Ohlédnutí za CASE DNEM 2017

Poděkování za návštěvu CASE DNE 2017!

Rádi bychom všem návštěvníkům letošního jubilejního 15. ročníku CASE DNE 2017 s podtitulem „Svět se mění, červená zůstává“ za společnost AGRI CS a.s. poděkovali za Vaši návštěvu. O tom, že je tato událost v České republice velice populární akcí svědčí i to, že se v pátek 2.6.2017 přijelo na CASE DEN podívat více než 3000 návštěvníků! Celý den byl pro návštěvníky připraven velice zajímavý program, o kterém si můžete více přečíst níže.
 

PREZENTACE TECHNIKY CASE IH


Značka CASE IH slaví v letošním roce 175 let od svého založení v roce 1842, proto se letošní ročník a i samotná prezentace techniky CASE IH nesla v tomto duchu. Před moderním promotruckem a za odborného komentáře Ing. Pavla Nováka, Ph. D., produkt manažera pro traktory CASE IH, se návštěvníkům ukázaly novinky a osvědčené stroje v kontrastu s historickými modely traktorů a sklízecích mlátiček CASE IH. Ze segmentu traktorů střední výkonové třídy se veřejnosti představily traktory nové modelové řady LUXXUM a inovované modelové řady MAXXUM, které do arény předjely společně s historickým a prvním prodaným traktorem Maxxum 5150 v České republice.

Následně do arény najely hned čtyři traktory OPTUM CVX. Při prezentaci těchto traktorů jsme kladli důraz na demonstraci, že OPTUM CVX je optimálně řešeným traktorem pro dopravu i těžké polní práce a také se díky skvělým parametrům hodí pro službaře. Není proto divu, že dva modely OPTUM 270 CVX byly přímo na CASE DNI předány svým novým majitelům – poskytovatelům služeb v zemědělstvím. Nejenom značka CASE IH, ale také její produkty slaví v letošním roce významná výročí.

Na CASE DNI byly k vidění rovnou tři traktory QUADTRAC 620 z nichž jeden byl ve speciálním výročním červeno-černém lakování, které bylo typické pro první vyráběné Quadtracy. Také sklizňová a manipulační technika nezůstala opomenuta. Mlátičky CASE IH s axiálním způsobem výmlatu se řadí mezi jedny z nejvýkonnějších mlátiček na světě a ve spojení s flexibilními pásovými lištami MacDon zaručují svým uživatelům efektivní sklizeň.
 

TRAKTORY STEYR NA TYPICKY RAKOUSKÉ FARMĚ


Také značka STEYR oslavuje v letošním roce významné životní jubileum, STEYR slaví v roce 2017 rovnou 70 let od spuštění sériové výroby v St. Valentinu v roce 1947. STEYR je značkou s hlubokými rakouskými kořeny, proto se i návštěvníci CASE DNE 2017 mohli aspoň na chvíli ocitnout na pravé rakouské farmě, kde STEYR představil několik novinek a speciálů. Expozici dominovala trojice traktorů (model 188 z 60. let, dále STEYR 8055 a limitovaná edice CVT 6240 k výročí 70 let), na kterých mohli zákazníci vidět, jak rychle se zemědělská technika vyvíjí a jaký pokrok ve vývoji za uplynulých 70 let tato značka udělala.

Mezi novinkami se představil nový MULTI a neodolatelný PROFI 4145 s plynulou převodovkou CVT. Na farmě taktéž nemohl chybět nejsilnější kůň ve stáji – TERRUS 6300 CVT. Originální řešení představil STEYR hned ve dvou provedeních, kdy se při práci s vyvážečkou dřeva ukázal PROFI s originální lesnickou nástavbou a nechyběl taktéž speciálně upravený traktor. Nejednomu oku návštěvníka nemohla unikat přítomnost pravé rakouské selky.
 

AKTIVNÍ POLNÍ PŘEDVÁDĚNÍ PŘÍMO NA CASE DNU


Několik souprav ve spojení s technikou pro zpracování půdy Great Plains a technikou pro sklizen píce SIP a údržbu krajiny TEHNOS se společně s traktory CASE IH a STEYR představilo při velmi oblíbeném aktivním polním předvádění. Na deseti hektarech se při zpracování půdy představila technologie vertikálního zpracování půdy od značky Great Plains. K vidění bylo téměř celé portfolio produktů strojů se záběrem od tří metrů až do sedmi metrů.

Při komentovaných ukázkách se postupně ukázaly podrýváky Flatliner, diskové podmítače X-Press a kombinované stroje SL a SLD. Slovinská značka SIP je v portfoliu produktů AGRICS teprve druhým rokem, ale v poslední době nabývá díky svým ojedinělým technickým řešením na popularitě. Právě při ukázkách technologie pro sklizen píce mohli návštěvníci vidět kompletní linku od sečení, obracení, nahrabování až po konečné lisování s lisy CASE IH RB.
 

ODBORNĚ ZAMĚŘENÁ STANOVIŠTĚ


Jednotlivé přínosy a technologie značky CASE IH jsme prezentovali formou velice oblíbených praktických stanovišť, na kterých návštěvníkům na jejich dotazy odpovídali jednotlivé specialisté. Celkem jsme připravili pět stanovišť se zaměřením na pásové podvozky, axiální mlátičky, systémy precizního zemědělství AFS, souvratový management HMC II a velké oblibě se na CASE DNU těšilo stanoviště praktických jízd, na kterém si zájemci mohli vyzkoušet jízdu s traktorem OPTUM CVX s návěsem, manipulaci s čelním nakladačem na traktoru LUXXUM a FARMALL C.
 

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM PRO VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY


Pro malé i velké návštěvníky jsme připravili bohatý doprovodný program, ze kterého si své vybral určitě každý. Pro děti byl připraven dětský koutek, kde si mohli vymalovat omalovánky nebo zahrát pexeso s motivy CASE IH. Velké oblibě se u dětí těšil taktéž nafukovací skákací hrad QUADTRAC. Rodiče si mohli prohlédnout vystavené automobily značek Jeep, Fiat, Kia nebo Škoda.

Pro milovníky historie byla k vidění celá řada historických strojů značek CASE IH a International Harvester, mezi kterými nechyběla mlátička Axial-Flow 1680 nebo Quadtrac 9370. Největší úspěch jistě zaznamenaly traktor pullingové závody, ve kterých se představil traktor pullingový speciál STEYR s výkonem 3 000 koní společně s jeho řidičem Arjanem van der Kolkem.

Ještě jednou bychom Vám rádi za společnost AGRI CS a.s. poděkovali za přízeň, kterou jste nám během pátečního dopoledne věnovali. Na vaše fotografie a příspěvky z CASE DNE 2017 se těšíme na našem facebooku CASE IH CZ.

Níže si můžete prohlédnout rozsáhlou fotogalerii od fotografa Marka Musila - www.marekmusilfoto.cz.

CASE DEN 2017