Neustále se posouváme dopředu - inovovaná rozmetadla Pichon MK

Představujeme inovovaná rozmetadla Pichon MK, která budou dostupná pro český trh prostřednictvím prodejní sítě AGRI CS již v polovině roku 2023.
Francouzská společnost Pichon působí více než 50 let v oblasti vývoje a výroby strojů pro aplikaci statkových hnojiv. Neustále pracuje na řadě vylepšení, aby zákazníkům poskytovala efektivnější řešení. Nyní přichází s inovovanými rozmetadly řady MK, která budou dostupná pro český trh již v polovině roku 2023.

Technika Pichon je mezi českými farmáři vyhledávána předně kvůli své dlouhé životnosti, která je dána robustností stroje a kompletním žárovým zinkováním. Rozmetadla organických hnojiv představují dokonalou kombinaci univerzálnosti a robustnosti, která garantuje kvalitní a rovnoměrnou aplikaci a vysoké výkony. Na českých polích rozmetá již na 200 ks rozmetadel a nejoblíbenějším modelem se stal M1350 s objemem 13 m3.

atypix-shooting-mk30-mk35-42-web.jpg

Nová modelová řada rozmetadel MK

Pevná organická hmota všeho druhu (hnůj, komposty, suchý i mokrý trus, zelené hnojení atd.) při správném rozmetání a použití dokonale uspokojí potřeby rostlin z hlediska dusíku, fosforu a draslíku ve správný čas. Inovovaná rozmetadla MK jsou navržena tak, aby vyhovovala výzvám rozmetání hutných, ale i lehkých materiálů. Plně pozinkovaná rozmetadla nabízejí ložný objem od 10 do 24 m3 s pracovním záběrem až 20 m. Jsou navržena pro intenzivní použití a vhodná jak pro menší farmáře, tak i družstva či podniky poskytující služby. Například modely MK20, MK25 a MK30 vyhovují potřebám malých a středních farem. Tyto modely jsou určené zejména pro horské nebo těžko přístupné oblasti.

NOVINKA – rozmetací stůl Precisium

Přejete si aplikovat malé množství lehkého a nestálého materiálu? Pro tuto aplikaci je určen inovovaný rozmetací stůl PRECISIUM. Dva horizontální rozdružovací válce a rozmetací disky jsou k tomu dokonale přizpůsobeny. Zajišťují vynikající příčné rozložení rozmetaného materiálu až na maximální šířku 24 m v závislosti na jeho hustotě. Snadná montáž a demontáž rozmetacího ústrojí činí toto rozmetadlo ještě univerzálnějším. Zadní rám modelu MK lze snadno předělat ze svislých na vodorovné válce s rozdružovacími válci. Každý typ válců má své vlastní uplatnění.

Kompletní zinkování strojů se osvědčilo

Rozmetadla MK jsou charakteristická svým robustním provedením a svou „nezničitelností“ jako jejich předchůdci Muck Master. Jsou vyrobeny pouze z kvalitních materiálů a dílenské zpracování je na velmi vysoké úrovni. Příkladem jsou výztužné prvky, podvozek tloušťky 6 mm, boky nástavby přišroubované k podvozku a mnoho dalšího. Kvalitu strojů podtrhuje 100% žárové zinkování, které zaručuje dlouhou životnost při rozmetání nejrůznějších druhů materiálů.

Odzkoušená konstrukce

Úzkou nástavbu doplňuje vysoký zadní rám a svislé válce o velkém průměru. Takto řešená konstrukce zabraňuje vracení hnoje zpět do rozmetadla. Konstrukce nástavby maximálně využívá naložený objem a usnadňuje aplikaci hnoje. Přidáním dřevěných nebo ocelových nástaveb pohodlně navýšíte požadovaný objem korby.
Inovovaná rozmetadla MK zvládají jakékoliv pracovní podmínky. Jízda po silnici, svažitá pole, obtížně přístupný terén nebo zhutněná mrva. Na přání mohou být vybavena koly o velkém průměru, která snižují požadavky trakčního výkonu, nebo širokými koly k minimalizaci zhutnění půdy. Navíc patří mezi rozmetadla s nejnižším těžištěm na trhu. Nízké těžiště dává rozmetadlu optimální stabilitu na jakémkoliv terénu. Silná náprava s brzdami a velkými náboji mu umožňuje bezpečnou jízdu z farmy na pole a zpět.

Výkonný podlahový dopravník

Ve standardu jsou všechny modely vybaveny podlahovým dopravníkem, který je tvořen profily 90x50 mm spojenými lodními řetězy o průměru 16 mm. Maximální tahové zatížení řetězu je 32 tun. Podlahový dopravník je poháněn hydromotorem a převodovkou. Standardně jsou rozmetadla MK vybavena hydromotorem o objemu 160 cm3. Pro účely rozmetání těžkých materiálů nabízí výrobce i možnost použití silnějšího hydromotoru. Tato koncepce pohonu se osvědčila. Rozmetadlo je schopno těžké materiály přemísťovat a zároveň zajistit rovnoměrné rozmetání. Škrabka umístěná v přední a zadní části řetězu podlahového dopravníku zabraňuje hromadění materiálu. Tím se vyhnete náhlému zastavení podlahového dopravníku a rozmetadlo se snadněji udržuje.

Pohodlí a bezpečnost řidiče je pro výrobce klíčová

Veškeré funkce podlahového dopravníku (pohon, rychlost a zastavení) lze ovládat pohodlně z kabiny traktoru. Hydraulické hadice a kabelové svazky jsou umístěny mimo vývodový hřídel a jsou snadno přístupné. Při odstavení rozmetadla jsou umístěny v držácích, které je chrání před vnikáním nečistot.
Standardně jsou rozmetadla MK vybavena 6drážkovou hřídelí s přetěžovací spojkou pro automatické vyřazení v případě přetížení. Pro bezpečnost řidiče a ochranu hřídele je kompletně zakryta PVC trubicí. Od rozmetadel MK35 výše jsou standardně rozmetadla vybavena jednostranně homokinetickým kloubovým hřídelem pro optimalizaci manévrovatelnosti rozmetadla během provozu.

Největší rozmetací válce na trhu

Se svými rozměry rozmetacích válců - Ø 885 pro modely MK10 až MK30 a Ø 1 035 mm pro modely MK35 až MK60T – patří rozmetadla PICHON mezi největší na trhu. Tato velikost zajišťuje velmi dobré drcení a optimální rovnoměrnou aplikaci hnoje. Válce zůstávají čisté a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Konstrukce válců byla navržena tak, aby zaručovala vysokou produktivitu – rychlá aplikace a přesnost s velkým záběrem.

Optimalizujte svůj výkon

Když upravujete aplikovanou dávku, optimalizujete svůj výstup. K rozmetadlům MK se nabízí kompletní řady elektrohydraulických ovládacích jednotek a ovládacích dotykových displejů. Zvolte si ten pravý podle toho, jakou úroveň očekáváte. Nastavit z ovládacího displeje lze například otevírání nebo zavírání gilotinových dveří, spouštění nebo vypínání podlahového dopravníku nebo lze nastavit automatický režim.