Nový Optum AFS Connect

Maximální komfort pro majitele i obsluhu.
Je to již sedm let, kdy prestižní výrobce CASE IH představil zcela novou modelovou řadu OPTUM, která v sobě skrývala kompaktnost, ale i výkonnost a originální design. Nyní přichází nový OPTUM AFS Connect, který přebyl svého předchůdce novou komfortní kabinou, inovovaným interiérem a novou telematiku AFS Connect, která posunuje benefity pro majitele i obsluhu zase o velký kus dál.

Co nabízí modelová řada

Řada Optum AFS Connect obsahuje tři modely s jmenovitým výkonem 250 k, 270 k a 300 k, všechny s plynulou převodovkou CVXDrive. Srdcem těchto modelů je nová kabina. Designéři se při vývoji nového OPTUMU inspirovali osvědčenými funkcemi větších traktorů jako je Magnum AFS Connect. Součástí nové kabiny je loketní opěrka Multicontroller a její multifunkční páka, větší dotykový monitor AFS Pro 1200 nabitý funkcemi a monitor na sloupku A pro čtení informací o motoru/převodovce. Nové OPTUMY AFS Connect jsou nyní standardně vybaveny telematickým balíčkem Case IH AFS Connect pro okamžitý obousměrný přenos dat mezi traktorem a online portálem pro správu, monitorování stroje v reálném čase a mnoho dalšího.

Velký posun v podobě intuitivnějšího a jednoduššího ovládání


Jedním z nejvýraznějších rysů nové řady OPTUM AFS Connect je kabina. Nová kabina s sebou přináší více prostoru, nižší hladinu hluku a lepší výhled. Obsluha v ní nalezne větší interiér s nárůstem prostoru o 7,5 %, lepší výhled, o 11 % více prosklené plochy. Hlučnost se podařilo snížit na rekordně nízkých 66 decibelů. Kabina je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů a poprvé z odvětví traktorů jsou v ní použity prémiové měkčené materiály. Uživatelské prostředí je navrženo pro ještě bezpečnější, jednodušší a příjemnější ovládání.
Uvnitř kabiny je výraznou novinkou zcela nová loketní opěrka Multicontroller, která obsahuje novou páku Multicontroller s konfigurovatelnými tlačítky. Prostřednictvím nového, většího monitoru AFS Pro 1200 v přední části loketní opěrky lze klíčové ovládací prvky na multifunkčním ovladači a loketní opěrce přizpůsobit tak, aby vyhovovaly preferencím obsluhy a prováděné práci, včetně funkčních tlačítek a podsvícených, konfigurovatelných páček hydraulických okruhů. Nový dotykový monitor AFS Pro 1200 kompatibilní s ISOBUS má obrazovku s vysokým rozlišením, která umožňuje obsluze nejen sledovat všechny primární funkce traktoru, ale může také zobrazovat záběry přední a zadní kamery. Na nové loketní opěrce jsou také klávesové zkratky a nový otočný ovladač kodéru, který můžete znát u modelů Magnum AFS Connect.
Prostřednictvím terminálu AFS Pro 1200 mohou uživatelé spravovat automatizovaný naváděcí systém CASE IH AccuGuide a – poprvé v této třídě traktorů Case IH – plnou telematiku výrobce AFS Connect – kterou známe u vyšších traktorů řady Magnum a Quadtrac/Steiger AFS Connect. S tímto systémem bezdrátového obousměrného přenosu dat mezi traktorem a online portálem mají majitelé traktorů a vedoucí farem úplnou kontrolu nad správou farmy, vozového parku a dat, což pomáhá minimalizovat náklady, zvyšovat efektivitu a maximalizovat výkon. Údaje o výkonu traktoru a provozních údajů nářadí jsou okamžitě, bezpečně a nepřetržitě zasílány na online portál pro přístup vlastníka traktoru nebo mechanizátora. To jim umožňuje provádět rozhodnutí přesněji a rychleji, s podporou okamžitě dostupných a přesných dat, aktuálních i historických. Mohou také sledovat informace v reálném čase, jako je poloha jejich traktorů, jejich hladiny paliva a další klíčové údaje o správě a výkonu. Tímto způsobem je možné například podle potřeby dodat naftu do traktoru, zlepšit logistiku stroje nebo zjistit, zda byla práce dokončena. Protože přenos dat je možný oběma způsoby, pokyny k práci, aplikační mapy a další data lze také posílat dálkově do traktoru z počítače v kanceláři farmy pomocí záložky ‚Farma‘ na webovém portálu AFS Connect, portál známý pod označením MyCASEIH.
Se svolením farmáře mohou pracovníci servisů sdílet náhledovou stránku AFS Connect, díky tomu vidí obrazovku AFS v reálném čase tak, jak ji vidí řidič. Majitelům či mechanizátorům to umožňuje kontrolu provozních a jiných údajů, následně pak mohou rozhodnout, zda stejný přístup udělí svého autorizovaného servisnímu středisku, díky tomu může servisní technik získat včas upozornění na včasné varovné signály závady nebo problému traktoru, vzdáleně se mohou ke stroji připojit bez nutnosti výjezdu.

