Polní den AGRI CS na letišti v Popicích

Krátká reportáž z polního dne AGRI CS, který se konal 21.6. v Popicích u Brna.

Vysoké denní teploty šahající ke 30 stupňům, velké množství strojů námi zastupovaných značek a pohodová atmosféra. Tak přesně v tomto duchu se nesl další regionální polní den AGRICS, který jsme pro naše zákazníky z oblasti Hustopečska připravili na polním letišti v Popicích. Přilehlé pozemky navíc umožnily všem přítomným návštěvníkům ukázat, co i za velkého sucha dokáží stroje pro zpracování půdy Great Plains ve spojení s traktory CASE IH a STEYR.

Na úvod dne všechny návštěvníky přivítal Bronislav Pochylý, který v této oblasti působí jako oblastní zástupce již téměř 12 let. Právě dlouholeté vazby s prodejcem hrají v dnešní době velkou roli, proto není divu, že tento den navštívilo více než 120 příznivců a majitelů zemědělské techniky CASE IH, STEYR a Great Plains.

Při vychlazeném pivu a výborném grilovaném steaku si mohli návštěvníci v klidu vyslechnout krátkou prezentaci jednotlivých produktových manažerů. Při prezentaci techniky CASE IH návštěvníky jistě zaujal Quadtrac 620 ve speciálním výročním lakování Black Edition s nejvyšším stupněm výbavy kabiny Luxury nebo kolový Magnum 340, který byl vystaven ve verzi s plynulou převodovkou CVX a s Powershift převodovkou v provedení Heavy Duty (HD). Toto provedení se oproti klasické verzi liší vyšší zvedací kapacitou zadního TBZ, zesílenou přední a zadní nápravou kategorie 5 a vyšší účinností brzd. V kategorii malých traktorů jsme ukázali nový Luxxum s novou robotickou převodovkou ZF 32x32 a odpruženou přední nápravou a kabinou nebo inovovanou modelovou řadu Maxxum. Jelikož jsme ve vinařské oblasti, tak nesměl chybět nejmenší zástupce traktorů CASE IH – Quantum 95 v provedení N s rosičem Carraro Spray.

Majitelé podniků a zemědělci, kteří se ještě stále rozhodují, s čím letos budou sklízet, mohli vidět vystavenou mlátičku Axial-Flow 8240 s flexibilní pásovou lištou MacDon FD 75 o záběru 10,7 metrů.

Také prezentace produktů ze stáje STEYR nezůstala neopomenuta. Zákazníci mohli vidět průřez celým produktovým portfoliem od inovované modelové řady Multi s přípravou na čelní nakladač až po nejsilnějšího koně – model Terrus CVT 6300 s kompletním satelitním řízením S-Tech s přesností na dva centimetry.

Z produktů závěsné techniky jsme při praktickém zpracování půdy ukázali několik kombinovaných strojů pro zpracování půdy od anglického výrobce Great Plains. Velmi oblíbenou kombinací českých zemědělců pro vertikální zpracování je kombinace podrývaku a talířového podmítače DTX, který v jednom přejezdu zpracovává celý půdní profil a při vybavení výsevní jednotkou OSR umožnuje zakládat také porosty řepky. Velmi častou kombinaci, kterou můžete ve velkých podnicích vidět a byla také aktivně předvedena na polním dnu, byla souprava pásového traktoru Quadtrac a kombinovaného stroje Great Plains SLD. Great Plains SLD představuje stroj podobné konstrukce jako je DTX, je však zkonstruován pro výkonnější traktory a je dostupný ve větších záběrech. Staticky mohli návštěvníci vidět hydraulicky jištěný podrývak Flatliner nebo diskový podmítač X-Press o záběru 5,5 m, který v dnešní době představuje velmi důležitý stroj pro zapravení posklizňových zbytků po sklizni.

Za AGRI CS a.s. děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás na tomto polním dni navštívili. Věříme, že možnost vidět a prakticky si vyzkoušet naše stroje v daných podmínkách pomůžeme nejednomu z Vás při rozhodování o koupi.