VESTRUM CVXDrive pro komunál

VESTRUM CVXDrive: univerzál pro komunální využití.
Značka CASE IH není v segmentu komunálních traktorů nováčkem. Již několik let pomáhají tyto červené stroje ze sousedního Rakouska, konkrétně z města St. Valentin, při údržbě obcí, silnic, dálnic nebo práci v lese a ostatních odvětvích průmyslu.

Někdy byste možná ani nepoznali, že se jedná o traktor CASE IH, protože své původně červené zbarvení mění za komunální – oranžovou barvu. Existují případy, kdy jsme dodávali například modrou verzi pro podnik zaměřený na úpravu vody. Ale jak se říká, traktor na barvu nejezdí a důležitější jsou jeho užitné vlastnosti a hlavně spolehlivost. Protože kdo jiný než například silničář, musí být připravený zvládnout sněhovou vánici?

K nejčastěji využívaným traktorům značky CASE IH v komunálním odvětví patří dlouhodobě modely řady FARMALL A a FARMALL C. Oblíbené jsou pro svou jednoduchost, minimální provozní náklady a kompaktní rozměry. Následují silnější modely LUXXUM a MAXXUM s výkonem až 175 koní. Ty jsou vhodné především pro osazení těžšími příkopovými rameny nebo sněžnými pluhy.
 

Novinka: VESTRUM CVXDrive


Novou modelovou řadu značky CASE IH určenou také pro komunální nasazení zastupuje VESTRUM CVXDrive. K propagaci jsme zvolili heslo „Tak rozmanitý, jako vaše úkoly“, protože jsme přesvědčeni, že se stane nezastupitelným pomocníkem i v řadě podniků specializujících se na komunální práce.

Za pohon nejsilnější verze zvolil výrobce čtyřválcový motor s patentovanou technologií úpravy spalin od značky CASE IH s názvem Hi-eSCR2. Konkrétně jde o typ traktoru s označením 130. Jmenovitý výkon tedy činí 130 koní, s navýšením až 140 k.

Nová řada zahrnuje celkem čtyři modely s výkonem již od 100 koní až po uvedených 140 koní. Traktor si zachovává kompaktní rozměry, a i se čtyřválcem pod kapotou má krásný zvuk.
 

Efektivní převodovka


Opravdu skvělý traktor dělá z novinky plynulá převodovka CVXDrive, v tomto modelu se dvěma mechanickými rozsahy, se známým systémem řízení produktivity APM – takže jen sešlapáváte plynový pedál a traktor krásně zrychluje a zpomaluje.

To je jistě cenná výbava, s jejíž pomocí velmi jednoduše a komfortně ovládá traktor i méně zkušená obsluha. Převodovka přináší mnoho dalších výhod: nastavení požadované rychlosti (tempomat) nebo zastavení traktoru pouhým sešlápnutím brzdového pedálu. V neposlední řadě je třeba vyzvednout skvělou spotřebu, protože traktor vždy pracuje v optimálním nastavení otáček motoru a převodového poměru.
 

Z další výbavy


Pro maximální komfort a pohodlí je VESTRUM CVXDrive vybaven vyhřívaným sedadlem Grammer Dual Motion s odpružením a naklápěním hlavové opěrky. Samozřejmě lze dodat různé výbavy – od jednoduchého látkového až po maximálně komfortní kožené sedadlo s odvětráváním.

Nechybí automatická klimatizace, ale může být i manuální. K tomu přistupují elektronicky nastavitelná zrcátka a další výhody, které jistě ocení také uživatelé z komunální sféry. Samozřejmě se doporučuje pro vysoký komfort obsluhy traktor vybavit přední odpruženou nápravou.

Z další zajímavé výbavy je možné zmínit třeba motorovou brzdu, barevný dotykový monitor AFS Pro 700, dva elektricky a dva mechanicky ovládané zadní okruhy hydrauliky nebo elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka. Z moderních technologií nechybí ovládání pomocí ISO BUS kategorie III, díky kterému není třeba mít v kabině žádné další monitory příslušenství v předním nebo zadním závěsu.
 

Všestranný silák


VESTRUM CVXDrive má čelní tříbodový závěs a přední vývodový hřídel. Tuto výbavu ocení ten, kdo využívá traktor při agregaci s mulčovačem nebo jiným nářadím vyžadujícím pohon od vývodového hřídele. Zejména v komunálním sektoru bývá častější osazení přední rychloupínací deskou pro rychlé nasazení například podsvodidlové sekačky nebo sněžného pluhu.

Přední vývodový hřídel pracuje standardně s otáčkami PTO 1 000 ot/min. Čelní zvedací kapacita pak činí dostačujících 2 300 kg. Zadní TZB nabízí zvedací sílu až 5 600 kg. Hydraulický systém traktoru poskytuje maximální výkon až 110 l/min. Ve výbavě mohou být až čtyři zadní hydraulické okruhy nebo tři středové.
 

Úspěšná spolupráce


Na snímcích je traktor VESTRUM CVXDrive v agregaci s přední šípovou radlicí UP 29 (záběr až 2,8 m) a zadním samonakládacím sypačem s diskem TS 2000D od společnosti MTM Tech. Poháněný je od hydromotoru. Objem násypky činí 1 870 litrů, šířka rozmetání se pohybuje v rozmezí od dvou do šesti 2–6 metrů.

S firmou MTM Tech se značce CASE IH, potažmo jejímu výhradnímu zástupci na českém trhu, společnosti AGRI CS, v posledních letech daří dodávat na míru zákaznickým potřebám upravené traktory, a to i v sériích o několika kusech.

Pro více informací – nejenom o nových modelech VESTRUM CVXDrive – můžete navštívit web výhradního dovozce, firmy AGRI CS. V letošním roce bude v ČR k dispozici dvanáct předváděcích traktorů této značky. Už teď se těšíme na společnou jízdu! V případě zájmu o vyzkoušení kontaktujte svého autorizovaného prodejce značky CASE IH.