STEYR získává již druhé ocenění Red Dot Design Award 2022

STEYR získal již druhé ocenění Red Dot Design v řadě. Hybrid Konzept, který kombinuje diesel-elektrický pohon, byl porotci oceněn za kreativní design a také jeho potenciální efektivitu.
Red Dot Design Award je jedná z největších soutěží v oblasti designu na světě a je mezinárodně uznávaná. Vzhledem k rozmanitosti přihlášených produktů se Red Dot Design Award posuzuje každoročně celkem ve třech samostatných disciplínách. Ocenění uděluje porota složená z odborníků z celého světa.

Zatímco nová generace vlajkové lodi STEYR Terrus CVT byla předchozím vítězem v kategorii Product Design, která hodnotí produkty, které jsou již připraveny na trh a jsou sériově vyráběny, STEYR Hybrid Konzept byl zařazen do kategorie Design Concept, která je určena pro designové koncepty a prototypy. Jako vítěz v této kategorii se Hybrid Konzept objeví v příštím vydání ročenky Red Dot Design Yearbook a na stránkách www.red-dot.org. Ocenění bude uděleno na slavnostním ceremoniálu v Singapuru 27. září.

„Jsme potěšeni, že tvrdá práce našeho vývojového týmu byla oceněna touto cenou. Hybrid Konzept nabízí obrovský potenciál a je přínosem pro dvě strany - majitelé traktorů a životní prostředí, a přestože se jedná o koncepční studii, obsahuje prvky, které si mohou najít cestu k budoucím traktorům napříč našimi produktovými řadami. Systémy elektrického pohonu mají potenciál pro traktory s vysokým výkonem, které přináší snížení spotřeby paliva v průměru o 8 % a zároveň novou úroveň zážitku pro řidiče a úroveň výkonu na poli i na silnici.“ říká Christian Huber, viceprezident Global Tractor Product Management.

STEYR_Hybrid-Drivetrain-Konzept_Red-Dot-Award-2022_3.jpg