Přípravy na CASE DEN 2023 finišují! Vše vypukne již 2. června

Pro příznivce techniky CASE IH a dalších značek AGRI CS se blíží velký svátek, po čtyřech letech je tu další CASE DEN!
Letiště v Kámeni u Pelhřimova bude nabité novinkami a novými technologiemi, motorkami, můžete se těšit na polní  předvádění a zábavu pro každého!

Moto letošního CASE DNE je „NEXT LEVEL neboli O ÚROVEŇ VÝŠ“, což jednoznačně vystihuje posun v nabídce a sortimentu AGRI CS. Heslo je také klíčové pro velkou novinku letošního CASE DNE a to traktor PUMA 260 CVXDrive AFS Connect. Vyšší úroveň dosahují také naše služby a technologie, kterými pomáháme zemědělcům v jejich podnikání, ať v rámci servisu, vzdálené diagnostiky, dohledového centra, sortimentu náhradních dílů, tak i v oblasti finančních služeb a poradenství. 

Novinky ze sortimentu CASE IH

Klíčovou novinkou bude zcela nový traktor PUMA 260 CVXDrive AFS Connect. Jedná se o nejsilnější Pumu v historii značky. Její maximální výkon činí 302 koní. Řidiče potěší kabina s větším prosklením o 11 %,  o 8 % větším prostorem a nejnižší hlučností na trhu – pouhých 66 dB. Kabina má na přání pokročilé hydraulické odpružení Advanced Vehicle Suspension a nové ovládání, loketní opěrku Multicontroller a monitor AFS 1200. PUMA AFS Connect naplno využívá výhod portálu precizního zemědělství my.caseih.com a tovární telematiky. 

Největší novinkou co do velikosti bude pásový Quadtrac 645 AFS Connect. S výkonem 699 koní je to nejsilnější sériově vyráběný traktor na světě.  Pro modelový rok 2024 přináší proti stávajícím modelům 620  vyšší výkon, inovovaný motor, upravený systém SCR, inovovanou kabinou a zesílený zadní tříbodový závěs. S jeho pomocí si CASE IH určitě udrží obrovský náskok, jak v technologii, tak i prodejnosti. Není náhodou, že v České republice pracuje již více než 250 Quadtraců .

Z kategorie výkonných traktorů bude poprvé na CASE dni k vidění i nový top model oblíbené řady Optum, konkrétně 340 CVX. Jeho maximální výkon 340 koní potěší ty, kteří si Optumy oblíbili kvůli jejich univerzálnosti a výkonu. I zde inženýři provedli poctivou modernizaci a zesílili klíčové komponenty hnacího ústrojí a převodovky.

V letošním roce určitě nesmíme zapomenout také na výročí 100 let od zahájení výroby traktorů Farmall . K vidění budou nejnovější modely Farmall C a Farmall A. Na CASE dni bude možné si traktory prakticky vyzkoušet při práci s čelním nakladačem ve Farmall Fun Parku a určitě stojí za zmínku, že v rámci výročí značka CASE IH nabízí na Farmally velké cenové zvýhodnění. 

Cestou precizního zemědělství

Se značkou CASE IH se pojí také technologie precizního zemědělství. Naši cestu a technologie představíme na speciálním stanovišti, kde si budete moci prohlédnout navigační systémy CASE IH a STEYR. A seznámit se s výhodami telematiky včetně agronomického portálu a vzdálené práce s daty. Zároveň se budete moci poradit na místě s odborníky na danou problematiku.

V rámci služeb AGRI CS mimo telematiku AFS Connect od výrobce CASE IH vysvětlíme také výhody telematiky AConnect, dohledového centra a dalších technologií zastřešenou oddělením Atech skupiny AGROTEC.

Adrenalinová motto show

Se značkou CASE IH bude spojeno i motto letošní zábavy. Od minulého roku výrobce Case IH sponzoruje závodní tým Aprilia na mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii MotoGP. Přijďte si i vy prohlédnout tento závodní speciál, na kterém se svým týmem v minulém roce získali celosvětově čtvrté místo.

A s motorkami nekončíme!

Připravena bude i velká adrenalinová SHOW týmu SPECIAL BROTHERS, v rámci které se můžete těšit na speciální kreace, dechberoucí kaskadérské kousky, synchronní jízdy a akrobacie, prostě neuvěřitelné šílenství a nejen na motorce. 

Tradiční farma STEYR

Na CASE DNI nebude chybět ani značka STEYR se svojí tradiční rakouskou farmou, kde budou představeny taktéž novinky z portfolia v čele s hlavní novinkou STEYR 6280 ABSOLUT CVT, který nově nabízí novou dimenzi komfortu pro obsluhu a sdílení dat pro majitele nebo servis. Dále budou představeny modely, které nabízí vzduchem odpruženou kabinu již z výroby od 115 koní, a tím jsou modely PROFI CVT, IMPULS CVT a stávající generace traktorů 6185 – 6240 ABSOLUT CVT, který nově nabízí novou dimenzi komfortu pro obsluhu a sdílení dat pro majitele nebo servis. 

