Do podniku služeb ORAGRO si pořídili největší rozmetadlo Pichon

Linku posilnili modelem rozmetadla PICHON v nejvyšší výbavě, který aktuálně nemá obdobu nikde na Slovensku ani v Čechách.

Podnik služeb ORAGRO s novým rozmetadlem hnoje PICHON


Společnost ORAGRO znají zemědělci na celém Slovensku jako spolehlivého poskytovatele služeb. Do svého strojového parku se snaží vybírat to nejlepší, co aktuálně trh nabízí. Se stejnými kritérii vybírali i nové rozmetadlo organických hnojiv a nakonec vybrali značku PICHON. Linku posilnili modelem v nejvyšší výbavě, který aktuálně nemá obdobu nikde na Slovensku ani v Čechách.
 
 

ORAGRO – největší poskytovatel služeb na Slovensku

Většího poskytovatele zemědělských služeb bychom na Slovensku hledali marně, zejména z pohledu počtu strojů a komplexnosti jednotlivých linek. Zákazníky mají od Dunaje až po hranici s Polskem a od krajního západu až po krajní východ. ORAGRO nabízí například přesné setí širokořádkových plodin, včetně možnosti sít uzší řádky, setbu hustě setých plodin, dále přípravu půdy, lisování velkých hranatých balíků 4 vysokovýkonnými lisy, vakuování píce. Samozřejmostí je též sklizeň 5 kombajny anebo kompletní pícninářské linky, včetně 8 řezaček.

 

Okamžité nahrazení stroje v případě poruchy

V rámci dalších služeb mohou zákazníci využít lesní frézu anebo novinku – sběr kamenů. Novým je i lis na kulaté balíky v kombinaci s baličkou. ORAGRO je známé tím, že v případě poruchy dokáže okamžitě nahradit stroj. Tuto velmi cennou skutečnost si uvědomili také někteří zákazníci, kteří vyzkoušeli jiné, aby se potom opět vrátili k ORAGRU. Pokud při službách například vypadne z linky řezačka, je to velký problém už při pár hodinách.

web.jpg


Linka na rozmetání chlévského hnoje

V současnosti vlastní 5 rozmetadel, přičemž v blízkém čase plánují rozšířit linku o další. Rovněž brzy přibude i výkonný teleskopický manipulátor. Na každé soupravě traktoru s rozmetadlem mají 2 lidi, takto dokáží nabídnout 24hodinové non-stop služby. Tak výkonnou linku nemá dnes na Slovensku nikdo jiný. Velké, výkonné stroje obsazené kvalitními lidmi, to je základní filozofie, které ve společnosti ORAGRO drží od začátku svého podnikání. Při obstarávání nových strojů soustředí pozornost na to nejlepší, co se aktuálně na trhu nachází. Tak to bylo i při novém rozmetadle chlévského hnoje.
 

Vybrali značku PICHON

„Na predošlých 4 rozmetadlách inej značky nám veľmi chýbala váha, čo je dôležité aj ako dokumentácia pre našich zákazníkov. Nový stroj automaticky upravuje dávku v závislosti od pojazdovej rýchlosti. Problémom nie je ani presné hraničné rozmetanie, napríklad v blízkosti vodných zdrojov. Väčšinou využívame plný pracovný záber 24 metrov,“ říká o novém rozmetadle PICHON Vladimír Zuščák, který v ORAGRE vede práce s traktory. Rozmetadlo s typovým označením PICHON M 2470 objem korby 24 m3, přičemž běžně odveze 18 až 20 t hnoje, v závislosti od jeho složení. Vladimír Zuščák dodává: „Stroj používame od tohto leta a prvé skúsenosti sú veľmi dobré. Páčia sa nám masívne materiály použité na tomto rozmetadle, disponuje napríklad tzv. námorníckou reťazou alebo rozmetacími kotúčmi z hardoxovej ocele.“ Ještě před koupí nového rozmetadla PICHON aplikovali ročně okolo 130 tisíc tun hnoje. Po plném záběhu počítají s přiblížením k hranici 200 tisíc tun. A denní výkonnost samotného PICHONa? Když vozí z polního hnojiště a nejsou velké přejezdy, 27 až 30 vozů není žádný problém.

28AF3D38-451E-4F04-B533-35824109236F.jpeg

 

Komplexní představení rozmetadel PICHON

Výrobce PICHON vyrábí rozmetadla o velikosti od 8 do 24 m3. Jsou určené především do náročných podmínek zemědělců a poskytovatelů služeb, kteří hledají vysokovýkonné stroje pro intenzivní využití. Stroje jsou kompletně pozinkované, čímž se výrazně prodlužuje jejich životnost. Výrobce garantuje 5letou záruku na mechanickou stabilitu. PICHON vyrábí rozmetadla s využitím úzké konstrukce. Hlavním důvodem tohoto typu konstrukce je nalezení ideálního kompromisu mezi šířkou a délkou, a zároveň zachování vysokého rozmetacího stolu a velkého průměru rotorů, čímž zajištěna rovnoměrnost rozmetání. Konstrukce umožňuje využití kol s velkým průměrem, díky tomu se snižují požadavky na tažný výkon traktoru. Velký průměr, výška a sklon rozmetacích valců umožňuje aplikovat různé druhy materiálu v různých pracovních podmínkách v záběru od 6 do 24 m. Stroje je možné vybavit širokou škálou příslušenství, které ulehčuje aplikáci různých typů hnoje a umožňují přesnější rozmetání (hydraulické zadní dvře, zadní adaptér pro rozmetání sypkých materiálů, spodní deflektory, vážící systém, systém kontroly dávky…).

67186DFD-2DEF-4F24-88E3-3CB5493C9630.jpeg

Organická hnojiva jsou velmi rozmanitá, je nutné je aplikovat ve správných dávkách a ve správných intervalech. Systém kontroly dávky upravuje aplikované množství tak, že reguluje rychlost posuvu dna podle požadované šířky rozmetání. Systém kontroly dávky komunikuje s čidlem umístěným v blízkosti kola. Obsluha je velmi jednoduchá: uivatel zadá typ hnoje, množství na hektar a požadovanou šířku rozmetání na ovládacím panelu v kabině traktoru. Od týchto údajů se bude odvíjet rychlost posuvu řetězového dopravníku. Výrobce nabízí i kombinovaný vázací systém se systémem kontroly dávky na přesnější aplikaci. Možnost vážení přináší vysokou přehlednost o množství rozmetaného materiálu.