Nový skenovací systém u kombajnů AXIAL-FLOW® bude oceněn na veletrhu Agritechnica

Nový předsunutý skener kombajnů Axial-Flow® bude oceněný stříbrnou medaili v kategoriii Agritechnica Innovation Awards na mezinárodním veletrhu AGRITECHNICA.
Nejmodernější řada kombajnů Axial-Flow®, která bude předvedena na veletrhu Agritechnica 2023 je vybavena novým předsunutým skenovacím systémem porostu Advanced Feedrate Control. Tento skener vyhodnocuje hustotu porostu a reguluje rychlost pojezdu a příjem materiálu před vstupem do kombajnu. Zajišťuje tak konzistentní průtok a výkonnost kombajnu a umožňuje obsluze využít plný potenciál kombajnu bez obav z ucpání.

Systém Advanced Feedrate Control vyvinutý pro kombajny Case IH Axial-Flow® bude předvedený na veletrhu Agritechnica 2023 a bude zde oceněný stříbrnou medaili v soutěži Innovation Awards, kterou uděluje organizátor této mezinárodní výstavy. Ocenění uděluje porota složená z nezávislých mezinárodních odborníků v oblasti zemědělství, přičemž stříbrné medaile jsou udělovány inovativním a praktickým vývojovým řešením, která přinášejí významné zlepšení výkonu, kvality, funkčnosti, bezpečnosti, dopadu na životní prostředí a spotřeby energie.  
Na rozdíl od řešení, která mění parametry stroje po vstupu plodiny do kombajnu, využívá Case IH Advanced Feedrate Control, na který byla podána řada patentů, skenovací senzory s výhledem dopředu, které snímají a vyhodnocují hustotu plodiny před vstupem do stroje, nikoli během výmlatu. Čtyři skenovací jednotky namontované na čelním panelu, měří kompletní hmotnost rostliny od země nahoru pro vysoce přesné posouzení hustoty plodiny. Generované informace se pak využívají k automatickému přizpůsobení klíčových nastavení, jako je rychlost pojezdu, objemu plodiny, kterou se stroj chystá přijmout. Výsledkem je ideální rychlost pojezdu kombajnu a zatížení motoru a zároveň maximalní výkon bez rizika zablokování. Zkušená obsluha tak může maximalizovat výkon svého stroje, zatímco ti méně zkušení si mohou sklízet bez obav ze zablokování kombajnu.
"Ocenění poroty na veletrhu Agritechnica, která ocenila přínosy tohoto vývoje, nás velmi těší. Chtěli jsme se navrhnout systém řízení, který by byl mnohem aktivnější než současné dostupné systémy a Advanced Feedrate Control je přesně takový. Inovativní systém poskytuje možnost maximálně využít potenciál kombajnu, bez ohledu na zkušenosti obsluhy a umožňuje uživatelům maximalizovat výkon bez rizika přetížení."

Peter Friis, vedoucí divize Combine Business společnosti Case IH v Evropě
Proaktivního systém Advanced Feedrate Control má potenciál zvýšit pracovní rychlost až o 20 % ve srovnání s kombajnem vybaveným zavedeným reaktivním automatickým systémem řízení pojezdové rychlosti. Konstantní průchodnost urychluje sklizeň, minimalizuje ztráty a zlepšuje kvalitu zrna, zatímco snížení rizika zablokování zvyšuje bezpečnost a minimalizuje nepříjemnosti a prostoje. Včetně systému Advanced Feedrate Control jsou nové modely vybaveny plnou konektivitou AFS Harvest CommandTM.

Přijeďte si do Hannoveru na veletrh Agritechnica 2023 tento systém prohlédnout. K vidění zde bude s adaptérem CIH 3050 VariCut spárovaným s kombajnem Axial-Flow® 7160. Na veletrhu vás ovšem čeká i spousta dalších novinek a po celou dobu konání veletrhu budou zástupci AGRI CS k zastižení u stanovišť zastupovaných značek.