Přivítejte na scéně. MAGNUM AFS Connect

NOVÝ MAGNUM AFS Connect™ přináší více svobody.

Roky výzkumu spojené s praktickými zkušenostmi a zpětnou vazbou od zákazníků jsou k nezaplacení. Proto jsme představili inovativní koncept traktoru MAGNUM nové generace, který se orientuje na zemědělství budoucnosti, pro uspokojení i těch nejnáročnějších zákazníků dnešní doby.
 

Vždy s maximálním přehledem


Sedmá generace modelové řady MAGNUM nese přívlastek AFS Connect. Toto označení znamená systém vlastní telematiky, kterým jsou tyto modely vybaveny již z výrobního závodu. Vedoucí pracovníci a majitelé traktorů mohou v reálném čase bezdrátově přenášet informace mezi samotným traktorem, telefonem, tabletem nebo počítačem. Díky telematice AFS Connect máte na jednom místě přehled nad všemi shromážděnými daty týkající se provozu strojů, managementu farmy a pozemků. Nově jsou tyto traktory vybaveny novou generací přijímače AFS Vector Pro. Tento přijímač je schopen přijímat korekční signál ze všech dostupných navigačních systémů, jako je GPS, Galileo, Glonas a BeiDou.
 

Kabina zaměřena na detail


Zcela zásadní změnu prodělala kabina, která obsahuje mnoho nových vylepšení a užitečných funkcí. K dispozici je spousta praktických odkládacích prostor a schránek pro uložení věcí, na přání lze nové modely vybavit také ledničkou. K dispozici je nyní také více elektrických zásuvek a USB portů pro připojení elektrických zařízení.

Přepracovaný interiér kabiny doplňují další nové funkce, jako je výkonné performance rádio s bluetooth, elektricky ovládaná zrcátka, automatická klimatizace, stěrače oken na každé straně a až čtyři sluneční clony. Sedadlo řidiče se může natočit až v úhlu 40°, což obsluze umožnuje zkontrolovat závěsný stroj bez otáčení krku. Pro maximální komfort je možné kabinu vybavit semi-aktivním hydraulickým odpružením kabiny, které pohlcuje rázy, čímž zlepšuje jízdní vlastnosti a komfort obsluhy. Obsluha si může nastavit a vybrat režim pružení dle aktuálních terénních podmínek.
 

Nový koncept ovládání Multicontroller


Nejnovější verze populárního Multicontrolleru spojuje dokonalou ergonomii s vynikající funkčností a jednotlivá tlačítka a ovladače lze přizpůsobit preferencím každého řidiče. Čtyři konfigurovatelná tlačítka na multifunkční páce lze programovat pomocí jakékoli funkce (lze nastavit až 100 libovolných funkcí), které upřednostňujete, takže vše máte vždy na dosah, šetříte čas a zvyšujete produktivitu. Inovativní funkcí, které nové ovládání umožnuje jsou konfigurovatelné a barevně odlišená tlačítka pro ovládání hydraulických okruhů. Dále můžeme zmínit například enkodér, ovládání známé z osobních automobilů vyšších tříd, který umožnuje rychlé zobrazení rychlého menu na dotykovém monitoru a přehledný výběr a potvrzování zvolených funkcí. Tlačítka pro ovládání funkcí ISO BUS lze také uložit pro různé závěsné stroje. Všechny tlačítka a ovladače umístěné na loketní opěrce jsou podsvíceny pro snadnější práci i ve tmě.

Koncept nového softwaru AFS Vision Pro s inovativním dotykovým monitorem AFS Pro 1200 s uhlopříčkou 12 palců s funkcí Bluetooth je u nového MAGNUM AFS ConnectTM standardní výbavou. Byl vyvinut ve spolupráci se zemědělci z celého světa pro maximální uživatelskou přívětivost a produktivitu.
 

Nejlepší tahač ve své třídě


Vysoce výkonný, úsporný a spolehlivý: působivá síla motoru, výkonná hydraulika, vysoce výkonný vývodový hřídel a vynikající přenos výkonu dělají MAGNUM AFS ConnectTM opět nejlepším tahačem ve své třídě. Lepší než předchozí generace, tato řada stanovuje nové standardy v zemědělství, lesnictví a průmyslu.

Modely MAGNUM AFS ConnectTM 280 - 380 mohou být vybaveny vysoce účinnou mechanickou převodovkou PowerDrive s 19 x 4 rychlostmi (mimo modelu 380), umožňující maximální pojezdovou rychlost až 50 km/hod, nebo plynulou převodovkou CVXDrive. Pro nejsilnější model MAGNUM AFS ConnectTM 400 lze zvolit pouze jedinou variantu, novou robustní převodovku s 21 x 5 rychlostmi.

Všechny převodovky jsou maximálně úsporné v dopravě i při práci na poli. Automatické řazení převodovek PowerDrive snižuje spotřebu paliva až o 25 %. Systém automatického řízení produktivity APM u plynulých převodovek naopak perfektně vyladí otáčky motoru a převodový poměr vzhledem k nastavené pojezdové rychlosti s ohledem na dosažení nejlepší spotřeby paliva.

Všechny informace o jednotlivých funkcích a technických parametrech najdete přehledně rozpracovány v produktové sekci www.agrics.cz/novy-magnum.