OHLÉDNUTÍ ZA STEYR DEMO TOUR 2020

Tři zastávky rakouské flotily na Slovensku a v České republice.

Kristýna Poláková, AGRI CS a.s. , 1. 10. 2020

PODĚKOVÁNÍ ZA NÁVŠTĚVU NA STEYR DEMO TOUR 2020

Jedna z největších událostí letošního roku pro značku STEYR je za námi. Na harmonogramu evropské tour byla mimo jiné zastávka ve slovenském Prešově, odkud jsme se přesunuli přes hranice do České republiky, kde nás čekaly hned dvě zastávky. Rádi bychom poděkovali i vám, všem příznivcům, majitelům a fanouškům červeno-bílých traktorů STEYR, za vaši návštěvu, která byla i navzdory současné situaci a opatření velice hojná.


Závěrečná zastávka STEYR DEMO TOUR 2020 v Kaznějově u našeho autorizovaného dealera AUTO HELUS, s.r.o., kde se představily všechny modelové řady značky STEYR, včetně novinek STEYR Expert CVT a STEYR Impuls CVT.

První zastávkou bylo středisko společnosti AGRI CS Slovakia s.r.o. ve slovenském Prešově. Ihned po akci v pátek 18.9. jsme se s celým týmem STEYR DEMO TOUR přesunuli do České republiky, a to konkrétně na pole mezi Ivaň a Pasohlávky. Uspořádání polní show jsme se zde zhostili my, společnost AGRI CS a.s., za pomoci svého dlouholetého zákazníka Agro Fabičovic. Z Moravy jsme pokračovali na západ republiky k autorizovanému dealerovi ke společnosti AUTO HELUS, s.r.o., jejíž sídlo se nachází v Kaznějově u Plzně.

PREZENTACE TRAKTORŮ STEYR

      Na poli mezi Ivaní a Pasohlávkami se mohli všichni příznivci těšit na pořádné polní předvádění a individuální jízdy. Mezi nejvíce zkoušené modely patřila novinka v portfoliu STEYR Impuls CVT.

Polní show STEYR DEMO TOUR je tradiční evropskou tour značky STEYR, v rámci které jsou příznivcům značky představeny veškeré modelové řady, novinky v portfoliu anebo například nové technologie. Produktový manažer značky pro český a slovenský trh Ing. Zdeněk Musil zahájil akci představením všech modelových řad od nejmenšího modelu STEYR Kompakt S a STEYR Kompakt, které vynikají, jak už samotný název napovídá, svou kompaktností a obratností. K vidění byla například speciální úprava do autoškol pro výcvik nových řidičů, nebo pro komunální oblast. Další modely, které se na scéně ukázaly, byly osvědčení MULTItalenti. Čtyřválcový STEYR Multi nabízí nevšední možnosti, co se týče všestrannosti. Bezkonkurenční výbavou je hydraulický axiální hydrogenerátor o výkonu až 100 l/min s možností až 4 elektricky a 2 mechanicky ovládaných hydraulických okruhů. Chladnými vás nenechá ani zvedací kapacita tříbodového závěsu až 5 600 kg.

Návštěvníci si mohli prohlédnout a sami vyzkoušet i novinku STEYR Expert CVT, který je dokonalým výsledkem kombinace předností menších modelů, ale zároveň si od větších modelů ponechává výkonné 4,5litrové motory nebo plynulé převodové ústrojí CVT.

Další prezentovanou řadou byla novinka v podobě STEYR Expert CVT, který ukrývá pod svou kapotou výkonné 4válcové motory s výkonem až 140 koní a splňuje nejpřísnější emisní normy EU Stage V. Na scéně nemohla chybět ani legendární řada STEYR Profi, která nabízí až 11 modelů o výkonu 116 až 175 koní s navýšením.

V rámci prezentace se všechny modelové řady od nejmenšího STEYR Kompakt S, až po nejsilnějšího koně ve stáji STEYR Terrus CVT předvedly v celé své kráse.

Další horkou a očekávanou novinkou, která byla poprvé prezentována široké veřejnosti, byl STEYR  Impuls CVT navazující na letité úspěchy předchozí generace univerzálních traktorů CVT, který díky maximálnímu výkonu až 225 koní uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Jeho nový a dravý design návštěvníky velice uchvátil. Přehlídku rakouské flotily završil nejsilnější kůň ve stáji STEYR Terrus CVT s točivým momentem 1 282 Nm a sedlovou přední nápravou pro perfektní tahové vlastnosti.

NOVINKY VE STÁJI STEYR

Mezi hlavní prezentované novinky patřil STEYR EXPERT CVT, jehož název vyjadřuje přesně to, co od něho můžete očekávat. Kompaktní traktor s vysokým výkonem, komfortní kabinou, a především novou loketní opěrkou s Multicontrollerem II splní i ta nejtajnější přání. Revoluční polohovatelná loketní opěrka s Multicontrollerem umožňuje pohodlné ovládání veškerých funkcí pro výjimečný požitek z jízdy a nabízí nově mimo jiné Monitor S-TECH 700, podporu EFH, nebo funkci tempomatu a konektor ISOBUS III.

     Nový kůň ve stáji STEYR 4130 Expert CVT s panoramatickou střechou pro perfektní práci s čelním nakladačem. Nechybí ani luxusně vybavená kabina nebo nový Multicontroller druhé generace.

