NOVÁ ŘADA MLÁTIČEK AXIAL-FLOW 250

CASE IH představuje novou sérii mlátiček AXIAL-FLOW 250.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 27. 7. 2018

Nová modelová řada mlátiček Axial-Flow 250 s novým systémem AFS Harvest CommandTM.

Značka CASE IH představuje tři nové modely řady Axial-Flow 250, které nahrazují stávající modely 7240, 8240 a 9240. Nové modely sebou přináší řadu zajímavých automatizačních prvků, které jsou navrženy pro zjednodušení práce obsluhy, zvýšení výkonu a dodržení odpovídající kvality sklizeného zrna.

„Nové automatizační systémy a funkce by měly zajistit především lepší soulad mezi obsluhou a sklízecí mlátičkou.V tomto případě, sklízecí mlátička nepomáhá zvyšovat pouze výkonnost obsluhy, ale také usnadnit práci méně zkušenějším obsluhám, které nemají dostatečné zkušenosti s obsluhou těchto strojů,“ říká August von Eckardstein, marketing manažer pro sklizňovou techniku CASE IH.

Nový automatizační systém výmlatu AFS Harvest CommandTM

Hlavní novinkou u nových modelů Axial-Flow 7250, 8250 a 9250 je automatizační systém výmlatu nazvaný AFS Harvest CommandTM. Tato kompletně nová technologie využívá balíček šestnácti senzorů sledujících práci stroje. V závislosti na podmínkách a typu sklizené plodiny lze mlátičku přizpůsobit až sedmi přednastaveným parametrům. Systém se ovládá jednoduše z kabiny přes monitor AFS Pro 700. Operátor pouze zvolí typ sklizené plodiny a podmínky a mlátička se pak jednoduše nastaví tak, aby se dosáhlo požadovaného výsledku.

Systém AFS Harvest CommandTM je dostupný v následujících verzích:

Jednodušší verze systému AFS Harvest CommandTM nabízí osvědčené funkce ACS. Systém dokáže nastavit například otáčky ventilátoru, vůli rotoru a elimnuje tak potřebu manuálního nastavení. Obsluha si může nastavené hodnoty jednoduše uložit a využit je pro práci i v budoucnu.

Pokročilejší verze automatiky zahrnuje dále i regulaci rychlosti vkládání materiálu, která je založena na pojezdové rychlosti mlátičky. Obsluha si pouze nastaví maximální zatížení motoru a pojezdovou rychlost.

Plná výbava automatizačního systému AFS Harvest CommandTM umožnuje automatické nastavování parametrů mláticí a separační části mlátičky, které je založeno na několika parametrech včetně přísunu hmoty do sklízecí mlátičky. Systém využívá kamery, které snímají kvalitu a obsah nečistot ve sklizeném zrnu, aby se zajistila co nejlepší výsledná kvalita s nízkým podílem nečistot a úlomků.

„Automatizační systém AFS Harvest CommandTM využívá kameru, která pomáhá sledovat kvalitu zrna pomocí UV záření, zahrnující modré, zelené, červené a infra-červené světlo. Paprsky světla dokáží identifikovat množství úlomků a nečistot,“ říká August von Eckardstein.

Elektronicky ovládané usměrňovací lišty

Řada mlátiček Axial-Flow 250 se systémem AFS Harvest CommandTM je nově vybavena elektronickým ovládáním usměrňovacích lišt toku materiálu přímo z pohodlí kabiny. Nastavení vodících lišt probíhá bud automaticky, když je spuštěna automatika, nebo lze nastavení provést také manuálně. Regulace toku materiálu eliminuje ztráty, kdy při vyšších výnosech je nutné hmotu zadržet v oblasti rotoru déle, aby došlo k lepšímu vyseparování zrna.

Převodovka pro vyšší pohodlí

Nový typ hydrostatické převodovky je založen na dvourychlostním ovládání, které poskytuje plynulé přeřezaní i při práci ve svažitém terénu nebo při přepravě. Maximální rychlost ve skupině I je 18 km/h, ve skupině II pak 40 km/h. Maximální pojezdovou rychlost v dané skupině lze však jednoduše omezit v závislosti na podmínkách. Mlátičky Axial-FLOW 250 jsou nově vybaveny také elektronickou uzávěrkou diferenciálu, která nahrazuje mechanický pedál na podlaze.

Vyšší zvedací síla šikmého dopravníku

Největší modely řady Axial-Flow 250 nově nabízí zvedací sílu šikmého dopravníku až 6,1 tun, aby mohla mlátička bezproblémově pracovat s lištou o záběru až 13,5 metru a 18 řádkovým kukuřičným adaptérem.

Plně automatické navádění AFS

Systém telematiky AFS Connect umožnuje snadný přenos dat mezi sklízecí mlátičkou a stolním počítačem. Všechny sklízecí mlátičky lze na přání objednat z výroby s přípravou na navigaci, díky které můžete pracovat s maximální přesností až na 2,5 centimetru.

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku CASE IH CZ, kde Vám přinášíme nejnovější informace ze světa značky CASE IH.

Další články

MODERNÍ HOSPODAŘENÍ SE SYSTÉMY CASE IH AGXTEND™

8. 12. 2018

CASE IH představuje nové produkty a technologie pod značkou AGXTEND™.

OPTUM 300 CVX V PODNIKU VOD KÁMEN

7. 12. 2018

Od začátku podnikání se značkou CASE IH.

PŘEDSTAVUJEME NOVÝ AXIAL-FLOW® 250

2. 12. 2018

Nové sklízecí mlátičky CASE IH řady 250. Již v příštím roce na českých a...

LUXXUM 120 NA FARMĚ ING. TAŤÁNY LANČOVÉ

25. 11. 2018

Jako každá žena má ráda detaily, proto se rozhodla pořídit svůj nový traktor ve...

PRVNÍ ROK ZNAČKY SUMO NA ČESKÝCH POLÍCH

17. 11. 2018

Značka SUMO se zabydluje u zemědělců v České republice.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.