V oblasti menších traktorů si přijdou na své zákazníci, kteří vyhledávají komfortní sklizeň píce v podobě unikátní funkce elektronického ovládání předního zvedacího zařízení. Pohodlně z kabiny si mohou nastavit přítlak a kopírování terénu, maximální výšku pro zvednutí a vše pak ovládat pomocí Multicontrolleru u jedné z nejoblíbenějších řad traktorů STEYR KOMPAKT.  

Na STEYR farmě se můžete těšit i na soutěž „STEYR Hot wire“ s čelním nakladačem, kde můžete ukázat vaši zručnost v ovládání traktoru.

Výzva dvoufázové sklizně

Důležitým stanovištěm bude sklizňová technika prezentující šetrnost a další výhody sklízecích mlátiček. Novinkou na stanovišti bude technologie dvoufázové sklizně zastoupená  strojem MacDon Windrower. Mnoho zemědělců čelí problému s nedozráním plodin ve správný čas tak, aby je bylo možné kvalitně sklidit. Se strojem MacDon Windrower dosáhneme správné zralosti plodiny vhodné ke sklizni přírodní cestou. Našli jsme řešení, jak tyto stroje dnes užívat v našich podmínkách při splnění všech legislativních pravidel. První sezóna ukázala velký potenciál této technologie a řadu zajímavých ekonomických úspor. Přijděte se na vlastní oči přesvědčit o výhodách MacDon Windrower, součástí prezentace bude i polní předvedení a praktická ukázka přímo na poli. 

Technologie STRIP-TILL

Na aktuální agrotechnické požadavky zemědělců AGRI CS reaguje osvědčenými stroji anglického výrobce SUMO. K vidění budou klasické podrýváky a kombinované stroje. Velmi populární jsou v současné době i secí stroje. SUMO se už roky věnuje v tomto směru technologiím zakládání porostů Strip-till jedním přejezdem, se kterými má AGRI CS a čeští zemědělci již bohaté zkušenosti. Druhým zástupcem secích stojů bude představen poprvé u nás stroj s technologií No-till a to secí stroj SUMO DD, se kterým má ovšem výrobce již dlouholetou tradici. Technologie přímého setí a regenerativního zemědělství je dnes velké téma a my chceme naším zákazníkům v této sekci nabídnout to nejlepší.
AGRI CS nezůstává pozadu ani v otázce variabilních aplikací prostředků na ochranu a výživu rostlin. V této oblasti se spoléháme na optický skener Augmenta, který na základě aktuálního stavu porostu reaguje na jeho aktuální potřeby a volí optimální dávku aplikovaného produktu. Toto zařízení poskytujeme i jako balíček s chytrým rozmetadlem minerálních hnojiv DCM. Rozmetadla disponuji sekční kontrolou, tenzometrickými váhami, variabilním hnojením a dalšími moderními prvky.

Prezentace závěsné techniky

Pícninářský program AGRI CS bude zastupovat slovinský výrobce zemědělské techniky SIP, který má v dané oblasti více jak 65letou  tradici. Největší novinkou bude model pásového shrnovače SIP AIR 900T, který vyniká  výbornou kopírací, plynulostí řádku a výrazně jednodušší obsluhou . Tato technologie nabízí vysoký výkon a nižší obsah popelovin o 80-90 % oproti tradičním postupům a zároveň zachovává bílkoviny ve hmotě. Dostane vás svým výkonem až 15 ha/h. Stroje SIP jsou uznávány pro svou snadnou obsluhu, jedinečnou robustní konstrukci a inovativní řešení. 
V „koutku“ závěsné techniky nebude chybět ani prezentace kvalitních mulčovačů TEHNOS nebo dopravní technik y pod vlastní značkou AGRI TRANSPORT, kde nabízíme vlastní řešení ve spolupráci s výrobci ZDT, MOLČÍK A FORNALL. Fyzicky si budete moci prohlédnout nejznámější návěs AGRIMEGU 21, návěs NS 18.1., úplnou novinkou v podobě tříosého návěsu TDK 33 000 anebo  známý přepravník balíků PBS . Zajímavá bude souprava pro soukromé zemědělce STEYR 4100 Multi a TDK 13000 ve STEYR edici.

Prodejní akce

CASE DEN není pouze místem pro prezentaci novinek a trendů v zemědělství, ale také zajímavým místem pro nákup techniky. U příležitosti CASE DNE budou připraveny zajímavé akce a akční modely v rámci celého sortimentu AGRI CS. Můžete si tedy pořídit nového pomocníka na farmu za velmi zajímavých finančních podmínek! Zároveň budou na místě i kolegyně z oddělení Afinance, které vám mohou najít nejlepší řešení pro financování a poradí ohledně dotačních titulů.