1,7 m. Jsou ideální pro práci s malými a lehčími traktory o výkonu již od 30 koní. Disponují celkem třemi řemeny a 10 až 16 masivními kladivy z kované ocele. Vysoké otáčky rotoru opatřeného kladivy způsobí uvnitř mulčovače podtlak, díky němuž je ze země zvednuta rostlinná hmota. Kladiva následně hmotu useknou a díky dvěma řadám protiostří je hmota rozsekána na drobné části.

IMG_0123-2.jpg

Mulčovač MBLS je určený především pro malé farmáře a samosprávy obcí. Velkou výhodou je použití ve sklonu od – 60° až do + 90° umožňující perfektní vysekávání strmých příkopů, ale i obsekávání keřů a stromků. Své využití najdou například při údržbě zeleně kolem cyklostezek, vodních toků, hřišť nebo parků. Převodovka s volnoběžkou je umístěna na boční straně, což stroji umožňuje mnohem větší boční posuv pro maximální efektivitu a plynulé přizpůsobení nerovnému povrchu.
 
IMG_0335-2.jpg 5_3.jpg

Výměna opotřebitelných dílů (např. kladiva, protiostří) je velice snadná a rychlá. I přesto, že nová řada disponuje ultra lehkou konstrukcí, stroje si zachovávají svou robustnost, kvalitu a dlouhou životnost. Jsou vybaveny krytem z masivního plechu z oceli vyšší kvality a zadním ochranným gumovým krytem. Patentované mechanické jištění proti nárazu eliminuje poškození stroje a prodlužuje životnost.

I tento nový model si již získal přízeň řady zákazníků. Zaujal je jak svým technickým zpracováním a kvalitou práce, tak svými kompaktními rozměry a příznivou cenou.