STEYR Konzept vyhrál prestižní cenu MUSE Design Award 2020

Budoucí generace traktorů pevně v rukou značky STEYR.
Do soutěže MUSE Design Awards 2020 se přihlásilo celkem 3 820 účastníků z 50 zemí světa, prestižní cenu Platinum Award si odnesla značka STEYR za nový koncept traktoru budoucnosti. Výherní projekt je výsledkem společné práce koncernu CNH Industrial a značky STEYR Traktoren s týmem inovátorů ze společnosti Agriculture & FPT Industrial.

560746.jpg


The MUSE Creative a MUSE Design Awards jsou světovými soutěžemi, které hledají a oceňují profesionální tvůrce a designéry z různých průmyslových odvětví. „Tito jednotlivci jsou skutečným ztělesněním inovace“ uvádí Kenjo Ong, výkonný ředitel obou soutěží. „Je to privilegium udělit ocenění lidem, kteří stojí za vytvořením modelu STEYR Konzept, za jejich monumentální práci! Vždy je úžasným zážitkem vidět, čeho jsou tito tvůrci a designéři schopní.“

Tým designerů vytvořil vizi budoucnosti. Koncept traktoru je navržen od základu tak, aby každý prvek měl svou funkci a zároveň podtrhoval moderní design. Od inovativního zavěšení náprav až po tělo traktoru. Na pohled je technicky velmi vyspělý, zároveň si zachovává ladný styl. Celkový design traktoru vyvolává dojem kvality a preciznosti i přes svou dynamičnost. Klíčové prvky tradičního designu byly převzaty a zachovány pro nový koncept počínaje bílým zbarvením kabiny nebo asymetrickou maskou chladiče. Vnitřní minimalistický design je doplněn o průhledné obrazovky, na které jsou informace promítány, a které poskytují maximální viditelnost, což vytváří z kabiny obsluhy komfortní místo pro dokonalý prožitek z jízdy bez únavy. Celý design je navržen na základě potřeb zákazníků tak, aby poskytoval přidanou hodnotu pro jejich podnikání a zvýšil produktivitu práce.

                                                                     560734.jpg
 

STEYR Konzept pokládá základy pro budoucí generaci traktorů


STEYR Koncept představuje komplexní projektovou studii ohledně toho, jak by mohla v budoucnu vypadat produkce traktorů koncernu CNH Industrial ve spolupráci se sesterskou společností FPT Industrial. Inženýři z firmy STEYR vyvinuli model STEYR Konzept, který kombinuje inovativní technologie jedinečným způsobem pro vytvoření ekologického, ale přesto efektivního a především funkčního konceptu traktoru.

Jádrem studie je modulární hybridní elektrický pohon, který zahrnuje spalovací motor, generátor a několik elektrických motorů, které lze ovládat jednotlivě a které dodávají energii přesně tam, kde je to potřeba. Tento koncept traktoru navržený designovým centrem CNH Industrial využívá vysoce výkonný čtyřválcový vznětový motor. Kombinací zvolených komponentů si stroj zachovává svou kompaktní velikost a poskytuje optimální výhled z kabiny. Inteligentně navržená architektura vozidla umožňuje inteligentní řešení, jako je pohon všech kol nebo pokročilý systém nezávislého odpružení. To v budoucnu poskytne zákazníkům širokou škálu výhod, včetně zvýšeného komfortu při jízdě, větší flexibility a více možností nebo bezkonkurenčního výkonu na polích i silnicích.

                                                                 560733.jpg

STEYR Konzept se vyznačuje inovativní architekturou vyvinutou týmem společnosti FPT Industrial a sériovým hybridním řešením díky dieselovému motoru. Kompaktní 4,5litrový čtyřválcový motor místo tradičního šestiválce pracuje při optimální rychlosti jako generátor energie a dobíjí baterie. Motor je odpojen od kol a trakce je zajišťována pomocí čtyř nezávislých elektromotorů, které jsou přímo integrovány do nábojů hnacích kol. STEYR Konzept je vybaven motorem NEF45, který poskytuje špičkový výkon 150 kW a maximální výkon 250 kW v hybridním režimu. Koncept traktoru může dosáhnout 10% úspory paliva v porovnání s čistým dieselovým motorem při specifických typech práce.
 

Zaujal vás traktor budoucnosti a chtěli byste si ho sami prohlédnout?


                                                                bez-nazvu-7774e.png

 
Díky nové aplikaci STEYR 360° si můžete detailně prohlédnout exteriér i interiér modelu STEYR Konzept přes obrazovku nebo virtuální brýle přímo v pohodlí vašeho domova. Nyní máte jedinečnou příležitost "usednout" do traktoru budoucnosti.

Vstupte s námi do jiného světa. Světa STEYR:  www.steyr360.cz