Pichon nabízí kompletně zinkované stroje a největší rozmetací válce na trhu

Značka Pichon vyrábí jedny z nejkvalitnějších strojů pro aplikaci hnojiv. Rozmetadla Muck Master svým uživatelům zajišťují kvalitní a rovnoměrné rozmetání. V ČR jich rozmetá na 150 ks.
Již od roku 1970 se výrobce soustředí na vývoj a produkci vysoce kvalitních strojů pro každodenní práci. V portfoliu najdete cisterny řady TCI, míchadla kejdy, rozmetadla Muck Master a řadu příslušenství pro efektivnější práci jako jsou hadicové aplikátory, radličkové aplikátory nebo diskové aplikátory. Rozmetadla a cisterny Pichon můžete stále častěji vídat i na českých polích. Jsou v prvé řadě vyhledávány kvůli své dlouhé životnosti, která je dána robustností a žárovým zinkováním stroje, a také kvůli rovnoměrné a precizní aplikaci.
 
Rozmetadla Pichon řady Muck Master kompletně pokrývají svou kapacitou 8 až 24 m3 všechny výkonové kategorie traktorů. Řadí se mezi největší na trhu, co se týká pracovního výkonu, ale i například drobení. Zákazníkům zaručují maximální produktivitu a využití potenciálu hnojiv na maximum. Efektivní a precizní aplikací dodáte půdě potřebné živiny pro podporu růstu plodin a zajistíte následné vyšší výnosy.

IMG_0257.jpg
 
Rozmetadla jsou navržena pro každodenní použití a hravě zvládají i aplikaci ve svažitém terénu. Na českých polích již rozmetá na 150 ks, kdy se nejžádanějším modelem stává M1350 s kapacitou 13 m3. Českými zemědělci jsou vyhledávána předně díky své vysoké odolnosti a životnosti. Protože jsou rozmetadla kompletně žárově pozinkována a veškeré komponenty vyrobeny pouze z kvalitních a prověřených materiálů, jsou téměř nezničitelná. Za kvalitu strojů se zaručil i výrobce prodlouženou 5letou zárukou na mechanickou stabilitu stroje. Druhou výhodu, kterou zákazníci vnímají jako velice podstatnou, je precizní a rovnoměrná aplikace. Rozmetadla Pichon jsou totiž vybavena největšími rozmetacími válci na trhu o průměru až 1 035 mm, které garantují kvalitní a rovnoměrné rozmetání. Dle požadavků zákazníka můžeme zvolit vhodné rozmetací ústrojí, které může mít pracovní záběr až 24 m.
 

Největší rozmetací válce na trhu


IMG_0383.jpg

Rozmetadla Pichon patří k těm nejlepším. Disponují největšími válci na trhu o průměru 885 nebo 1 035 mm. Jejich velikost a vysoká rychlost otáčení umožňuje excelentní drobení materiálu a rychlé vyprazdňování. Zároveň ve spojitosti s rozmetacími disky garantují kvalitní a rovnoměrnou aplikaci v celém pracovním záběru. Stroje lze osadit rozmetacím ústrojím s vertikálními frézovacími a rozmetacími válci (svislými válci) nebo horizontálními (vodorovnými) frézovacími válci se dvěma rozmetacími talíři. Obě rozmetací ústrojí lze snadno měnit nebo demontovat.
 

Odolné nože


IMG_0400.jpg

Na jednotlivých discích rozmetacích válců jsou umístěny vysoce odolné nože. Jsou vyrobeny z otěruvzdorné oceli Hardox®500, která vyniká vysokou odolností v otěru a mnohem delší životností. Nože jsou navíc snadno odnímatelné a oboustranné. Po opotřebení lze nože jednoduše odšroubovat, přendat na druhou stranu a opětovně použít.
 

