SIP JEDE! REPORTÁŽ PŘÍMO Z TERÉNU V BŘEZOLUPECH.

Porovnali jsme pro vás revoluční shrnovač AIR s konkurečním produktem.

Kristýna Poláková, AGRI CS a.s. , 22. 5. 2020

Shrnovač SIP AIR odvede kvalitní a čistou práci i ve svažitém terénu a na půdě poškozené suchem.

Víme, že při nákupu zemědělské techniky je velice důležité vidět stroje přímo v akci. Proto v současné době pořádáme ve spolupráci s našimi autorizovanými dealery DEMO akce se stroji SIP. V následujících dnech vám přineseme čerstvé informace, fotografie a videa o tom, jak stroje SIP pracují na českých polích, a ukážeme vám přednosti těchto strojů. Začínáme s novinkou roku 2019 – shrnovač SIP AIR!


SIP AIR 300 a 500 T v agregaci s traktorem CASE IH Maxxum 150 při shrnování vojtěšky na Zlínsku.
 

SLOŽITÝ TERÉN A PŮDA POZNAMENANÁ SUCHEM

Základem úspěchu a vysokých výnosů je správná příprava seťového lůžka a dostatek vláhy v půdním profilu. V současné době není však objem dešťových srážek optimální, a proto musí zemědělci využívat kvalitní techniku, která zaručí vysokou výživovou hodnotu píce a požadované množství hmoty. Vhodným strojem je moderní pásový shrnovač s flexibilním sběračem SIP AIR, který jsme v rámci DEMO akce předváděli ve spolupráci s dealerem NAVOS FARM TECHNIC na polích ve Zlínském kraji.

Předvádění se konalo v Březolupech na Zlínsku na 17 hektarech vojtěšky. Jednalo se o první seč, a již na první pohled bylo znát, že půda je poznamenaná suchem, což vedlo k řidšímu porostu. Nepříznivým podmínkám nepomohlo ani špatně připravené seťové lůžko, terén byl značně hrbolatý a svažitý.


Na fotografii můžete vidět půdu trpící nedostatkem vláhy způsobující značně řidší porost, což má zásadní vliv na výnosy. Problému nízkých dešťových srážek a omezené dostupnosti vláhy čelí řada českých zemědělců.


SIP AIR si poradí v každém terénu. Překážkou není ani svažitý či kamenitý terén. Volně otáčející se plazy umožňují ideální kopírování bez usazování nečistot v píci.
 

MÉNĚ ŘÁDKŮ, VÍCE HMOTY, ČISTŠÍ PÍCE

Pásový shrnovač SIP AIR 300 a AIR 500 T v agregaci se strojem CASE IH Maxxum 150 o celkovém pracovním záběru 16,5 metrů byl porovnáván s konkurenčním 4rotorovým shrnovačem o záběru 12,5 m. Oproti konkurenčnímu stroji pásový shrnovač SIP AIR vytváří menší počet větších řádků, což představuje velkou výhodu pro práci s řezačkou. Díky menšímu počtu řádků se významně redukuje počet nutných cest a tím dochází k úspoře času a spotřeby nafty.


Oproti konkurenčnímu stroji pásový shrnovač SIP AIR tvoří menší počet větších řádků, čímž dochází k úspoře času a spotřeby nafty. SIP AIR může zakládat řádek vpravo, vlevo nebo oboustranně. 

Při přejezdu s konkurenčním shrnovačem docházelo vlivem přímého přejíždění hrabicemi po hlíně k nadměrnému prášení. To mělo za následek shrnování vojtěšky včetně nežádoucích popelovin, které způsobují negativní reakce v následném zpracování. Kontaminace pícnin plísněmi, zeminou nebo fyziologicky odumřelými částmi rostlin vždy vede ke zhoršení kvality fermentace. Nežádoucí plísně a bakterie senáž znehodnocují a snižují její výživovou hodnotu.

Oproti tomu při práci se shrnovačem AIR 300 a 500 T docházelo k minimálnímu prášení, které bylo navíc způsobeno převážné odkvetlými pampeliškami. I návštěvníci obdivovali velice nízký výskyt prachu přes značné sucho.
 

V PODNIKU OCENILI PŘEDEVŠÍM ŠETRNOU A ČISTOU PÍCI

Klíčová je kvalitní píce bez nečistot. Díky eliminaci prášení zůstala posečená píce bez jakýchkoliv nežádoucích nečistot, čímž byla zajištěna kvalita a bezpečnost vojtěšky. Systém flexibilního sběrače a pásového dopravníku zaručuje díky stejnoměrnému nabírání píce a pomalému otáčení rotorů bezztrátovou sklizeň bez vracení hmoty před sběrač.


Prstový rotor spolu se sběracím zařízením zajišťuje dokonalý tok materiálu na pásový dopravník. Zakřivené prsty jsou ideálním řešením k nabírání píce bez kamení.

Díky hydropneumatickému odlehčení je stroj velmi šetrný k porostu. Při shrnování nedochází k ulamování lupínků vojtěšky a flexibilní pick-up  s excelentním kopírováním terénu podstatně snižuje obsah zeminy a nečistot. Pro zajištění ještě větší kvality slouží volně otočné plazy, na kterých neulpívá žádná zemina.
 

SPOKOJENOST OBSLUHY A VELICE INTUITIVNÍ MANIPULACE

Obsluha stroje byla velice mile překvapena jednoduchou a intuitivní manipulací. Velice rychle se naučila se strojem pracovat. Oproti konkurenčnímu modelu oceňuje, že stroj společně s pící nehrne nečistoty, kameny a zeminu. Zároveň vyzdvihuje nízké opotřebení a vysokou životnost všech dílů jako jsou válce, rotory nebo nože. Komponenty jsou kvalitně zpracované, vydrží déle a není potřeba časté broušení.


Hydraulický systém na přepravním rámu umožňuje sběrací zařízení otočit z přepravní do pracovní polohy vpravo, nebo vlevo od traktoru. Kompaktní přepravní šířka je vyřešena otočným rámem a sklápěcí jednotkou.

Aktuálně probíhá DEMO akce v okolí Frýdku Místku, kde SIP AIR shrnuje posečenou trávu. Připravujeme pro vás další reportáž, ve které se zaměříme na bezztrátovou sklizeň a objem hmoty.


Zaujal vás revoluční pásový shrnovač SIP? Máte zájem o jiný stroj a chcete si ho vyzkoušet? Neváhejte kontaktovat produkt manažera Jiřího Pilaře, mobil: +420 602 236 569, e-mail: pilar@agrics.cz, nebo se obraťte na svého autorizovaného prodejce a domluvte si předvádění kvalitních strojů na zpracování píce SIP.

Další články

VYUŽIJTE DOTACE NA NÁKUP TECHNIKY.

29. 5. 2020

Investice do zemědělských podniků na léto 2020.

CASE IH TÝDNY SE BLÍŽÍ

28. 5. 2020

Zprávy z první ruky. Z pohodlí domova on-line a bez cestování. Již brzy!

STEYRÁCI NIKDY NESPÍ. UKAŽ, CO V TOBĚ JE.

26. 5. 2020

Vyfoť svého STEYRA a zapoj se do soutěže o zajímavé ceny.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO ŽNĚ 2020

25. 5. 2020

NEJVÝKONNĚJŠÍ AXIAL-FLOW® 9250 ZA CENU MENŠÍHO MODELU

EXTRA BONUSY NA NOVÉ MODELY PUMA

17. 5. 2020

Až 225 koní za cenu 210!

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.