Více pohodlí, lepší ovládání

Pro lehčí údržbu traktoru má obsluha stroje před nástupem do nové kabiny různá vylepšení včetně vzduchového rychlospojek stlačeného vzduchu. Nově navržené nástupní schůdky do kabiny jsou prostornější a nastupování díky tomu pohodlnější.
Ovládání nového Optumu bylo kompletně přepracováno. Nyní obsahuje novou loketní opěrku Multicontroller, doplněnou o přepracovanou multifunkční páku Multicontroller s možností ovládání dvou hydraulických okruhů včetně plovoucí pozice. Mezi další inovace začleněné do nové loketní opěrky a multifunkční páky patří konfigurovatelné páčky hydraulických okruhů, které mění barvu podsvícení dle přiřazeného okruhu. Prostřednictvím terminálu AFS Pro 1200 si každý řidič může nastavit traktor přesně podle svých představ a nabízí tak osobní zkušenost s ovládáním Optum AFS Connect.

 
Další inovací je větší dotyková obrazovka navigace AFS Pro 1200 umístěná pohodlně v blízkosti řidiče a ve výhledu na loketní opěrku. Terminál také obsahuje více konfigurovatelných nastavení, včetně napájení přední a zadní kamery podle specifikace. Mnoho funkcí lze ovládat buď prostřednictvím dotykové obrazovky, nebo pomocí nového otočného a stiskacího otočného ovladače na loketní opěrce.
Konstrukční změny jako přepracované zadní blatníky přináší obsluze stroje vyšší viditelnost dozadu. Stejně jako čtyř sloupkový design kabiny s dveřmi po celé délce také napomáhá liniím výhledu. Horní zakřivený okraj čelního skla pomáhá maximalizovat pronikání přirozeného světla, napomáhá výhledu a nový design nízko umístěních stěračů poskytuje o 27 % zvětšení čisté plochy. Noční viditelnost mohou zlepšit pakety LED silničních a pracovních světel s až 14 světly ve střeše, osmi v přední části kabiny, dvěma na zadních blatnících a šesti v kapotě.

 

Komfortní prostředí pro obsluhu

Pro komfort obsluhy v letních a zimních měsících se stará kvalitní automatická klimatizace s více výdechy pro lepší distribuci vzduchu. Přední laminované a protihlukové sklo rovněž přispívá ke snížení hlučnosti a zvýšení jízdní pohody.
Špičkové sedadlo řidiče Maxximo Evolution se špičkovým – aktivním systéme tlumení kmitů dokáže odfiltrovat až 65 % všech vibrací. Luxusní kožený potah červenou kůží CASE RED mu dodává prémiový vzhled. Je vybavenou provětráváním, vyhříváním a posouvatelnou opěrkou hlavy pro nerušené sledování nářadí za sebou a při couvání. Komfort při řízení zajišťuje nový pojezdový pedál, který poskytuje zvýšenou přesnost a kontrolu při pomalé jízdě, práci na poli s otáčením na souvrati a rychlé dopravě po silnici.

 
Větší objem kabiny a přepracování interiéru také znamenají, že designéři Case IH dokázali začlenit více úložného prostoru. Aby se řidič během dlouhých dní osvěžil, je pod sedadlem spolujezdce integrovaná chladnička s dostatečným prostorem nejen pro svačinu, ale také pro dvě dvoulitrové lahve.
Pro potřeby řidiče traktoru je k dispozici řada USB zásuvek, nejenom pro potřeby monitorů, ale také si můžete jednoduše nabít svůj mobilní telefon.