Pracanti CASE IH v komunální sféře

Značka Case IH díky svým zkušenostem s velkými traktory a podpoře zavedeného servisu může nabídnout také plnohodnotné řešení pro komunální využití v oranžové barvě RAL 2011.
Značka CASE IH je známá díky svým americkým modelům Magnum a Quadtrac poskytující výkon až 700 koní s nimiž posouvá hranice polních prací. Právě díky zkušenostem s velkými traktory a s podporou zavedeného servisu může výrobce nabídnout plnohodnotné řešení i pro komunální využití v oranžové barvě RAL 2011. Díky modernímu a kvalitnímu traktoru je možné změnit koncepci údržby obcí a komunikací. Výkonné stroje výrazně šetří provozní náklady, mají nižší spotřebu paliva a jsou rychlejší. Dokáží také bezproblémově pracovat s různým nářadím a zvládnou více pracovních operací současně. Pomohou otevřít dveře k novým ziskovým projektům

Jednoduchý a komfortní Farmall A

Jedná se konstrukčně i výbavou o nejjednodušší modely s velkým podílem mechanických komponentů. Jsou určené zájemcům o jednoduché, cenově dostupné a snadno ovládatelné traktory. Výborně se uplatňují jako náhrada starších strojů. V těchto případech překvapí především pohodlím v kabině.

Traktory Farmall A mají už v základní výbavě klimatizaci a pohodlnou vzduchem odpruženou sedačku řidiče. Díky tomuto komfortu není problém strávit v kabině celý pracovní den. U modelů Farmall A nechybí ani druhá sedačka pro spolujezdce, která v kabině nepřekáží. Přísné ekologické normy splňuje motor i bez AdBlue. Oproti starším traktorům Farmall A vyniká také nízkou spotřebou.

Farmall C zvládne i horské podmínky

Vyšší traktorová řada byla modernizována a díky svým parametrům se řadí do profesionální kategorie strojů. Síla 117 koní neomezuje v agregaci příslušenství. Stroje Farmall C mají převodovku s dvoustupňovým Powershiftem s 24 x 24 rychlostmi. Pro agregaci s nářadím vyžadujícím zadní vývodový hřídel jsou traktory vybavené třírychlostním hřídelem 540/540E/1000 ot/min.

Farmall 95 C si pořídili například v Hořicích na Šumavě, kde ho v horských podmínkách využívají pro odklízení sněhu. Při využití předních zvedacích ramen s čelní radlicí a vzadu použitým sypačem, zvládnou během jednoho přejezdu udělat dvě pracovní operace.

Luxxum – Kompaktní rozměry se sílou 120 koní

Na první pohled je Luxxum traktor s kompaktními rozměry, ale síla 120 koní poskytne dostatek výkonu pro veškeré komunální příslušenství. Technika této modelové řady je vysoce spolehlivá. Poskytuje dokonce speciální řešení, kdy má olej v převodovce a olej pro hydrauliku samostatnou oddělenou nádrž. Oleje se tak nemíchají a přináší benefity pro vyšší životnost.
 
Tento model poskytuje plný komfort pro obsluhu. Má přední odpruženou nápravu i odpruženou kabinu. Převodovka s 32 x 32 rychlostmi nabízí funkci automatického řazení. Luxxum můžete nejčastěji vidět při údržbě silnic. Partnerská společnost MTM Tech umožňuje osadit traktor například univerzálním žacím ramenem do prostoru mezi nápravy. Tento pracovní nástavec nepřekáží řidiči ve výhledu. Obsluha současně dobře vidí celé nářadí, což zaručuje kromě jiného, také snadnější objíždění překážek.

Nepřekonatelně všestranný pomocník Vestrum

Řada Vestrum je zcela nová modelová řada, která již získala své místo v komunálním sektoru. Komfort obsluze zajišťuje přední odpružená náprava a odpružená kabina z velkých modelů Puma. Pod kapotou má čtyřválec s výkonem 140 koní. Tento motor o objemu 4,5l z vyšší modelové řady Maxxum poskytne špičkový točivý moment. Vestrum má plynulou převodovku CVXDrive se systémem automatického řízení produktivity, což je u traktorů v kategorii 100 -130 koní velmi ojedinělá výbava. Díky ní traktor pracuje v optimálním nastavení otáček motoru a převodového poměru a stává se výborným strojem pro všestranné a rozmanité pracovní nasazení. Plynulá převdovka CVXDrive také pomáhá snižovat spotřebu.
 
Vestrum se úspěšně uvedl v obci Bohdalovice, kde si jej původně pořídili pro transport kontejnerů. „Dnes s ním děláme prakticky všechny práce. V zimě traktor prohrnuje cesty a na jaře budeme s jeho pomocí i sít,“   hodnotí starosta Bohdalovic Josef Šejda.

Maxxum - největší silák pro komunální práce

Řada Maxxum je osvědčená modelová řada. Tato řada je velmi žádaná v zemědělství. Na Českém trhu bylo prodáno již více než 1 400 kusů. Traktory se do komunální sféry nejčastěji dodávají s plazivou převodovkou 32 x 32 rychlostí s automatickým řazením. V současné době obsluha často žádá i uživatelsky jednoduchou a komfortní plynulou převodovku CVXDrive se systémem automatického řízení produktivity. Řidič sedí ve velké odpružené pohodlné kabině a plynule zpomaluje nebo zrychluje celou soupravu. Traktor pracuje v optimálním nastavení otáček motoru a převodového poměru, nedochází ke kolísání otáček na vývodovém hřídeli a komunální nářadí má vždy doporučené pracovní otáčky. To samozřejmě snižuje pracovní stres obsluh, plně se mohou věnovat řízení a obsluze více nářadí na stroji.
 
Funkce APM pomáhá snižovat spotřebu. Automaticky reguluje otáčky motoru a parametry převodovky dle požadovaného výkonu a provozní rychlosti. Další pozoruhodnou funkcí je aktivní klidová regulace Active hold, která drží traktor bezpečně zabrzděný, pokud obsluha sundá nohu z pojezdového pedálu.
Pod kapotou májí stroje čtyřválec o objemu 4,5 l, nebo 6 válec o objemu 6,7 l. Tyto motory poskytnou vysoký výkon v širokém rozpětí otáček a špičkový točivý moment, který zvládne více nářadí současně. Proti předchozím modelům má Maxxum větší hmotnost a lze jej využívat v kombinaci se speciálními nástavbami od firmy MTM, jako je například přední podsvodidlová sekačka PS 120 a mezinápravové rameno s bočním dosahem až 8 metrů. Díky nim zvládne obsluha jedním přejezdem dvě činnosti. Na zimní údržbu se využívají přední radlice, nebo sněžné frézy v kombinaci se zadním sypání, nebo další boční radlicí.
Všechny stroje se dodávají s komunálními pneu NOKIAN a v komunální barvě.
 

Zaujala Vás nabídka komunálních pracantů?

Kontaktujte nás, rádi Vám vypracujeme nabídku na míru.


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.