Polehlé žně 2020

Přesně v polovině července vyjela naše DEMO mlátička poprvé na pole. Od té doby už sklidila několik set hektarů.

Na pole jsme letos vyslali Case IH Axial-Flow 7250 osazený flexibilní pásovou lištou MacDon FD 130.

V kombajnu je i automatizační systém nastavení AFS Harvest Command. Systém na základě zvolených požadavků shromažďuje data ze senzorů a následně provádí úpravy dle zvolených požadavků.

Srdcem mlátičky je rotor Small tube, který byl speciálně vyvinut pro evropské podmínky. Axiální rotor je šetrný k výmlatu, chrání zrno před poškozením a přináší zvýšené zisky. V případě náhlého ucpání kombajnu nemusíte seskakovat z kabiny a jít ho uvolnit ručně. Zvládnete to jedním tlačítkem v kabině díky reverzu rotoru.

Case IH Axial Flow 7250 má 6 válcový motor o objemu 11,1 l. Převodovka je hydrostatická s 2 rozsahy s pojezdovou rychlostí až 40 km/h, s českými kopci si hravě poradí. Maximální výkon má 498 koní.

Lišta MacDon Flexidrapper má záběr 9,1 m. Lišta mechanicky kopíruje terén a umožňuje sklízet těsně nad zemí. To nejvíc oceníte v polehlém porostu, který po letošních deštích trápí mnoho zemědělců. MacDon Flexidrapper díky plynulému toku materiálu napomáhá zvyšovat výkonnost sklízecí mlátičky.
 

Žně jsme začali poblíž Hustopečí 15. 7. sklizní ozimé pšenice


Posádka s kombajnem se pak přesunula do Strážnice, kde pokračovala sklizní řepky.

Na Vysočinu jsme se posunuli po upršeném víkendu. Museli jsme si tak poradit s polehlým porostem. Lišta MacDon to zvládla na výbornou a sklidila do posledního zrna. Místní si předvedení velice chválili. A rádi by si pořídili nový stroj pro příští rok.
 

Dál jsme se posunuli do okolí Mělníka  a Mladé Boleslavi, kde jsme pokračovali v předvádění u cca 5 zákazníků. Na skok jsme zavítali i do Královohradeckého kraje a nyní pokračujeme v okolí Benešova.

Na závěr žní se posuneme na západ Čech do okolí Plzně, kde zakončíme naše předvádění letní sklizně. Tímto však nekončíme, budeme pokračovat podzimní sklizní sóji. Máte-li zájem o předvedení soupravy neváhejte se nám ozvat.
 

Malá mlátička


Náš distributor NAVOS předvádí malou mlátičku 6140. Oproti velké sestře má nižší výkon max 400 koní. Motor je 6 válcový s objemem 6,7 l.

 

U zákazníků


V průběhu žní jsme si zajeli i na pole k našim zákazníkům. Náš produktový manager Ing. Roman Nedoma objel skoro celé Československo, navštívil jak staré, tak nové uživatele Axial-Flow. Jeho snahou a cílem bylo pomoci uživatelům se seřízením stroje a podpořit komunitu červených kombajnů.

Sklizeň zeleného hrachu u Hustopečí proběhla na začátku léta. Porost byl prorostlý plevelem, ale kombajn Axial-Flow si s tím hravě poradil a MacDon zajistil dokonale vysečený povrch.

Polehlé porosty trápí AGD Senice celou letošní sezónu, díky MacDon měli o problém postaráno a sklidili z pole veškeré zrno snadno a rychle.

Pan Vinař si chválil mlátičku na pásech. Terény, na kterých sklízí, jsou vlhké. S lištou MacDon je také spokojen.

Všem, kdo sklízí s Axial-Flow přejeme brzký konec žní.