Nový kůň ve stáji. Přivítejte STEYR Absolut CVT s výkonem až 300 koní.

STEYR představil v listopadu na veletrhu AGRARIA 2022 novinku, která přijíždí s novou kabinou a více koňmi pod kapotou. Těšit se na ní můžeme již v první polovině roku.
Ve dnech 23. až 26. listopadu se ve Welsu konal největší zemědělský a lesnický veletrh v Rakousku. STEYR jako domácí jednička představil novinku STEYR 6280 Absolut CVT. Tento model posílí novou produktovou řadu, která byla představena v roce 2021. Nabídne maximální výkon s navýšením až 300 koní (maximální výkon 280 koní bez navýšení). Od vlajkové lodi převzal inovovanou prostornou kabinu, která je vybavena novými ovládacími prvky a technologiemi jako je telematika S-Fleet a sdílení dat.
 
Modelová řada Absolut CVT nyní nabízí hned 5 modelů s výkonem od 185 do 280 koní. Hlavními plusy je inovovaný přední tříbodový závěs a úctyhodný zvedací výkon zadního tříbodového závěsu 10 463 kg. Vítaným benefitem jsou delší servisní intervaly – pro motor 750 hodin a převodové ústrojí 1 500 hodin. České zemědělce si získává i svým moderním stylovým designem.

Inovovaná kabina

Novinka STEYR 6280 Absolut CVT získala zbrusu novou kabinu, která zaručuje nejnižší hladinu hluku na trhu, a to pouhých 66 dB(A). Kabina zároveň nově poskytuje o 11 % více prostoru a celkový moderní design podtrhuje prémiovost traktoru. Zvětšení kabiny umožnilo přidání úložných prostor a zvětšení chladicího boxu, který se nachází pod sedadlem spolujezdce.
Kromě toho v kabině najdeme nový monitor Infomat 1200 a nový, ještě intuitivnější, displej na A sloupku. Ten nabízí lepší přehled o klíčových provozních údajích traktoru. Práce nemůže být již pohodlnější díky nové loketní opěrce s Multicontrollerem III, která nabízí až 11 konfigurovatelných tlačítek. Klimatizace má více výdechů pro lepší distribuci vzduchu a automatickou regulaci zón. Novinkou je dálkové odemykání/zamykání traktoru a i tlačítko pro nastartování/vypnutí motoru.

Pokročilý systém odpružení

O komfortní jízdu se stará nový pokročilý systém odpružení, který synchronizuje odpružení přední nápravy, odpružení kabiny a zadních závěsů, aby se minimalizoval přenos nárazů. Na přání lze traktor vybavit aktivním hydraulickým odpružením kabiny, které si obsluha může nastavit podle preferencí. Aktivní odpružení izoluje řidiče od pohybu samotného traktoru, a navíc v kombinaci s přední inovovanou nápravou poskytuje vynikající jízdní vlastnosti. Pohodlné sedadlo je vybaveno bočním odpružením, odvětráváním a vyhříváním.

Silnější kůň v modelové řadě Absolut CVT

Pod kapotou novinky se ukrývá inovativní motor FPT NEF o objemu 6,7 l s výkonem až 300 koní pro maximální výkon a produktivitu s patentovanou technologií HI-eSCR2 plnící emisní normu EU Stage V. Maximálního výkonu dosahuje nově již při točivém momentu 1300 ot./min. Nové zesílené nápravy a zadní pneumatiky s průměrem až 2,05 m zajišťují skvělou trakci a nižší zhutnění půdy. Vyšší výkon a nová náprava umožňuje použití větších nářadí. Maximální provozní hmotnost pro provoz na silnici lze na přání zvýšit na 14 500 kg.

Větší palivová nádrž a nová schránka na nářadí

Optimalizujte svůj čas na poli díky zvětšené palivové nádrži o objemu 460 l, která je o 15 % větší než u předchozí generace. Abychom vám práci co nejvíce ulehčili, integrovali jsme také nádržku na vodu na mytí rukou a box na nářadí s možností výsuvu vedle schůdků do kabiny, který umožňuje snadný přístup a minimalizuje nepořádek v kabině.

Nová úroveň konektivity

S telematikou S-Fleet a portálu MYSTEYR.com máte přístup ke všem údajům o svém vozovém parku na jednom místě: podívejte se, kde jsou vaše stroje, a jak si vedou, abyste mohli provádět vzdálené úpravy. Nově můžete rychleji, a především vzdáleně spolupracovat se svým prodejcem či servisním technikem. Ten může rychle identifikovat problémy a navrhnout změny pro optimalizaci vaší práce nebo aktualizovat software. Kromě toho lze poskytovat podporu obsluhy v kabině díky přímému připojení k obrazovce Infomat 1200 odkudkoli a kdykoli. Nový STEYR 6280 Absolut CVT je kompatibilní s ISO BUS III.