Traktory Case IH a STEYR s extra silným lakem

Traktory vyrobené v rakouském závodě St. Valentin nyní dostanou, díky nové investici milion eur do lakovny, extra silné lakování–vyšší lesk, odolnost proti poškrábání, praskání a rzi.
Traktory Case IH a STEYR nyní opouštějí závod v St. Valentinu v Rakousku s vylepšeným lakem, který je ještě silnější a odolnější vůči rzi. Vylepšení nových systémů pro předúpravu a  lakování přichází díky investici do továrny, dokončené navzdory epidemii Covid-19, ve výši 1,1 milionu EUR.
 
Inovaci podpořil zájem zákazníků o robustní nátěr odolávající korozi, zjištěn v rámci probíhajícího průzkumu trhu. Ve spolupráci s 24 specializovanými dodavateli a partnery přišla továrna s nabídkou řešení procesu lakování. Společně vytváří povrch s vyšším leskem, který odolává poškrábání, praskání a korozi a zároveň pevněji přilne ke kovovým povrchům.
Podstatně vyšší teploty předmytí a předehřívání jsou klíčem k inovaci povrchových úprav. Každý traktor nyní schne při teplotě 110°C (původně 60°C) a zůstává v peci třikrát déle. Počáteční teplota předmytí vzrostla z 30-40 ° C na 55-60 ° C s pětinásobným zvýšením tlaku v trysce. 
 
„Je naprosto nezbytné, aby byl traktor dokonale lakovaný“, říká Hannes Woegerbauer, vedoucí závodu. "Po vylepšeném předmytí máme nyní také samostatný proces oplachování k odstranění nadměrného množství čisticího prostředku a novou předehřívací kabinu, která odstraňuje každou molekulu vlhkosti a zahřeje traktor na perfektní teplotu. Výsledkem je, že barva je vysušena také směrem zevnitř ven, čímž je stabilnější s mnohem lepší přilnavostí a prevencí proti rzi. “
Práce na změnách fungující výrobní linky byly zahájeny v listopadu 2019 a první traktor vyjel v srpnu 2020. „Jsme opravdu vděční našim odborným partnerům, kteří nám pomohli zavést tyto nové systémy vzhledem k tomu, že jsme museli zároveň zvládnout všechny výzvy spojené s Covid-19, “říká Hannes. "Naši zákazníci již vidí výhody svých nových traktorů, když je používají na farmách po celé Evropě."