Rakouský MULTI na jihočeské farmě

STEYR MULTI na rodinné farmě pana Hrušky.

Jižní Čechy jsou charakteristické krásnou a ničím nerušenou krajinou, řadou historických míst a památek a v neposlední řadě svou typickou lidovou barokní architekturou. Když k tomu přidáme fakt, že se zde velmi dobře daří budovat pověst značky STEYR a počet majitelů traktorů STEYR zde pomalu narůstá, jedná se o dokonalé místo na území České republiky.

Jedním z nových majitelů traktoru STEYR se v jižních Čechách stal v roce 2017 pan Jaroslav Hruška. Pan Hruška je soukromý zemědělec, který se společně se svou rodinou věnuje zemědělské činnosti. Ta zahrnuje jak rostlinnou výrobu, tak také výrobu živočišnou.

                                                      DSC_0298-kopie-(1).JPG
                                                        
Pan Hruška hospodaří na 150 hektarech zemědělské půdy. Obiloviny jsou pěstovány na přibližně 60 hektarech. Zbytek výměry tvoří trvalé travní porosty, ze kterých pan Hruška v průběhu roku sklízí seno a senáž pro 100 kusů masného skotu.

Proč se pan Hruška rozhodl pořídit traktor značky STEYR? „Při výběru nového traktoru sehrálo velkou roli několik parametrů. Jedním z nich byla dobrá dohoda a spolupráce s dodavatelem traktoru, společností AGRO-Partner ze Soběslavi. Druhým kritériem byly výborné technické parametry, které traktory STEYR nabízí. Protože jsme chtěli skutečně univerzální a všestranný traktor, vybrali jsme si pro potřeby farmy traktor modelové řady MULTI a udělali jsme dobře. Když k tomu přidáme ještě velmi líbivý design, výbornou výbavu, je Multi opravdu výborným traktorem o výkonu 100 koní v této kategorii“ popisuje výběr traktoru pan Jaroslav Hruška, majitel farmy.

Traktor k panu Hruškovi putoval ve velmi pěkné výbavě, která zahrnuje například i originální čelní nakladač značky HYDRAC. Čelní nakladač je ideální pro zvýšení využití traktoru během roku a je výborným příslušenstvím traktoru pro zvládnutí běžné manipulace na farmě.

                                                         DSC_0308-kopie.JPG

Při práci s traktorem a čelním nakladačem se mi velmi líbí vysoký výkon hydraulického systému, který je pro snadnou práci s nakladačem velmi důležitý. Velkou roli při práci s nakladačem hraje i výborná viditelnost. Jde vidět, že v Rakousku traktor této práci plně přizpůsobili, jelikož má Multi velké čelní sklo a střešní okno, které nabízí ničím nerušený výhled, i když je čelní nakladač v maximální zvedací výšce. Snadné ovládání nakladače pomocí joysticku v kabině a jednoduché ovládání převodového ústrojí již není potřeba popisovat,“ říká pan Hruška.