Zájezd se zákazníky na veletrh AGRARIA a představení novinky STEYR 6280 Absolut CVT

Dvoudenní zájezd se zákazníky na největší zemědělský veletrh v Rakousku ku příležitosti představení novinky STEYR 6280 Absolut CVT.
Letošní ročník největšího zemědělského a lesnického veletrhu v Rakousku AGRARIA 2022 se konal ve dnech 23. až 26. listopadu 2022 ve Welsu. Tématy letošního ročníku byly polní práce, hospodaření na pastvinách, chov zvířat a s ním spojené technologie a lesnictví. Na více než 76 000 m2 se představily přední světové značky zemědělské techniky včetně domácí jedničky STEYR Traktoren.
Ku příležitosti představení novinky STEYR 6280 Absolut CVT jsme se rozhodli uspořádat pro skupinu dealerů a zákazníků dvoudenní zájezd do Rakouska. Ve středu jsme se sešli ve stejnojmenném městu Steyr a vyrazili společně na místní vánoční trhy, kde se k nám připojil i výrobce. Večer jsme zakončili společnou večeří v hotelu Minichmayr.
Na druhý den jsme se vypravili do Welsu na očekávaný veletrh AGRARIA 2022. Svou důležitostí se dá přirovnat k mezinárodnímu veletrhu TECHAGRO. Hala 20 patřila jedničce na trhu, značce STEYR. Vzdušné expozici vévodily na první pohled hned dvě hlavní hvězdy rakouské stáje – novinka STEYR 6280 Absolut CVT a nová generace nejsilnějšího koně STEYR 6300 Terrus CVT.
Produkt manažer značky STEYR pro Českou republiku a Slovensko postupně představil zákazníkům jednotlivé modelové řady. Veletrh AGRARIA byl pro zákazníky jedinečnou příležitostí, protože mohli na jednom místě vidět všechny nabízené modely od Kompakt S, přes Expert CVT, až po Terrus CVT, včetně lesnické a komunální nástavby nebo navigačních systémů. Stánek STEYR byl laděn do výročí 75 let značky, kdy si mohli zákazníci prohlédnout i historický model Steyr 180 v zelené barvě, který začal psát příběh této značky.
Lákadlem byl i STEYR Expert CVT v lesnické nástavbě STEYR Forst, který nabízí ochranu kabiny s homologací FOPS a OPS a dále pak ochranu motoru nebo palivové nádrže. Traktor od 100 koní vybavený plynulým převodovým ústrojím lze osadit otočným řízením pro pohodlnou práci v lese. Zadní tříbodový závěs s kapacitou 5 600 kg využijete při agregaci řady lesnického příslušenství jako je naviják či fréza. Prostorná kabina s úzkými sloupky nabízí perfektní rozhled při práci s čelním nakladačem. Expert byl k vidění i v komunální výbavě včetně příslušenství.
Středem pozornosti byl však nový model STEYR 6280 Absolut CVT, který byl poprvé veřejnosti představen právě na veletrhu AGRARIA 2022. Tento model posílí novou produktovou řadu a nabídne maximální výkon s navýšením 300 koní (280 bez navýšení). Od vlajkové lodi Terrus CVT převzal novou prostornou kabinu, která je vybavena novými ovládacími prvky a technologiemi jako je telematika S-Fleet a sdílení dat. Pro pohodlnější a intuitivnější práci je vybaven i novým Multicontrollerem III a dalšími vychytávkami jako je nádržka na vodu, výsuvná schránka na box s nářadím a další úložný box nad nádrží.
Jistě vám neunikla informace, že CNH, konkrétně Case IH, sponzoruje závodní tým Aprilia na mistrovství světa v kategorii MotoGP pro sezónu 2022. Pro rakouský závod ve Spielbergu byla motorka obrandována s logy STEYR. Návštěvníci si ji mohli také na veletrhu AGRARIA prohlédnout.
Hned vedle stánku STEYR Traktoren nechyběla další značka z koncernu CNH - značka Case IH. Hlavními novinkami byl viniční speciál Quantum 110 V, Optum 300 AFS Connect, a především novinka Case IH Puma CVXDrive 260. V expozici nešlo přehlédnout kombajn Case IH Axial Flow 9250 se sklízecí pásovou lištou MacDon FD235 již v novém designu.
Kromě traktorů STEYR jsme navštívili i závěsnou techniku, kterou AGRI CS nabízí. Značka pícninářské techniky SIP představila novinku v podobě 6rotorového obraceče SPIDER 775|6 s novým inovativním zvedáním ramen a shrnovač STAR 860|26 T. Nejprodávanější mulčovače v ČR Tehnos na svém stánku ukázaly téměř celé portfolio vyjímaje širokozáběrové kombinace. Středem pozornosti byl inovovaný univerzální mulčovač MU 300 LW nebo ometače kmínků. Vřele nás přivítal přímo ředitel firmy.
Tím, že je značka STEYR jedničkou na rakouském trhu, její expozice byla působivá a dominantní. Ani návštěvníci veletrhu si nenechali červenobílé traktory ujít a na stánku bylo opravdu rušno. Děkujeme našim dealerům a zákazníkům a doufáme, že si největší rakouský veletrh a představení novinky užili. Budeme se těšit na další společné setkání.