Quantum CASE IH zvládá příkré svahy vinařství Strapina na výbornou

Quantum nové generace již více než rok brázdí vinice rodinného vinařství Strapina na Jižní Moravě. Pozvali jsme se proto do sklípku, abychom zkontrolovali, jak se majitelům s novým traktorem daří.

Historie malého rodinného vinařství Strapina sahá až do roku 1945, kdy praděda současného majitele Luboše Strapiny začal s pěstováním vinné révy v okolí jihomoravské Pálavy. V současnosti vinařství sklízí hrozny z viničních tratí o rozloze 3 ha a vyprodukuje ročně až 20 - 30 000 lahví.

„Pěstujeme tradiční odrůdy, které jsou pro naši oblast typické jako je Pálava, Ryzlink Vlašský, Sauvignon a další. Na prvním místě je pro nás kvalita, které se snažíme dosáhnout snoubením generačních zkušeností s moderními technologiemi. Pokud bych měl vyzdvihnout některé z našich vín, bylo by to Cuvée Margarette, které vzniklo za velice zajímavých okolností. Během covidové karantény, kdy jsem neměl ani chuť ani čich, moje žena Markéta musela ochutnávat víno za mě a nastavit správně poměr odrůd. Povedlo se jí to na výbornou, a proto také nese toto Cuveé, které je dnes neodmyslitelnou součástí našeho sortimentu, její jméno.“
Luboš Strapina, Vinařství Strapina
Viniční tratě vinařství Strapina se rozkládají na pozemcích několika obcí, jsou od sebe navzájem vzdálené několik km a jsou vesměs ve velmi příkrých svazích Pálavy. Pro svoji práci tedy potřebuje pan Strapina svižný viniční traktor s odpovídající šířkou a nízko položeným těžištěm, na který se může v příkrých svazích spolehnout. Jako první v republice si vybral viniční traktor značky CASE IH Quantum V 80, který se nedávno dočkal výrazných technologických vylepšení.

Hlavním kritériem pro výběr traktoru byla samozřejmě šířka a nízko položené těžiště traktoru pro pohyb v úzkých řádcích vinohradu ve strmých svazích.

Majitel, který je zároveň i obsluhou stroje, si chválí i komfortní kabinu s rovnou podlahou: „Jestli na něčem vidím opravdu rozdíl, tak to je lehkost, se kterou se traktor řídí. Quantum zvládnu řídit lehce jednou rukou, když potom sednu do traktoru po dědovi, tak je to nesrovnatelný rozdíl.“  Luboš Strapina chválí také komfort a hlučnost kabiny. Prostorná a komfortní kabina se vzduchem odpruženým sedadlem řidiče, byla přepracovaná podle vzoru strojů z řady AFS Connect. Nové uspořádání pedálů a optimalizovaná poloha sedadla řidiče poskytují největší prostor nad hlavou ve své třídě i místo pro protažení nohou. Kabina nového Quantumu se zároveň pyšní nejnižší hladinou hluku ve svém segmentu.

„Kabina je naprosto tichá. Minulý týden jsem jezdil s postřikovačem a u toho jsem přes handsfree telefonoval s tátou a naprosto bez problému jsme se slyšeli. To je prostě paráda, “ chválí si majitel.

Jako alergik, který je paradoxně alergický na vinohradnický květ, ocení pan Strapina také i vzduchovou filtraci STAGE V, která chrání řidiče před prachem, pilem, tekutými hnojivy i jejich výpary. Kabina je vybavena patentovaným duálním filtračním systémem, který splňuje všechny normy ochranné kategorie 2. Filtrační systém lze navíc jednoduše přepnout na úroveň filtrace 4, aby se zabránilo pronikání chemických částic a zajistilo se tak obsluze zdravé pracovní prostředí.
Díky vysoké hydraulické kapacitě si Quantum poradí s veškerým nářadím, se kterým je třeba ve vinohradu pracovat. U Strapinů již pracoval s mulčovačem, rotavátorem, postřikovačem nebo plečkou.  Vysoká hydraulická kapacita Quantumu umožňuje i současné použití více nářadí.
 
Nový Quantum zatím nepotřeboval žádné servisní služby, dokonce i od pohledu působí jako by právě vyjel z výrobní linky. „Starám se o něj a chovám se k němu jako k mercedesu, do kabiny se dokonce i přezouvám,“ směje se pyšný majitel a my mu přejeme hodně úspěchů v jeho podnikání.

Zaujal Vás nový Quantum CASE IH ?

Vyplňte poptávkový formulář a náš nejbližší prodejce CASE IH Vás bude kontaktovat.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.