STEYR představil vojenské schopnosti traktorů

Speciálně upravené modely vystavené v Německu na Military Engineering Center of Excellence. Další specialita značky STEYR.
Na nedávné výstavě v Military Engineering Center of Excellence v Ingolstadtu v Německu předvedl STEYR svou odbornost ve výrobě zakázkových traktorů pro specializované sektory. Společnost to demonstrovala představením dvou jedinečně upravených modelů.

Industry Day otevřený všem profesionálům pracujícím v oblasti vojenských technologií poskytl platformu pro setkání vojenských expertů z různých zemí a členů NATO, aby se setkali s potenciálními dodavatelskými společnostmi a vyměnili si zkušenosti a znalosti, které povedou ke zlepšení dovedností, produktů a služeb v oblasti vojenské techniky. Oblasti, kterých se akce týkala, zahrnovaly bojové inženýrství, ochranu ozbrojených sil, balistické obranné bariéry až po nouzové osvětlení a záchranné a evakuační zařízení jako vozidla, nákladní automobily nebo zemní a těžební zařízení.

Na akci, která se konala začátkem prosince, STEYR vystavoval dva modely ze své řady Terrus CVT, konkrétně STEYR 6300 Terrus CVT s výkonem 313 koní a vlajkovou loď STEYR 6340 Terrus CVT, které ukázaly jejich multifunkční schopnosti. 6300 Terrus CVT byl vybaven pancéřovanou kabinou od rakouské firmy Achleitner Fahrzeugbau. Ta bude k dispozici také na modelu 6340 a je vhodná pro zákazníky z armády, hasičských sborů a dalších vysoce rizikových odvětví, kde může být pro určité úkoly vyžadován výkon traktoru a maximální ochrana.

CabProt_Traktor_Diverses-red-kopie.jpg

Achleitner již dodal stroje vybavené pancéřovými kabinami rakouské spolkové armádě. Kabiny testované podle normy NATO STANAG 4569 byly klasifikovány jako splňující třídu ochrany Level 3. To znamená, že dokážou odolat kinetické energii střely 7,62 × 51 mm, 155 mm vysoce explozivního dělostřelectva ze 60 metrů a výbušným protitankovým minám s 8 kg trhaviny TNT.

„Naším cílem bylo demonstrovat multifunkčnost a všestrannost traktorů STEYR této specifické skupině zákazníků. Traktory STEYR si vybudovaly reputaci pro svou všestrannost v různých odvětvích, včetně zemědělství, komunálních služeb a lesnictví. Přísné a náročné podmínky vojenských operací však představují pravděpodobně nejnáročnější aplikace. Naše nedávná výstava poskytla příležitost předvést rozsáhlé možnosti, které můžeme poskytnout ve spolupráci s našimi partnerskými dodavateli. S potěšením jsme zaznamenali, že reakce vojenské komunity byla velmi příznivá.“ vysvětlil Marco Otten, Steyr Europe Business Manager Specialized Business.

20231205_114521.jpg