Luxus, a především pohodlí díky plynulému převodovému ústrojí CVT v segmentu již od 100 koní – to je nový STEYR Expert CVT. Je výsledkem předností menších modelů, jako je všestrannost a manévrovatelnost, ale zároveň disponuje výkonnými 4,5litrovými motory nebo komfortní kabinou s řadou revolučních prvků, které jsou k vidění u vyšších modelových řad. Zajisté oceníte hydraulické čerpadlo CCLS o výkonu 110 l/min nebo motorovou brzdu pro lepší účinnost brzdové soustavy, jelikož přináší 40% nárůst brzdného účinku tím, že zastaví přívod paliva a zavře výfukovou klapku.

    Nový STEYR Impuls CVT ukrývá pod kapotou 6,7 litrový motor o maximálním výkonu až 225 koní s patentovanou technologií HI-eSCR2 pro plnění nejpřísnějších emisních norem EU Stage V.

Horkou novinkou byl STEYR 6165 Impuls CVT, který měl na Slovensku i v České republice svou premiéru. Nový model byl dovozen speciálně na evropskou STEYR DEMO TOUR 2020 a těšil se velkému obdivu. Je ztělesněním všestranného pomocníka pro jakékoliv operace, na které si jen vzpomenete. Hlavní předností jsou silné, ale zároveň úsporné a ekologické 6válcové motory s permanentním výkonem až 180 koní, vysoká úroveň komfortu, axiální pístové čerpadlo o maximálním výkonu až 160 l/min, či patentovaný systém S-Brake, který sleduje a řídí traktor a připojený návěs dle aktuálních podmínek na podmáčených loukách nebo namrzlé vozovce pro maximální bezpečnost obsluhy a stabilitu přívěsu.

Řada příznivců, i těch nejmenších, si mohla vyzkoušet revoluční převodové plynulé ústrojí CVT, které slaví v letošním 20 let, jak přímo v kabině traktoru, tak i na našem simulátoru včetně připojeného traktoru s agregací.

Traktory STEYR jsou výjimečné svým univerzálním a speciálním použitím. K vidění na STEYR DEMO TOUR byla i speciální úprava modelu STEYR Kompakt pro výcvik nových řidičů, pro komunální sféru nebo pro náročnou práci v lese.

I STEYR 4145 Profi CVT se speciální lesnickou nástavbou byl k vidění v Kaznějově na STEYR DEMO TOUR 2020.

Traktory STEYR lze vybavit otočným pracovištěm nebo plným otočným řízením s velkorysým prostorem, ochranou přední masky a nápravy či ochranou katalyzátoru. Traktory splňují nejpřísnější bezpečnostní homologace FOPS a OPS pro práci v lesním provozu.

POLNÍ PŘEDVEDENÍ A INDIVIDUÁLNÍ JÍZDY

Důležitou součástí programu STEYR DEMO TOUR bylo i polní předvedení, jelikož pouze tak si mohou návštěvníci vyzkoušet traktory STEYR v plném zápřahu. Pro ještě lepší prožitek a zkušenost s rakouskými siláky si mohli všichni příznivci značky sami vyzkoušet traktory STEYR. V plné kráse se návštěvníkům ukázala kombinace traktorů STEYR v agregaci s podrývákem GLS 250 nebo TRIO od značky AGRI FARMING SOLUTIONS, mulčovačem TEHNOS, technikou na zpracování půdy české značky OPaLL-AGRI nebo stroji na zpracování píce SIP jako žací lištou SIP SILVERCUT DISC 300 a rotorovým obracečem SPIDER.

K vidění byla i krásná kombinace traktoru STEYR 6300 Terrus CVT v agregaci s podrývákem GLS 250 pod vlastní značkou AGRI FARMING SOLUTIONS pro prokypření porostů, které trpí zhutněním půdy.

Nejsilnější kůň ve stáji STEYR Terrus si díky vysokému výkonu až 313 koní poradí hravě s jakoukoliv prací. Je ideálním pomocníkem při tahových pracích či dopravě.

STEYR DEMO TOUR 2020 se těšila navzdory složité situaci vysoké účasti. Na červeno-bílé traktory se přišlo podívat téměř 200 lidí.

STEYR 6145 Profi CVT v agregaci se strojem na zpracování půdy od české značky OPaLL-AGRI.

Nejmenší a nejobratnější hrdina rakouské stáje STEYR 4095 Kompakt v agregaci s mulčovačem značky TEHNOS.

Ještě jednou bychom vám rádi za společnost AGRI CS a.s., AGRI CS Slovakia s.r.o. a AUTO HELUS s.r.o. poděkovali za přízeň, kterou jste nám během celé STEYR DEMO TOUR 2020 věnovali a těšíme se na vás na dalších akcích se značkou STEYR.

Další články

Jak funguje sdílení kombajnu Axial-Flow?

27. 10. 2020

Na partnerskou dotaci 50 % se sdružili tři zemědělci a dva z nich teď kombajn provozují. Jak jim to funguje?

VIRTUÁLNÍ REALITA PRO AUTOŠKOLU

23. 10. 2020

Pohodlně se usaďte. STEYR přináší nové možnosti pro výcvik řidičů.

Tři Vestrumy na dvoře

19. 10. 2020

Nejnovější traktory se pomalu rozjíždí po republice

PODZIMNÍ NOVINKY NA FAN SHOPU

19. 10. 2020

Podzim přichází s novou kolekcí oblečení a reklamních předmětů

Soutěž Nejlepší traktorista

8. 10. 2020

Zapojte se do soutěže a pomozte nám najít Nejlepšího traktoristu

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.