Nový Quantum CL

Modelová řada Quantum se rozrůstá o nový model CL.

Na veletrhu zemědělské techniky SIMA v Paříži představila značka CASE IH nový model s označením CL, který tak rozšíří stávající modelovou řadu speciálních traktorů Quantum V/N/F. NOVÝ QUANTUM CL je kompaktním traktorem nejenom do sadů a vinic, díky svým obratným rozměrům se hodí také do živočišné výroby, lesních školek nebo do chmelnice, kde se využije toho, že traktor nevyžaduje úpravu kabiny.

Nové modely Quantum CL přichází na trh s novým atraktivním designem, uživatelům dále nabízí středové hydraulické okruhy na přání, výkonný axiální hydrogenerátor, integrovaný přední závěs a přední vývodový hřídel, přepínatelný systém filtrace vzduchu, uživatelsky přívětivější pracovní prostředí a snazší ovládání.
 

Obratný na pohled, výkonný především


Quantum CL zahrnuje čtyři modely s výkonem od 75 do 107 koní. Jednotlivé modely pohání čtyřválcové motory FPT o objemu 3,4 litru s mezichladičem stlačeného vzduchu a elektronickým vstřikováním paliva Common Rail. Elektronické vstřikování paliva umožnuje oproti mechanickému vstřikování zvýšit výkon traktoru, výrazně zvyšuje účinnost paliva a tím zajištuje snížení provozních nákladů.
 

Prostorná a bezpečná kabina


Kabina nových Quantumů poskytuje příjemné pracovní prostředí. Jednotlivé ovladače a páky jsou logicky uspořádány tak, aby obsluze umožnili rychle provést danou pracovní operaci. Pro přizpůsobení se posedu obsluze lze jednoduše nastavit také sloupek řízení.

Quantum CL je prvním traktorem na trhu, který je vybaven přepínatelným systémem filtrace vzduchu a splňuje tak evropské standardy traktorů pro chemickou ochranu rostlin. Úroveň ochrany lze jednoduše přepnout na monitoru. Quantum CL má nově navržený design kabiny. Všechny komponenty jsou integrovány do střechy kabiny, aby se předešlo možnému poškození větvemi stromů při práci v úzkém meziřadí.
 

Šest variant převodového ústrojí

 

Traktor lze vybavit šesti variantami převodového ústrojí. Ve standardu jsou Quantumy CL vybaveny převodovkou 16x16, na přání lze zvolit převodovku 28x16 s plazivými rychlostmi od 0,2 km/h. Pro pohodlnější ovládání je k dispozici elektrohydraulické ovládání reverzace Powershuttle. Nejoblíbenější variantou u českých sadařů a vinařů je však převodovka 32x16 Hi Lo.
 

Výkonný hydraulický systém


Ke zvládnutí pracovních operací, u kterých je vyžadován vyšší průtok hydraulického oleje, mohou být na přání Quantumy CL vybaveny hydrogenerátorem s průtokem oleje 82 l/min oproti standardní verzi s průtokem 62 l/min. Pro práci s čelním nakladačem nebo ožínačem větví jsou k dispozici středové hydraulické okruhy, které lze jednoduše ovládat z kabiny pomocí joysticku.

Vysoce odolná přední náprava umožnuje zatížení až 2 500 kg, takže traktor může pracovat i v agregaci s čelním nakladačem. Pro zvýšení využití může být Quantum CL osazen integrovaným předním tříbodovým závěsem o zvedací kapacitě 2 000 kg a předním vývodovým hřídelem.

Nový Quantum CL rozšiřuje stávající modelovou řadu V/N/F a díky svým technickým parametrům posouvá možnosti využití ještě o úroveň výš. První kusy budou k dispozici začátkem července, proto se již nyní můžete informovat u svých autorizovaných prodejců CASE IH.