Seznamte se s novinkou OPTUM 340 CVXDrive

CASE IH rozšiřuje modelovou řadu OPTUM o nový model s výkonem 340 koní a špičkovou výbavou ve své třídě.
Značka Case IH uvedla letos na trh nový vlajkový model řady Optum s výkonem 340 koní s vyšším výkonem a celou řadou technických vylepšení. Nový top model Optum 340 CVXDrive AFS Connect má stejnou hmotnost jako slabší modely 300 a 270, díky které je ideálním řešení jak pro polní práce, tak i pro dopravu. V případě potřeby ho lze vhodně dotížit.
 
Optum 340 CVXDrive se vyrábí v továrně Case IH v rakouském St. Valentinu podle přísných standardů kvality. Je to ideální universální traktor pro polní práce, efektivní dopravu nebo sklizeň pícnin – sečení s trojkombinací nebo senážní vůz. Optum má nyní jednu z nejtišších kabin na trhu a řadu pokročilých technologií, včetně telematiky AFS Connect.

Šestiválcový motor FPT Stage V o objemu 6,7 litru traktoru Optum 340 CVXDrive, poskytuje o 9% vyšší výkon než slabší model 300. Obsahuje vysoce účinnou a osvědčenou technologii Hi-eSCR2 a také systém Automatic Productivity Management (APM), který optimalizuje převodový poměr a otáčky motoru podle požadavků na výkon.

Perfektní poměr výkonu a hmotnosti

Pro zajištění vyššího výkonu, produktivity a efektivity při zachování spolehlivosti a odolnosti vybavila společnost Case IH traktor Optum 340 CVXDrive modernizovanou převodovkou CVXDrive, která zahrnuje vylepšení hydrostatické jednotky a řídicího softwaru, komponentů hnacího ústrojí, zadního diferenciálu a zadního vývodového hřídele. Pro zvýšení všestrannosti a kompatibility v každodenním provozu lze standardní sběrnici ISOBUS třídy 3 upgradovat na nejnovější komunikační protokol TIM (Tractor Implement Management), takže certifikované nářadí může automaticky ovládat specifické funkce traktoru.
Case IH Optum 340 CVXDrive je stejně jako stávající modely 300 a 270 vybaven velkou palivovou nádrží o objemu 630 litrů. Nový model nabízí o 27 koní, tedy o 9 %, vyšší výkon než Case IH Optum 300 CVXDrive, zatímco maximální točivý moment činí 1 398 Nm při 1 400 ot/min, zatímco u jeho menšího stájového kolegy je to 1 282 Nm při stejných otáčkách.

Zadní závěs má kapacitu 11 058 kg a přední závěs 6 016 kg. Dvourychlostní přední a čtyřrychlostní zadní vývodový hřídel dále zvyšují všestrannost traktoru.
Optum 340 CVXDrive dokonale splňuje požadavky profesionálních zemědělců, kteří potřebují  špičkový, univerzální traktor s vysokým poměrem výkonu a hmotnosti.

Nejlepší kabina ze všech

Nová prostorná kabina poskytuje nejlepší komfort ve své třídě a je mimořádně tichá - pouhých 66 dB(A). Obsluha ocení vynikající výhled do všech stran, prvotřídní kvalitu čalounění, automobilový standard výbavy a povrchové úpravy.  Vysoká úroveň výbavy zahrnuje i klíčenku pro bezklíčové ovládání.
 
Pokročilá konstrukce kabiny zahrnuje přepracovanou ergonomickou loketní opěrku Multicontroller, díky níž je 95 % nejpoužívanějších funkcí na dosah ruky řidiče, přičemž mnohé z nich lze ovládat buď prostřednictvím dotykového displeje, nebo nového integrovaného otočného ovladače. Pro maximální komfort lze na přání zvolit nové poloaktivní odpružení kabiny. 
Přehledný a snadno ovladatelný nový dotykový monitor AFS Pro 1200 s funkcí Bluetooth® poskytuje přehled o všech funkcích traktoru. Pomáhá obsluze optimalizovat výkon motoru, převodovky, hydrauliky a vývodového hřídele a zároveň řídit provoz nářadí. Nový operační systém AFS Vision Pro umožňuje funkce přesného zemědělství, systémy traktoru a konektivitu odpovídající požadovaným provozním preferencím.

Komplexní balíček služeb

Optum 340 CVXDrive je dodáván s komplexním balíčkem služeb Case IH, včetně služby Safeguard Connect, jejímž cílem je dlouhodobá ochrana stroje a maximální produktivita s důrazem na požadavky moderních zemědělských a dodavatelských podniků.

Balíček zahrnuje prodlouženou tříletou záruku Safeguard a pětileté předplatné unikátního telematického portálu AFS Connect Advanced, který umožňuje vzdálené sledování a správu farmy, vozového parku a dat. K dispozici je také tříleté předplatné služby Case IH MaxService, která funguje nepřetržitě během sezóny ve spolupráci s dealerskou sítí s cílem maximalizovat provozuschopnost strojů, spolu s předsezónními kontrolami, proaktivní podporou a školením pro dosažení maximálního výkonu strojů Case IH.