Nový STEYR 6340 Terrus CVT se stává vlajkovou lodí

STEYR 6340 Terrus CVT rozšiřuje nejvyšší modelovou řadu. Nový model se stává nejsilnějším koněm ve stáji STEYR, který byl kdy vyroben.
V reakci na poptávku zemědělců a dodavatelů po vyšším výkonu a produktivitě pro zvýšení efektivity v době rostoucích nákladů na vstupy představuje STEYR nový vlajkový model. Nový 6340 Terrus CVT stojí v čele přepracované řady tří modelů Terrus CVT a je nyní nejen největším traktorem v řadě STEYR, ale také nejsilnějším traktorem STEYR, který byl kdy vyroben.

Nový 6340 Terrus CVT, vyráběný stejně jako ostatní modely Terrus CVT v rakouském St. Valentinu, používá nový systém číslování zavedený nově i v ostatních řadách STEYR, kdy poslední tři čísla popisují vždy dostupný maximální výkon traktoru bez navýšení, nikoliv jmenovitý výkon jako tomu bylo dříve. Nová řada Terrus CVT nyní zahrnuje modely 6290 Terrus CVT, 6315 Terrus CVT a 6340 Terrus CVT. Všechny jsou poháněny motorem FPT NEF 6,7 l, který v novém modelu 6340 Terrus CVT poskytuje o 9 % vyšší výkon ve srovnání s modelem 6300 Terrus CVT, který dříve vedl tuto řadu. U modelu 6340 Terrus CVT je výkon 340 k dostupný bez navýšení za všech okolností. Maximální točivý moment činí 1 398 Nm při 1 400 ot/min. Navzdory vyššímu výkonu váží 6340 Terrus CVT 11 530 kg, celková přípustná hmotnost potom činí 16 800 kg. Je vybaven novým vnějším filtrem motoru, který pomáhá snižovat dobu servisu. Maximální zvedací kapacita zadního závěsu je 11 058 kg a výkon hydraulického systému je ve standardu 165 l/min, volitelně 220 l/min.

648959_v2.jpg


Všechny modely STEYR Terrus CVT jsou k dispozici s pakety výbavy Power nebo Exklusiv. Oba nabízejí komplexní specifikaci včetně dotykového monitoru Infomat 1200, přičemž paket Excellence přidává další prvky výbavy od Power Beyond po prémiové reproduktory. Standardní konfiguraci ISOBUS třídy 3 lze rozšířit na systém Tractor Implement Management (TIM), nejnovější komunikační protokol mezi traktorem a nářadím, který umožňuje přenášet data do nářadí a z něj a zvýšit tak produktivitu práce.

Nové převodové ústrojí

Vylepšená převodovka STEYR CVT v novém modelu 6340 Terrus CVT se vyznačuje modernizací řady klíčových prvků, včetně hydrostatické jednotky, řídicího softwaru, hnacího ústrojí, zadního diferenciálu a zadního vývodového hřídele. Tato vylepšení byla provedena s cílem zlepšit výkonnost, produktivitu a efektivitu, aniž by byla ohrožena jejich životnost a spolehlivost. Doplňuje je patentovaný brzdový systém STEYR S-Brake. Kdykoli řidič potřebuje snížit rychlost, ať už prostřednictvím multifunkční opěrky s Multicontrollerem, nebo uvolněním plynového pedálu, tento systém odhadne potřebnou zpomalovací sílu porovnáním cílové rychlosti vozidla se skutečnou rychlostí a na základě měření vstupního točivého momentu převodovky a údajů řídicí jednotky motoru upraví použitou brzdnou sílu.

5 let telematiky S-FLEET PLUS

Traktory STEYR Terrus CVT jsou dodávány s pětiletým předplatným telematiky S-FLEET PLUS, která uživatelům umožňuje prohlížet, upravovat, spravovat, analyzovat a používat data precizního zemědělství získaná během pracovních operací. Majitelé mohou spravovat vozový park traktorů, sledovat polohu každého traktoru, koordinovat logistiku, optimalizovat údržbu a umožnit tankování "just-in-time", čímž se maximalizuje produktivita. Telematické funkce systému rovněž poskytují proaktivní podporu při poruchách, vzdálenou pomoc zákazníkům, upomínky na údržbu a zprávy o historii strojů.

Chráněno technologií S-TECH Protect

Standardní součástí nového modelu STEYR 6340 Terrus CVT a ostatních modelů řady je systém S-TECH Protect, který sdružuje prémiové služby náhradních dílů a vzdálených servisních služeb STEYR pro zajištění maximální provozuschopnosti. Jedná se o komplexní balíček, který doplňuje tříletou prodlouženou záruku STEYR tím, že zvyšuje konektivitu, bezpečnost a kontrolu nákladů, a je navržen tak, aby eliminoval obavy zákazníků z neočekávaných nákladů na opravy nebo odstávky. Kromě tříleté oficiální prodloužené záruky výrobce S-TECH Protect minimalizuje náklady na vlastnictví a komplexně chrání investice zákazníka.

Služby v reálném čase: S-TECH Connect

Standardní součástí traktorů STEYR Terrus CVT je služba S-TECH Connect, která poskytuje služby v reálném čase, vzdálené diagnostické nástroje, nepřetržitý servis Premium Service, profesionální roční prohlídku a bezplatné školení majitelů/operátorů, které zákazníkům pomáhají získat ze svého traktoru to nejlepší. Dodávají se také s tříletou kontrolou výkonnosti STEYR (v závislosti na trhu), která zaručuje připravenost pro nadcházející sezónu, maximální efektivitu a provozuschopnost. Technici vyškolení výrobcem STEYR provádějí tyto kontroly u podle pokynů výrobce, které se týkají všech kritických oblastí traktoru.