Zadní deflektory

IMG_0345.jpg IMG_0357.jpg

Zadní deflektory slouží k omezení směru a nasměrování rozhozu materiálu. To se využívá předně při aplikaci blízko silnice či vody tzv. hraničním rozmetání, kdy chceme omezit směr rozhozu. Rozmetací adaptér je velice efektivní i při práci se sypkými materiály. Rozmetání lehkých či sypkých materiálů funguje tak, že horní deflektory (vrata) jsou zavřeny a spodní deflektory (fotka vpravo) jsou otevřené a regulují směr rozhozu. Spodní lopatky na rozmetacím disku jsou navíc zahnuté, takže tlačí rozmetaný materiál směrem dolů.
 

Maximální životnost stroje


IMG_0559.jpg

Hlavní předností rozmetadel Pichon je robustní konstrukce a odolnost. Všechny komponenty jsou vyrobeny pouze z kvalitních materiálů. Podvozek je vyroben z 6 mm silné oceli, stěny ze 3 a 4mm oceli, přední rám až ze 6 mm silné oceli a zadní z 8mm. Celá konstrukce je žárově zinkována, tudíž se nemusíte bát každodenní aplikace při zachování extrémně dlouhé životnosti. I odpružená oj je již ve standardu zinkována. Navíc výrobce poskytuje 5 let záruky na mechanickou stabilitu stroje.
 

Neulpívání materiálu a rychlé vyprazdňování

IMG_0332.jpg IMG_0324.jpg

Bočnice mají kónický tvar, který zabraňuje ulpívání materiálu v rozmetadle. Dochází tedy k velice rychlému a kompletnímu vyprazdňování. Tím se zvyšuje i produktivita práce. Bočnice jsou namontované na podvozku pomocí nerezových šroubů, aby se opět prodloužila životnost stroje. Robustně vyztužené bočnice pro rozhazování velkého objemu hnojiva jsou navíc v případě potřeby demontovatelné.
 

Výkonný podlahový dopravník


IMG_0442.JPG

Kvalitní rozmetadlo se neobejde bez výkonného podlahového dopravníku. Dopravník se skládá z odolných profilů a článkového svařovaného řetězu o rozměru 16 x 56 mm s pevností v tahu až 32 tun. Pro snadnější údržbu stroje jsou všechny modely vybaveny centrálním mazáním. Ve standardní výbavě nechybí ani napínání řetězu podlahového dopravníku.
 

Ovládání rychlosti dopravníku


IMG_0273.jpg

V rámci standardní výbavy se na přední části rozmetadla nachází tzv. škrtící ventil. Ten slouží k ovládání rychlosti podlahového dopravníku v závislosti na aktuálních podmínkách, terénu nebo preferencích. Nabízíme i možnost objednání ovládání dopravníků přímo z kabiny traktoru, kdy lze velice pohodlně měnit rychlost rozmetání.
 

Pojistka proti přetížení


IMG_0455.jpg

K zamezení přetížení a následnému poničení frézovacích válců jsou rozmetadla Pichon vybavena spolehlivou pojistkou proti přetížení. Ta funguje na principu vačkové spojky a volnoběžné spojky zajišťující volný doběh rozmetacích válců.
 

Hydromotor a převodovka


IMG_0474.JPG

Na boku stroje se nachází předimenzovaná převodovka podlahového dopravníku. Převodovka podlahového dopravníku je poháněna hydraulickým motorem s vysokým kroutícím momentem a nastavitelnou pojistkou proti přetížení v obou směrech.
 

Široké příslušenství


IMG_0483.JPG

Rozmetadla Pichon jsou velmi dobře vybavena již ve standardu. Nicméně nabízí velké možnosti dodatečného příslušenství, které práci ještě více zefektivní a ulehčí. Příkladem jsem hydraulické gilotinové dveře, pomocí nichž lze snadno nastavit dávku hnoje nebo eliminovat ztráty při přepravě. Dále lze rozmetadla vybavit dřevěnými nástavky, širokými koly pro zajištění minimalizace zhutnění půdy, koly o velkém průměru pro snížení požadavků trakčního výkonu a dalším příslušenstvím.
 

Nebo nám zanechte Váš kontakt a my se Vám ozveme.

 

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.