Quadtrac získal cenu Zemědělský stroj roku 2023

Cena byla udělena za inovativní konektivitu ve vývoji pásových traktorů s vysokým výkonem a byla vyhlášena první den mezinárodního veletrhu zemědělské techniky SIMA 2022 v Paříži.
Modelová řada traktorů Case IH Quadtrac AFS Connect™, která obsahuje technologii bezdrátové konektivity, získala ocenění Farm Machine 2023 pro traktory v kategorii "XXL" poté, co ji vybrala porota složená z mezinárodních novinářů zastupujících přední zemědělská média v Evropě.

Ocenění Farm Machine Awards, dříve známé jako Machine of the Year, oceňuje inovace v zemědělské technice již od roku 1997. Nejnovější ocenění pro stroje dostupné v roce 2023 byla vyhlášena v den zahájení veletrhu SIMA 2022 v Paříži. Cílem ocenění je podle organizátora a francouzského zemědělského vydavatelství Terre-Net ocenit inovace, které jsou "nejinovativnější a nejužitečnější a přinášejí skutečnou přidanou hodnotu pro farmu díky kvalitě výroby, designu a technologii".
 
"Jsme potěšeni, že byla takto oceněna nejnovější řada Quadtrac AFS Connect. Od roku 1997, kdy byl Quadtrac uveden na evropský trh, Case IH neustále vyvíjí jeho konstrukci, aby držel krok s měnícími se potřebami největších zemědělců a zemědělských podniků. Začlenění technologie AFS Connect, která jim poskytuje okamžitý, automatizovaný obousměrný přenos dat mezi traktorem a online portálem myCaseIH, přístupným prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače, posouvá produktivitu velkých traktorů o významný krok vpřed a více než odpovídá moderní potřebě okamžité a dostupné kontroly při každé činnosti na farmě."

Mirco Romagnoli, víceprezident Case IH Europe.

Funkce, díky kterým se Quadtrac AFS Connect stal vítězem

Nejnovější traktory Quadtrac AFS Connect spolu se svými kolovými příbuznými Steiger získaly pro rok 2023 řadu vylepšení. Vyvíjejí až 692 koní z 12,9 litrových šestiválcových motorů FPT Cursor 13 s vylepšenou emisní technologií Hi-eSCR Stage V. Všechny modely jsou vybaveny převodovkami powershift. Modely do 540 koní včetně mohou být specifikovány s plynulou převodovkou CVXDrive. Vysoce výkonný hydraulický systém poskytuje průtok oleje až 428 l/min a zásobuje až osm elektrohydraulických dálkových ventilů pro práci s nejnáročnějším příslušenstvím.

Nová generace ovládání je plně konfigurovatelná. Lze ji ovládat třemi způsoby: pomocí tlačítek na loketní opěry, prostřednictvím dotykového monitoru AFS Pro 1200 nebo pomocí otočného encoderu. Celkové ovládání je velice snadní díky skvělé ergonomii, barevně podsvíceným páčkám hydraulických okruhů a konfigirovatelným ISO tlačíkům.

Majitelé a manažeři farem mohou kdykoli spravovat a optimalizovat údaje o farmě, vozovém parku a řízení ze stolního počítače v kanceláři nebo z mobilního zařízení. To lze dále rozšířit pomocí vzdálených funkcí, jako je vzdálené sdílení obrazovky, které umožňuje například vzdálenou diagnostiku provozuschopnosti.
 

Nový tříbodový závěs

Nejnovější modely Case IH Steiger a Quadtrac jsou vybaveny novým tříbodovým závěsem pro vysoké zatížení, který byl vyvinut pro větší odolnost, snadnější údržbu a lepší možnosti servisu, a poskytuje až o 5 % vyšší nosnost a větší flexibilitu pro nářadí s vysokými nároky na výkon. Pro zákazníky, kteří provozují velké pneumatické secí stroje, je k dispozici až 6 zadních hydraulických okruhů různou velikostí rychlospojek ½" nebo ¾" .
"Traktory Case IH Steiger a Quadtrac modelového roku 2023 s technologií AFS Connect využívají nejnovější vývoj v oblasti konektivity a poskytují majitelům vyšší výkonnost, efektivitu a funkčnost, která je zásadní pro pomoc velkým zemědělským podnikům při provozu v dnešním prostředí s vyššími náklady. Ocenění této skutečnosti porotci soutěže Farm Machine 2023 je pro nás skutečným vyznamenáním v našem úsilí pomoci těmto zemědělským podnikům zvýšit jejich produktivitu.“

Christian Huber, jednatel CNH Industrial Österreich GmbH a víceprezident Global Tractor Product Management Case IH