Využijte hodnotu svých hnojiv naplno s PICHONEM

Už znáte stroje značky PICHON? Získejte pro sebe jen to nejlepší.
Značka PICHON se stala důležitou součástí světového trhu se zemědělskou technikou v oblasti aplikace hnojiv. V letošním roce si připomeneme 5O let výročí od založení francouzské firmy, která se stala synonymem kvality a precizní aplikace. PICHON nabízí široké portfolio strojů a své uživatele upoutal především dlouhou životností, která je dána kompletním pozinkováním stroje, 5letou zárukou, nebo například rovnoměrnou a certifikovanou ekologickou aplikací.

IMG_3703.jpg
 

ŠÍROKÉ PORTFOLIO A STROJE NA MÍRU KAŽDÉMU ZÁKAZNÍKOVI

 

Značka PICHON nabízí široké portfolio řešení v oblasti aplikace kapalných i pevných hnojiv. V nabídce naleznete fekální jedno, dvou nebo třínápravové cisterny řady TCIrozmetadla statkových hnojiv Muck Master, hadicové aplikátory o šířce záběru až 30 m, robustní radličkový kypřič nebo například míchadla kejdy. Cílem společnosti PICHON je dodávat svým zákazníkům kvalitní stroje na míru konkrétním potřebám, které umožní maximalizovat produktivitu a využít potenciál kejdového hospodářství na maximum. Díky přesné a efektivní aplikaci hnojiv dosáhnete vysokých výnosů a zároveň dodáte půdě potřebné živiny. Velký důraz je kladen na technické inovace všech vyráběných produktů a dlouhou životnost, která je dána mimo jiné kompletním pozinkováním strojů.
 


 

Prohlédněte si ucelenou nabídku strojů PICHON:


Fekální cisterny TCINabízíme profesionální cisterny od 3 050 do 25 000 l vyznačující se robustní konstrukcí, vysokou univerzálností nebo chytrým integrovaným podvozkem pro optimální stabilitu a vyšší bezpečnost. Mezi klíčové vlastnosti patří hydraulické odpružení pro aplikaci i ve svažitém terénu, hydraulicky odpružená oj a přední zvedací náprava nebo inovativní systém pro vyprazdňování kejdy z kopceVšechny cisterny jsou pozinkované a garantují tak vysokou odolnost a dlouhou životnost. Díky široké modelové řadě jsou vhodné, jak pro menší soukromé zemědělce, tak i pro velké zemědělské podniky. V České republice bylo prodáno bezmála 200 kusů, přičemž mezi dlouhodobě nejžádanější modely patří TCI 8100 vhodná pro menší zemědělce a TCI 18500, která je ideálním řešením pro větší podniky.
 

 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

100% žárové pozinkování
• Integrovaný rám podvozku do nádrže pro maximální stabilitu
• Tloušťka nádrže až 8 mm
• Příprava pro rozšíření výbavy bez zásahů do konstrukce
• Zadní víko s minimálním otvorem 800 mm
• 5 let záruka na mechanickou stabilitu
en_6333_640_DJI00189.JPGK cisternám PICHON nabízíme celou řadu doplňkové výbavy. Vyberte si různé typy držáků, aplikátorů, ramen nebo kypřičů dle konkrétních přání.


 

Bohatá doplňková výbava

V rámci doplňkové výbavy nabízíme hadicové aplikátory 9 – 30 m nebo hadicové s botkami o šířce záběru až 15 m, radličkový kypřič EL61, diskový aplikátor do strniště nebo aplikátor s hladkými disky.
 
Hadicové aplikátory 9 – 30 m

V nabídce naleznete hadicové aplikátory s pracovním záběrem až 30 metrů. Teleskopické aplikátory vynikají nižší ztrátou dusíku a minimální zápachem. Rovnoměrné rozprostření a přesnost i na velkých výměrách je samozřejmostí.
Hadicove-aplikatory-9-30-m.png
Hadicové s botkami o šířce záběru až 15 m

Hadicové aplikátory s botkami jsou vhodné pro práci na pastvinách. Umožňují aplikaci přímo ke kořenům, čímž maximálně využijete hodnotu organických hnojiv. Pasivní kompenzace náklonu garantuje perfektní distribuci a kopírování terénu, díky čemuž nedochází k přílišnému namáhání ramene aplikátoru.
Hadicove-aplikatory-s-botkami.jpg
Radličkový kypřič EL61

Hlavní předností radličkového kypřiče je přesné a hluboké zpracování půdy a aplikace až ke kořínkům. Sdružuje dvě funkce, a to kultivaci strniště a aplikaci. Navíc nedochází ke ztrátě dusíku a kypřič optimálně připraví půdu na nový výsev.
Radlickovy-kypric-EL61.jpg
Diskový aplikátor do strniště EL64

Diskový aplikátor, který je vybaven aplikačními i kypřícími řadami ozubených disků, umožňuje kompletní zapravení hnojiva do půdy každých 12,5 cm. Sdružuje dvě operace do jedné, čímž šetří náklady a přejezd po poli.
DIskovy-aplikator-do-strniste-EL64.jpg
Aplikátor s hladkými disky EL71

Při práci s diskovým aplikátorem s hladkými disky nedochází ke ztrátě dusíku, zapáchání, a hlavně znečištění rostlin. Efektivní ochrana půdní struktury, redukce poškození rostlin nebo rovnoměrná distribuce jsou hlavními přednostmi.
Diskovy-aplikator-s-hladkymi-disky-EL71.jpg
 


Rozmetadla hnoje Muck MasterI veškeré modely rozmetadel jsou 100% pozinkované, aby byla zajištěna maximálně dlouhá životnost strojů. V nabídce naleznete rozmetadla s kapacitou od 8 do 24 m3, která jsou navržena pro každodenní použití i v obtížně přístupných a svažitých terénech a která se řadí mezi největší na trhu. Garantují kvalitní a rovnoměrnou aplikaci. Výkonné svislé válce o průměru 885 mm nebo 1035 mm zaručují velice dobré drcení, rychlé vyprazdňování a přesnou aplikaci. Mezi největší výhody řadíme intuitivní a velice snadnou obsluhu. Pomocí zadních deflektorů lze omezit směr rozhozu a eliminovat ztráty při přepravě. Rozmetadla PICHON patří i v České republice k velice oblíbeným, českým zemědělcům a podnikům jsme dodali téměř 120 kusů. Nejprodávanějším modelem nadále zůstává jednonápravové rozmetadlo Muck Master M1350 s kapacitou korby 13 m3.
 
KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:
 

• 100% žárové pozinkování
• Dávky od 2 tun/ha (granulát)
• Precizní rozmetání
• 5 let záruka na mechanickou stabilitu
• Dokonalá aplikace díky nepřekonatelnému průměru, sklonu a výšce rozmetacích válců
• Pracovní šířka až 20 m

IMG_3899.JPG
 
 

Míchadla kejdy


Nabídka obsahuje i míchadla kejdy, která jsou vhodná k promíchávání kejdy ve foliových lagunách, uzavřených, nebo dokonce podzemních betonových jímkách. Usazený kal na dně a krusty vytvořené na povrchu nezůstávají usazeny a není zapotřebí je následně bagrovat. Výhoda spočívá v konstrukčním řešení, které je žárově zinkováno.

                                                    michadlo-kejdy.jpg
 

Nabízíme další doplňky a vybavení jako jsou řezací hlavy, injektory, pneumatiky, blatníky a držáky aj. Veškerá řešení aplikace hnojiv jsou realizována s ohledem na konkrétní přání a požadavky zákazníků. Každý stroj jsme schopni navrhnout přesně na míru dle vaší specifikace k plné spokojenosti a pro maximální produktivitu.
 


 

MAXIMALIZACE HODNOTY HNOJIV


Ve firmě PICHON jsou si dobře vědomi důležitosti tekutých hnojiv z farem a kladou důraz na optimální využívání organických hnojiv v souladu s přírodou. Cílem je usnadnit využívání vlastních zdrojů a maximalizovat jejich účinnost. Díky vysokému obsahu živin, které se v kejdě nachází, můžete značně urychlit růst plodin.

                                                                  ll.jpg


Stroje PICHON navíc úspěšně prošly zkouškami na základě daných referenčních kritérií prováděnými organizací IRSTEA a získaly certifikaci „Ekologická aplikace hnojiv“. Cílem certifikace je zachování požadované úrodnosti a organického stavu půdy z hlediska rovnoměrné aplikace.
 

ZA KVALITOU SI VÝROBCE STOJÍ, ZÍSKEJTE ZÁRUKU NA 5 LET


Všechny stroje jsou vyráběny s ohledem na každodenní používání, a proto disponují robustní a kvalitní konstrukcí. Dlouhá životnost strojů je v oboru aplikace hnojiv klíčová, proto jsou všechny cisterny TCI a rozmetadla Muck Muster kompletně pozinkována. Cisterny jsou navíc vyrobeny z plechu o tloušťce 5 až 8 mm, což zaručuje, že v případech podtlaku uvnitř cisterny nedojde k jejímu poškození. Za kvalitou strojů PICHON si výrobce stojí, a proto poskytuje na cisterny a rozmetadla 5letou záruku na hlavní konstrukční časti.
 
                                                     jj.jpg
 

50 LET TVRDÉ PRÁCE


Francouzská společnost PICHON byla založena již v roce 1970. Na počátku se zabývala opravou zemědělských strojů a později vývojem strojů na zpracování půdy. Už v roce 1976 se začala specializovat na vývoj a prodej fekálních cisteren. Již v roce 1984 prezentovala společnost své nejnovější stroje a technologie na Mezinárodním veletrhu zemědělské techniky SIMA. Když v roce 1996 získala na tuzemském trhu 40% tržní podíl, začala postupně rozšiřovat své působení a otevřela novou továrnu nedaleko Brestu. Po expanzi do Číny se rozhodla koupit a zrekonstruovat výrobní závod v Polsku, který se stal hlavní odbytištěm pro Východní Evropu.        

                                                         lol.jpg

Díky neustálému vývoji a rozsáhlé distribuční síti profesionálních prodejců si na tuzemském trhu vybudovala pevné postavení a s postupem času získala tržní podíl 50 %. V roce 2011 dokončil PICHON vývoj a svět spatřila rozmetadla statkových hnojiv pod názvem Muck Master, které známe již dnes.

V současné době disponuje dealerskou sítí celkem v 50 zemích světa. Zajímavostí je, že díky svým dlouhodobým znalostem s problematikou zpracování statkových hnojiv poskytuje poradenství i samotné francouzské vládě. V minulém roce se značka PICHON stala součástí dánské skupiny Samson Agro.
 

JSTE PŘIPRAVENI NA SEZONU? RÁDI VÁM POMŮŽEME.


Sezona hnojení se neúprosně blíží a my jsme tu pro vás. Zaujaly vás cisterny a rozmetadla značky PICHON? Chtěli byste si je osobně prohlédnout nebo vás zajímá více informací? Rádi vám poradíme s výběrem vhodných strojů nebo jejich financováním. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte prosím kontaktovat produkt manažera značky Ing. Bohuslava Říhu, mobil: +420 724 249 946, e-mail: bohuslav.riha@agrotec.cz.

Video ke zhlédnutí - PICHON Cisterny TCI

PICHON - rozmetadla