Revoluční cesta k udržitelnému zemědělství

Secí stroje SKY jsou navrhnuté tak, aby poskytovaly přesné dávkování. Elektronické ovládání umožňuje dokonalou kontrolu nad procesem výsevu.
Ve 21. století čelí lidstvo několika výzvám, které vyžadují nové přístupy a technologie. Jednou z nejpalčivějších otázek je, jak zajistit udržitelné zemědělství, které zohlední potřeby dnešního světa, ale i budoucích generací. Touto problematikou se dlouhodobě zabývá i AGRI CS a.s., která přichází se značkou SKY Agriculture s inovativními přístupy a technologiemi.
 
Zakladatel společnosti SKY Agriculture, který od roku 2003 provozuje vlastní farmu, se rozhodl vycházet z přirozených procesů a biologických mechanismů, které nám příroda nabízí. Jeho farma se vyznačuje nejen testováním nových technologií a patentů, ale především regenerativním zemědělstvím. Tento přístup přináší významné výhody, včetně lepšího zadržování vody v půdě, vázání živin a potlačování plevelů a chorob rostlin.
 
Nejde však jen o filozofii. Společnost SKY Agriculture vyvíjí také specifické technologie a stroje, které harmonizují moderní zemědělství s přírodními procesy. Její tým agronomů a techniků se snaží kombinovat nejmodernější stroje s optimální agronomií, která je klíčem k úspěchu.
 
V čele jejich technologického arzenálu stojí secí stroje, které nabízejí vysoký výkon, snadné použití a přesnost. Secí stroje SKY jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysoce přesné dávkování a jednoduché elektronické ovládání, což umožňuje dokonalou kontrolu nad procesem setí. Modely Easy Drill, MaxiDrill a Progress jsou jen některé ze strojů, které jsou výsledkem více než 40 let výzkumu a vývoje.

 
PHOTO_COUV_2016-kopie-(1).jpg
 

Hlavní benefity secích strojů SKY

Výsev více plodin v jednom přejezdu

Značka SKY se dívá do budoucnosti a ví, že setí více plodin jedním přejezdem je budoucnost zemědělství. Z tohoto důvodu konstruuje svoje secí stroje tak, aby mohly být osazeny větším počtem zásobníků osiv/hnojiv. Sky Progress může mít až 3 zásobníky. EasyDrill a MaxiDrill dokonce 4 zásobníky.
 

Ukládání osiva do odlišných hloubek

Secí stroje SKY Maxidrill a EasyDrill nabízejí ukládání osiva/hnojiva do dvou odlišných hloubek. Toto umožňuje optimální výsev dvou druhů plodin současně do dvou různých hloubek nezávisle na sobě. Toto nastavení lze jednoduše provést na secích botkách stroje.

Setí v libovolných násobcích

Všechny secí stroje SKY nabízí setí v konfigurovatelných násobcích secích botek buďto manuálně (secí stroj Tramline) nebo elektronicky (EasyDrill, Maxidrill a Progress) se systémem E-Drive. Systém E-Drive umožňuje elektronicky z kabiny traktoru nastavit setí ob řádek, v libovolných násobcích nebo střídání jedné a druhé plodiny v řádcích či automatickou tvorbu kolejových řádku nehledě na záběru secího stroje či aplikačních ramen postřikovače.
 

Distribuční systém

Výsevní ústrojí u pneumatických secích strojů jsou tvořeny výsevními válečky s proměnným objem. To znamená, že nehledě na typu plodiny či hnojiva, vše zvládne jeden výsevní váleček, u kterého pouze jednoduše změníme jeho aktivní objem.
 

Secí stroje EasyDrill: Technologie No-till pro udržitelné setí

Secí stroje EasyDrill využívající No-till technologii jsou určeny k zakládání plodin přímo do neobdělávané půdy, meziplodin nebo i na připravené pole. Jejich všestrannost a schopnost efektivně využívat čas a náklady z nich činí neocenitelný nástroj pro moderní zemědělství. Používání bezorebné technologie navíc přispívá k úspoře vláhy, a tím k omezení uvolňování emisí CO2 do ovzduší, čímž přispívá k ochraně životního prostředí.

SKY MaxiDrill: Univerzální secí stroj pro výsev vícekomponentních směsek

SKY MaxiDrill je univerzální secí stroj s diskovou přípravou, který disponuje až 4 zásobníky. Tyto zásobníky lze využít na výsev vícekomponentních směsek anebo na setí hlavní plodiny s pomocnou plodinou se současným hnojením. Po 15 letech vývoje se MaxiDrill stal jedním z etalonů na trhu, nabízející největší výkonnost a efektivitu pro rychlou práci za všech podmínek.
 

SKY Progress: Modulární secí stroje pro optimální kontrolu výsevu

Secí stroje SKY Progress se vyznačují působivým výkonem, jednoduchostí a snadnou obsluhou. Díky vysoce přesnému centrálnímu dávkování a elektronickému řízení zajišťují dokonalou kontrolu nad procesem setí. Technologie Progress zaručuje nekompromisní přesnost setí a vysoké výnosy. Tyto modulární secí stroje mohou být vybaveny až třemi zásobníky, což umožňuje optimální řízení výsevu a efektivní využití zdrojů.
 

Secí stroje SKY Tramline: Moderní pojetí tradiční konstrukce

Secí stroje Tramline kombinují moderní design s robustností a spolehlivostí mechanických secích strojů. Díky snadné manipulaci a jednoduchým funkcím jsou ideální pro malé zemědělce. Tyto stroje lze kombinovat s rotačními bránami nebo používat samostatně do připravené půdy. Secí stroje Tramline jsou navrženy tak, aby obstály ve zkoušce času a poskytovaly efektivní výsev po mnoho let.

Společnost SKY Agriculture se svými inovativními secími stroji posouvá zemědělství do nové éry. Jejich technologická řešení nejen zvyšují efektivitu a produktivitu, ale také přispívají k udržitelnému využívání půdy a ochraně životního prostředí. Pro zemědělce, kteří hledají spolehlivé a výkonné nástroje pro svou činnost, jsou secí stroje SKY tou správnou volbou.

Zaujaly Vás secí stroje SKY a chcete si je vyzkoušet?

Pokud máte zájem o cenovou nabídku, DEMO ukázku nebo jakékoli další informace týkající se technologie SKY Agriculture, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím tohoto formuláře.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.