Traktory STEYR Expert CVT s novými funkcemi

Modelová řada Expert CVT prošla inovacemi a pro rok 2023 získává nové přepracované převodové ústrojí CVT, dotykový monitor S-Tech 700 Plus nebo čtyři elektrohydraulické zadní okruhy.
Modelová řada STEYR Expert CVT prošla inovacemi a pro rok 2023 získává nové přepracované převodové ústrojí CVT pro vyšší komfort obsluhy, dotykový monitor S-Tech 700 Plus, čtyři elektrohydraulické zadní okruhy nebo například nový kožený volant, který byl především u velkých traktorů.

Traktory Expert CVT, které jsou k dispozici ve čtyřech provedeních s maximálním výkonem 110 až 140 koní a čtyřech úrovních výbavy. Nabízejí díky četným vylepšením ještě větší komfort a efektivitu pro řidiče. Nové modely jsou snadno rozpoznatelné: bílé kryty a závěsy dveří a oken jsou v souladu s aktuálním prémiovým designem značky STEYR, který se osvědčil i ve vyšších modelových řadách. Vnější vylepšení zahrnuje také prvky pro zvýšení produktivity a bezpečnosti, jako jsou nová LED poziční světla sestávající se z pozičních/pojezdových světel s indikační funkcí. Traktory také dostaly již nové označení na kapotě: místo modelů Expert 4100 CVT, 4110 CVT, 4120 CVT a 4130 CVT jsou nyní k dispozici modely Expert 4110 CVT, 4120 CVT a 4130 CVT a 4140 CVT. U starého označení vyjadřovaly poslední tři číslice jmenovitý výkon v koních. Nová označují maximální výkon bez navýšení. Motory a výkon zůstávají beze změny.
 

Nový ovládací terminál

Nový ovládací terminál S-Tech 700 Plus s dotykovou obrazovkou pro kabinu je jednou z nejdůležitějších novinek traktorů STEYR Expert CVT, který má nově 12palcovou obrazovkou. Je tedy o 35 % větší než předchozí generace a nabízí výhody z hlediska čitelnosti a snadného používání. Podobá se tabletu a má ochranu proti otiskům prstů a odleskům, poskytuje optimální vyšší grafické rozlišení za všech světelných podmínek. Nový S-Tech 700 Plus usnadňuje správu většího počtu úloh, urychluje obsluhu ISOBUS a zvyšuje tak produktivitu. Kromě toho lze zobrazit obraz až ze čtyř kamer v okolo traktoru a nářadí, což zvyšuje bezpečnost a umožňuje přesnější monitorování.

traktor-steyr-expert-cvt-2023-2.jpg


Držák RAM a nová lišta

Díky nové liště pro monitory s integrovaným vedením kabelů a dvěma zásuvkami USB lze jednotlivé monitory pro nářadí jednoduše nainstalovat přesně tam, kde jsou potřeba, pro optimální sledování traktoru a nářadí. K dispozici je nově v rámci volitelné výbavy držák tabletu RAM pro chytré telefony.


O 65 % větší stírací plocha

Pro komfortnější přístup do kabiny byly přepracovány levé schůdky pro snadnější nastupování a vystupování. U modelů s vysokou střechou poskytuje nová konstrukce stěračů čelního skla lepší viditelnost a stírání. Nové stěrače, které se již osvědčily u verzí s panoramatickou střechou, nabízí úhel stírání až 225°, což poskytuje o 65 % větší stírací plochu než předchozí konstrukce. Mezi funkce typické pro osobní vozy patří automatické pohyby stěračů po použití systému ostřikovačů čelního skla. Mezi další nové vnější bezpečnostní prvky kabiny patří např. nový otočný držák majáku, který již lze nalézt na traktorech STEYR Profi. Je integrován do střechy a je sklopný, aby chránil LED maják před poškozením.

steyr_4130_expert_0631_at_a7402905_2500_2500.jpg
 

Nový interiér a chladicí box

Interiér kabiny se vyznačuje vyšší kvalitou výbavy a optimalizovaným lícováním a povrchovou úpravou stropu a sloupků kabiny. Stejně jako všechny traktory Expert CVT s panoramatickou střechou, jsou nyní všechny verze a modely této řady vybaveny úložným prostorem s chladicím boxem. Do modelové řady Expert CVT se propsala prémiová výbava v podobě nového koženého volantu STEYR. Zpětné zrcátko je nyní integrováno do A-sloupku, což umožňuje nerušený výhled.
 

Optimalizace převodového ústrojí CVT

Nejnovější traktory STEYR Expert CVT jsou vybaveny převodovým ústrojím s plynulou změnou převodového poměru, které nyní může řidič v mnohem větší míře individuálně konfigurovat podle vlastních preferencí a pracovních operací. Jízdní vlastnosti převodového ústrojí CVT byla v mnoha ohledech vylepšena, včetně zrychlování a zpomalování, reakce na kyvadlovou jízdu, citlivosti plynového pedálu a ovládání tempomatu. Kromě toho byla vylepšena citlivost joysticku.

traktor-steyr-expert-cvt-2023-5.jpg
 

Inovace pro kontrolu připojeného zařízení

Traktory STEYR Expert CVT s předním vývodovým hřídelem se nyní zapínají pomocí nové mokré spojky. Ta poskytuje vyšší výkon a spolehlivost a snižuje hladinu hluku. Kromě toho lze nyní traktory Expert CVT konfigurovat až se čtyřmi elektrohydraulickými rozváděči zadních okruhů.

"Traktory s plynulou převodovkou jsou v tomto odvětví stále oblíbenější. Expert CVT nabízí potenciálním zákazníkům vylepšení, která chtějí od traktorů s CVT v této velikosti již od 100 koní a splňuje jejich požadavky na další optimalizaci, efektivitu, hospodárnost a komfort obsluhy." říká Christel Diebolt, produktový marketingový manažer STEYR pro Evropu.