SIP jede! Reportáž přímo z terénu v Březolupech

Shrnovač SIP AIR odvede kvalitní a čistou práci i ve svažitém terénu a na půdě poškozené suchem.

Víme, že při nákupu zemědělské techniky je velice důležité vidět stroje přímo v akci. Proto v současné době pořádáme ve spolupráci s našimi autorizovanými dealery DEMO akce se stroji SIP. V následujících dnech vám přineseme čerstvé informace, fotografie a videa o tom, jak stroje SIP pracují na českých polích, a ukážeme vám přednosti těchto strojů. Začínáme s novinkou roku 2019 – shrnovač SIP AIR!

P5191314.jpg

SLOŽITÝ TERÉN A PŮDA POZNAMENANÁ SUCHEM

Základem úspěchu a vysokých výnosů je správná příprava seťového lůžka a dostatek vláhy v půdním profilu. V současné době není však objem dešťových srážek optimální, a proto musí zemědělci využívat kvalitní techniku, která zaručí vysokou výživovou hodnotu píce a požadované množství hmoty. Vhodným strojem je moderní pásový shrnovač s flexibilním sběračem SIP AIR, který jsme v rámci DEMO akce předváděli ve spolupráci s dealerem NAVOS FARM TECHNIC na polích ve Zlínském kraji.

P5191352.jpg

Předvádění se konalo v Březolupech na Zlínsku na 17 hektarech vojtěšky. Jednalo se o první seč, a již na první pohled bylo znát, že půda je poznamenaná suchem, což vedlo k řidšímu porostu. Nepříznivým podmínkám nepomohlo ani špatně připravené seťové lůžko, terén byl značně hrbolatý a svažitý.

P5191311.jpg

 

MÉNĚ ŘÁDKŮ, VÍCE HMOTY, ČISTŠÍ PÍCE

Pásový shrnovač SIP AIR 300 a AIR 500 T v agregaci se strojem CASE IH Maxxum 150 o celkovém pracovním záběru 16,5 metrů byl porovnáván s konkurenčním 4rotorovým shrnovačem o záběru 12,5 m. Oproti konkurenčnímu stroji pásový shrnovač SIP AIR vytváří menší počet větších řádků, což představuje velkou výhodu pro práci s řezačkou. Díky menšímu počtu řádků se významně redukuje počet nutných cest a tím dochází k úspoře času a spotřeby nafty.

P5191389.jpg

Při přejezdu s konkurenčním shrnovačem docházelo vlivem přímého přejíždění hrabicemi po hlíně k nadměrnému prášení. To mělo za následek shrnování vojtěšky včetně nežádoucích popelovin, které způsobují negativní reakce v následném zpracování. Kontaminace pícnin plísněmi, zeminou nebo fyziologicky odumřelými částmi rostlin vždy vede ke zhoršení kvality fermentace. Nežádoucí plísně a bakterie senáž znehodnocují a snižují její výživovou hodnotu.

Oproti tomu při práci se shrnovačem AIR 300 a 500 T docházelo k minimálnímu prášení, které bylo navíc způsobeno převážné odkvetlými pampeliškami. I návštěvníci obdivovali velice nízký výskyt prachu přes značné sucho.
 

V PODNIKU OCENILI PŘEDEVŠÍM ŠETRNOU A ČISTOU PÍCI

Klíčová je kvalitní píce bez nečistot. Díky eliminaci prášení zůstala posečená píce bez jakýchkoliv nežádoucích nečistot, čímž byla zajištěna kvalita a bezpečnost vojtěšky. Systém flexibilního sběrače a pásového dopravníku zaručuje díky stejnoměrnému nabírání píce a pomalému otáčení rotorů bezztrátovou sklizeň bez vracení hmoty před sběrač.

P5191296.jpg
 

Díky hydropneumatickému odlehčení je stroj velmi šetrný k porostu. Při shrnování nedochází k ulamování lupínků vojtěšky a flexibilní pick-up  s excelentním kopírováním terénu podstatně snižuje obsah zeminy a nečistot. Pro zajištění ještě větší kvality slouží volně otočné plazy, na kterých neulpívá žádná zemina. 
 

SPOKOJENOST OBSLUHY A VELICE INTUITIVNÍ MANIPULACE

Obsluha stroje byla velice mile překvapena jednoduchou a intuitivní manipulací. Velice rychle se naučila se strojem pracovat. Oproti konkurenčnímu modelu oceňuje, že stroj společně s pící nehrne nečistoty, kameny a zeminu. Zároveň vyzdvihuje nízké opotřebení a vysokou životnost všech dílů jako jsou válce, rotory nebo nože. Komponenty jsou kvalitně zpracované, vydrží déle a není potřeba časté broušení.

P5191302.jpg

Aktuálně probíhá DEMO akce v okolí Frýdku Místku, kde SIP AIR shrnuje posečenou trávu. Připravujeme pro vás další reportáž, ve které se zaměříme na bezztrátovou sklizeň a objem hmoty


Zaujal vás revoluční pásový shrnovač SIP? Máte zájem o jiný stroj a chcete si ho vyzkoušet? Neváhejte kontaktovat produkt manažera Jiřího Pilaře, mobil: +420 602 236 569, e-mail: pilar@agrics.cz, nebo se obraťte na svého autorizovaného prodejce a domluvte si předvádění kvalitních strojů na zpracování píce SIP.

SIP jede! Reportáž přímo z terénu v Březolupech.