Potřebovali silný stroj, vybrali Magnum

Hlavními prioritami při výběru nového traktoru pro družstvo Morava Pustiměř byly síla a spolehlivost. Vybrali si Magnum AFS Connect 340 a se svým výběrem jsou naprosto spokojeni.
Na pozemcích zemědělského družstva Morava Pustiměř najdeme obilí, pšenici, kukuřici, řepku a další pro Moravu typické polní plodiny. Celkově družstvo obhospodařuje 1100 ha. Není tedy divu, že při výběru nového traktoru hledali vysoce výkonný a spolehlivý polní tahač pro náročnou práci v oblasti zpracování půdy a setí. Přesně takový je stroj Magnum AFS Connect značky CASE IH, který nabízí nejlepší tahové vlastnosti v daném segmentu.
Nákup a výběr nového traktoru měl v Pustiměři na starosti tamní mechanizátor pan Šmehlík. Pro výkonný Magnum zvolil největší možné závaží do zadních kol (2500 kg), aby dosáhl maximální tahové síly.  I při výběru pneumatik volil s ohledem na tahovou sílu a rozložení tlaku na půdy ty nejširší možné z výroby 900/60R42. 

S traktorem mají v družstvu najeto prvních 1200 motohodin. Líbí se jim především s jednoduchost ovládání, nižší spotřeba a klimatizace. Nadšení jsou také z nejmodernější navigace CASE IH AccuGuide, která díky signálu RTK poskytuje přesnost navádění v řádu 2,5 cm a svým uživatelům tak prokazatelně přináší úspory při setí, hnojení i zpracovávání půdy.
Řidič nového stroje pan Dohnal má se značkou CASE IH dlouholeté zkušenosti. Nový Magnum AFS ho překvapil především tichostí a pohodlím v kabině. „Je to tichý. Když jste v kabině, není problém s někým telefonovat přes handsfree, to bylo dřív nemyslitelný.“ pochvaluje si řidič pan Dohnal a hlučností přirovnává stroj ke staršímu automobilu. Na novém stroji, který budí dojem siláka, si chválí jednoduché a intuitivní ovládání.
„Rychlost, tempomat, navigace, zvedání mašiny, rádio, uzávěrky … všechno ovládám jedním palcem ruky.“ chválí Dohnal loketní opěrku Multi Controller, díky které můžete pohodlně a jednoduše ovládat celý stroj. Všechny ovládací prvky v kabině jsou navíc lehce podsvícené, takže není problém pracovat i večer nebo v noci. To umožňuje i celkové osvětlení traktoru. „Světla jsou úplně někde jinde. Oproti těm starým traktorům, to je nebe a dudy.“ směje se obsluhující a dodává, že na polích, kde je víc sloupů je pořádná viditelnost základ, obzvlášť s takto velkým traktorem.

Josef Dohnal,  obsluha traktoru v družstvu Morava Pustiměř
Magnum AFS Connect v Pustiměři obhájil svoji pozici mezi moderními traktory pro těžké polní práce. Svými skvělými tahovými vlastnostmi, robustním provedením náprav a moderní bezdrátovou technologií AFS Connect pro precizní zemědělství, potvrdil novým majitelům, že si vybrali ten správný stroj.