Traktory STEYR jsou nyní vybaveny systémem centrálního huštění pneumatik CTIS

Traktory STEYR od modelové řady Profi až po Terrus CVT lze nově vybavit systémem centrálního huštění pneumatik. Systém CTIS umožňuje rychle měnit tlak v závislosti na jízdě po poli nebo silnici.
STEYR nyní nově nabízí účinný systém změny tlaku v pneumatikách, který zajišťuje větší ochranu před zhutněním půdy. To umožňuje dosáhnout významný úspor při spotřebě paliva. Zákazníci si mohou nově přímo z výroby objednat instalaci systému centrálního huštění pneumatik Terra Care (CTIS).

 

Řešení na míru pro traktory STEYR

Nový systém kontroly tlaku v pneumatikách je k dispozici pro traktory od modelové řady STEYR Profi až po nejsilnějšího koně STEYR Terrus CVT, tedy pro traktory o výkonu 115 až 300 koní. Veškeré komponenty systému CTIS byly optimalizovány tak, aby dokonale pasovaly k jednotlivým modelovým řadám. Mimo to, výrobce traktorů a výrobce systému CTIS vyvinul speciálně pro značku STEYR nové intuitivní uživatelské prostředí, které je dostupné pro stroje vybavené ISOBUS.
 

Šetřeme palivo způsobem, který zároveň chrání naši půdu

Jediná řídící jednotka reguluje tlak v předních i zadních pneumatikách a zároveň na všech pneumatikách připojeného zařízení. To znamená, že je snížen tlak na půdu v důsledku regulace tlaku v pneumatikách. Systém lze také dodatečně nainstalovat na libovolný počet závěsných strojů, přívěsů apod.
 
Studie univerzity South Westphalia University of Applied Sciences prokázaly, že při roční spotřebě nafty v hodnotě 20 000 EUR, může systém centrálního huštění pneumatik ušetřit až 2 000 EUR. Dalším významným benefitem je ochrana před zhutněním půdy.
 

Detaily, které dělají rozdíly

Celá konstrukce a komponenty jsou vyrobeny z nerezové oceli, mimo jednu vzduchovou hadici. Tím je eliminováno riziko kondenzace nebo poškození mrazem. Huštění a upouštění pneumatik je možné při všech rychlostech a systém lze ručně deaktivovat. Na přání lze traktor vybavit vysokokapacitním vzduchovým kompresorem se zásobníkem pro zkrácení doby nafukování na minimum.
 

Inovativní řešení v praxi

“Jsme hrdí na to, že můžeme ve spolupráci s naším partnerem nabídnout zákazníkům efektivní řešení pro všechny traktory s vysokým výkonem. Je to příklad našeho přístupu k vytváření “win-win” strategie (situace, kdy vyhrávají obě strany) – a toho je zde dokonale dosaženo díky větší ochraně půdy a zároveň úspoře paliva.” říká Christian Huber, Vice President Global Product Management pro značku STEYR Traktoren a výkonný ředitel CNH Industrial Austria GmbH.