FARMALL CASE IH slaví 100 let

Legendární traktor představený v roce 1923 slaví 100. výročí svého vzniku.

Společnost Case IH v letošním roce čekají celosvětové oslavy na počest 100. výročí traktoru FARMALL. Ikonický model byl původně představen společností International Harvester v roce 1923 jako univerzální traktor, který způsobil revoluci v zemědělství. Traktor, jehož původní metou bylo nahradit koně, se navzdory rychlému technologickému vývoji, stále drží mezi nejoblíbenějšími traktory světa a již po několik generací je symbolem moderního zemědělství.

FARMALL byl prvním traktorem s integrovaným hydraulickým systémem, který umožňoval zemědělcům snadno a pohodlně provádět řadu zemědělských prací, jako je tahání pluhu, sečení trávy apod. Tato inovativní funkce umožňovala zemědělcům pracovat efektivněji a výrazně zvýšila jejich produktivitu. Byl také prvním traktorem s vysokým výkonem a širokými pneumatikami, což umožňovalo využívat jej v mnoha různých typech půdy i podmínkách.

Během své historie dokázal pokořit mnohé další historicky důležité milníky. V roce 1941 byl pod modelovou řadou FARMALL představen první dieselový traktor pro řádkovou sklizeň na světě. O šest let později sjíždí z výrobní linky 1 000 000 model této značky a o necelých 35 let později FARMALL, jako první traktor na světě, překračuje hranici 5 000 000 prodaných kusů.
Traktory FARMALL jsou vybaveny silnými motory, které poskytují vysoký výkon pro různorodé zemědělské práce. Jsou konstruovány s ohledem na spolehlivost a odolnost, což zaručuje, že budou fungovat bez problémů po mnoho let. Jsou vybaveny širokou škálou funkcí, které umožňují zemědělcům pracovat efektivněji a produktivněji a zároveň jsou navrženy tak, aby poskytovaly pohodlné a ergonomické prostředí pro řidiče, kteří mohou snadno a pohodlně řídit stroj. Celkově lze říci, že FARMALL traktory jsou vynikající volbou pro zemědělce, kteří hledají vysoký výkon, spolehlivost, ergonomii a produktivitu.
Nejnovější modelová řada FARMALL A a FARMALL C je odpovědí společnosti CASE IH na stále náročnější požadavky moderního zemědělství. Traktory FARMALL jsou vybaveny čerpadly s vysokým průtokem a působivou kapacitou předního a zadního zdvihu, snadno se ovládají a efektivně zvládají širokou škálu náročných pracovních nástrojů.
Vysoce robustní a všestranná nová řada byla od počátku navržena tak, aby usnadnila život menším farmářům i profesionálním zemědělcům. Kompaktní a svižné traktory FARMALL jsou zkonstruovány tak, aby byly vhodné pro práci s předním nakladačem. Jsou vybaveny pevnou konstrukcí a širokými pneumatikami, které poskytují stabilitu a výkon při práci s nákladem. Navíc, integrovaný hydraulický systém umožňuje snadné a pohodlné používání předního nakladače, což umožňuje zemědělcům provádět řadu zemědělských prací, jako je nakládání a vykládání materiálu, rychle a efektivně. 
Ať už hledáte jednoduchou ovladatelnost nebo výkon, klíčový traktor nebo doplňkový stroj, FARMALL vás přesvědčí širokou škálou úkolů, které umí splnit, i svojí spolehlivostí, kterou dokazuje už 100 let. 

Farmall slaví 100 let

Zkušenosti našich zákazníků s traktory FARMALL

„Naším hlavním požadavkem bylo, aby se traktor vlezl pohodlně do stájí. Pro tuhle práci potřebujete hlavně obratný a kompaktní traktor, na který se můžete spolehnout. Nesmí nás nechat ve štychu. Zvířata musí jíst každý den.
 
Jezdím s ním od pěti hodin od rána do osmi do večera za každého počasí. Proto jsem rád, že krom jiných věcí funguje dobře topení i klimatizace. Ta práce u zvířat dokáže být někdy tvrdá, hlavně v té zimě. Mě to ale baví a dává mi to smysl. Jsem rád, že můžu pracovat se strojem, na který se můžu spolehnout.“
 
Luboš Daňhel, obsluha Farmall 110 C v ZD Budkov

Vybral jsem ho právě pro to, že je to normální farmářský traktor, akorát bez kabiny. Mám jistotu servisu a kvality, což se o naleštěných malotraktorech říct nedá.

Spokojen jsem s ním velice, dokonce předčil moje očekávání i výkonem tříválce.

Farmall je značně rychlejší, než můj předchozí traktor. Díky tomu jsem začal od září mulčovat a jezdit s fekálem, což mě teď zaměstnává nejvíc. Okrajově sekám trávu podél cest s příkopovým ramenem. Pro drobné zemědělce nabízím také služby výrobu sena, lisování. Mám také zkušenosti v lese při práci s čelním nakladačem, díky převodovce PowerShuttle můžu kdykoliv změnit směr jízdy. 
Kabina je velice pohodlná, díky klimatizaci mohu pracovat i se zavřenými okny, dříve jsem musel mít otevřená okénka, aby se tam v létě dalo přežít. Příjemně mě překvapila i spotřeba, čekal jsem ji vyšší. 
Jiří Borzyk

Farmalla jsme vybrali, protože cena byla příjemná, má dobrý výkon a dlouhé servisní intervaly. Nový Farmall je výkonnější a pohodlnější než předchozí traktor. Doufáme i v dlouhodobější životnost. Na svoz komunálu většinou jezdíme ve dvou. Je dobré, že druhá sedačka není provizorní, je slušná a nepřekáží.
Jezdíme v Hořicích na Šumavě, městys leží v kopcích, kvůli stabilitě máme maximálně rozšířené kola. Skvělý je i přední tříbodový závěs, na jeden přejezd uděláme dvě operace, odhrneme i posypeme. Šetří to čas i finance, v zimě jsme byli při prohrnování rychlejší, takže i spotřeba bude určitě menší. Farmall má větší výkon, tak se mu nemusí tolik šlapat. Je tam menší zdvihový objem a větší výkon, tam, kde jsme jeli 3, tady jedeme 4.

Vladislav Otto