Novinka STEYR Impuls CVT

Nový model STEYR Impuls CVT dorazil v polovině září, již o měsíc později ho předáváme prvnímu majiteli v ČR.
Na jaře na mezinárodním veletrhu TECHAGRO měl být poprvé představen nový model STEYR Impuls CVT, který doplňuje prověřené a spolehlivé traktory CVT. Bohužel byl veletrh přesunut, ale my jsme se rozhodli, že vás o tuto novinku nemůžeme připravit. Proto jsme se rozhodli ho poprvé českým a slovenským zemědělcům ukázat v rámci STEYR DEMO TOUR 2020. Nemohli jste se akce zúčastnit? Nevadí, pojďte se s námi na nového siláka podívat!

IMG_0232.jpg

Nový STEYR Impuls CVT byl stvořen pro ty nejnáročnější požadavky zákazníků. Mezi jeho hlavní přednosti patří všestrannost, vysoký výkon a vysoká úroveň komfortu. V nabídce jsou celkem tři modely s maximálním výkonem až 225 koní a jsou k dispozici výhradně s oblíbeným plynulým převodový ústrojím CVT s děleným tokem točivého momentu a dvěma mechanickými rozsahy, které zaručuje maximální účinnost a úsporu paliva.

IMG_0088.jpg

Díky výkonnému motoru o objemu 6,7 litru s točivým momentem až 940 Nm je tím správným Impulsem pro vaši práci. Silné 6válcové motory o výkonu od 150 do 180 si poradí i s těmi nejnáročnějšími operacemi a umožní vám využít potenciál traktoru na plno. Nabízí totiž díky funkci PowerPlus navýšení o dalších 45 koní. Disponují patentovaným systémem Hi-eSCR2 bez filtru pevných části a EGR a zároveň splňují i nejpřísnější emisní normy EU Stage V.

IMG_0044.jpg

Těžká práce? Žádný problém. Předností nového modelu STEYR Impuls CVT je vysoce silný hydraulický systém s výkonem až 160 l/min a axiálním pístovým hydrogenerátorem CCLS a až 7 hydraulickými okruhy. Dostane vás svou zvedací kapacitou, která v případě zadního závěsu činí 8 257 kg a v případě předního 3 568 kg.
STEYR je již řadu let lídrem na trhu v oblasti technologií a nový STEYR Impuls je toho důkazem. Nabízí nejnovější inteligentní systémy zemědělství jako je technologie ISO BUS pro kompatibilitu se závěsnými stroji. Standardně je traktor vybaven třídou II, je však možné dodat nejmodernější ISO BUS III, prostřednictvím něhož lze ovládat traktor závěsným strojem. Dalším příkladem je souvraťový management Easy-Tronic pro automatizaci procesů nebo síť referenčních stanic AGRI CS RTK+ s přesností 1,5 cm. Pro maximální bezpečnost jsou traktory vybaveny patentovaným systémem S-BRAKE, který zaručuje automatickou stabilizaci traktoru připojeného návěsu při jízdě z kopce dolů.

IMG_0106.jpg
 
K červeno-bílým traktorům STEYR bezpochyby patří vysoká úroveň komfortu kabiny. Tu posouvá nový STEYR Impuls CVT ještě výše díky možnosti vzduchového odpružení kabiny a ve spojení hydraulicky odpružené přední nápravy. Citlivost si můžete samovolně nastavit dle aktuální potřeby. O maximální pohodlí obsluhy se stará automatická klimatizace a vysoce komfortní sedadlo řidiče Dual Motion s vyhříváním a nízkofrekvenčním odpružením. Pro maximální pocit prémiové výbavy lze traktor vybavit koženým volantem, tkaným koberečkem nebo výkonným STEYR SOUND SYSTEMEM se 4 výkonnými reproduktory a SUBWOOFEREM.
 
IMG_0110-2.jpg

Celá kabina a řízení je vyvíjeno především s ohledem na uživatele, aby celé ovládání bylo velice intuitivní a ulehčilo namáhavou práci. Většinu funkcí lze ovládat integrovanou elektricky nastavitelnou loketní opěrkou s Multicontrollerem a dotykovým monitorem S-TECH 700, který obsahuje nové možnosti nastavení a uživatelského přizpůsobení. Dále nechybí ani nastavitelný sloupek řízení, přihrádka na odkládání věcí, teleskopická zpětná zrcátka, přední a zadní slunečná clona a mnoho dalších. Práci po setmění vám ulehčí i 20 pracovních LED světel s výkonem 40 000 lm.

IMG_0053.jpg

V rámci STER DEMO TOUR jsme poprvé tohoto nového hrdinu představili veřejnosti. Moc dlouho se u nás však neohřál. Na začátku měsíce jsme ho prostřednictvím našeho obchodního partnera Navos Farm Technic s.r.o. předali novému majiteli.

IMG_0251-3.jpg
Pro více informací o novém modelu kontaktujte produkt manažera pro traktory STEYR, Ing. Zdeňka Musila, email: zdmusil@agrics.cz, tel.: +420 601 321 597, nebo svého autorizovaného dealera.