Všestranná rozmetadla SKY Agriculture

Rozmetání minerálních hnojiv, ale i vápna a dalších sypkých materiálů s novou značkou z portfolia AGRI CS.
Cílem AGRI CS, která těží z více než 15 let zkušeností s půdou a technologiemi, je podporovat zemědělce v jejich podnikání a vizích. Být jejich pravou rukou v oblasti nejen agrotechnologií, aby se mohli plně věnovat své činnosti a zároveň využívali potenciálu moderní doby. Pojďme se podívat na to, co nově zařazená značka SKY Agriculture do portfolia AGRI CS přináší.

Značka SKY Agiculture není žádným nováčkem. Na trhu zemědělské techniky a agrotechnologií působí od roku 1936. Francouzská společnost Burel Group spojila tři historické značky – Sulky, Sky a Prolog pod jednu hlavičku SKY Agriculture. Jedná se o významný krok vedoucí k obrovské dynamice inovací, které budou sloužit zemědělcům po celé Evropě. Pro české zemědělce je nejznámější značka Sulky, která má v České republice již téměř 30letou tradici.
 

Vize moderního zemědělství

SKY Agriculture je vizionářskou firmou, která si uvědomuje, že zemědělství není pouze o strojích a železe. Veškeré technologie vyvíjí s ohledem na potřeby zemědělců a aktuální výzvy vedoucí k udržitelnému zemědělství. Z tohoto důvodu věnuje velký důraz svému týmu agronomů a agronomek, kteří kombinují stroje s optimální agronomií, která je klíčová pro úspěšné hospodaření.

Od roku 2003 provozuje vlastní farmu zabývající se testováním nových technologií a patentů, a především regenerativním zemědělstvím, jehož základním principem je návrat k přírodě a přirozeným biologickým a ekologickým procesům. Výsledkem je znatelně lepší zadržování vody v půdě, vázání živin nebo potlačování plevelů a chorob rostlin.

Chytrá rozmetadla minerálních hnojiv či aplikátory vápna a jiných sypkých materiálů

K období zimy a jara bezpochyby patří rozmetání hnojiv. SKY Agriculture nabízí hned několik variant. Základním typem jsou modely řady DX. Jedná se o nesená rozmetadla minerálních hnojiv s objemem od 900 až po 3 000 l a pracovním záběrem 9 až 36 metrů. S menšími zástupci rozmetadel ušetříte až 7 % hnojiv. Úspora je dána především kontinuálním a automatickým měřením průtoku hnojiva a kontrolou pomocí vážicího systému SKY. Vážicí dynamický systém hmotnosti hnojiva v násypce se senzorem náklonu stroje zaručuje vysokou přesnost měření na svazích i při náklonu.

Zároveň systém ECONOV nabízí sekční kontrolu (celkem 6 sekcí) pro minimalizaci zdvojené dávky hnojiva a eliminaci nedohojených oblastí. Výsledkem 30leté spolupráce společnosti SKY Agriculture s výzkumným institutem CEMAGREF je 3D pohled na aktuální rozmetací vzorec, který měří všechny klíčové parametry pro optimální aplikaci hnojiva.
Standardní výbava zahrnuje hraniční rozmetání na pravé straně stroje, které je elektricky ovládáno přes ISOBUS. Změna dopadu hnojiva je zprostředkována změnou polohy výpadového bodu na rozmetací disk. Není zde žádný mechanický deflektor, který by poškozoval hnojivo. Volba typu hraničního rozmetání se provádí z kabiny traktoru, na výběr je ze 2 strategií. Levá strana hraničního rozmetání je volitelná výbava.
Pokud sháníte profesionálnější rozmetadlo hnojiv, volte řadu SKY X, díky které ušetříte až 15 % nákladů na hnojiva. V porovnání s rozmetadly DX disponuje záběrem od 18 až do 50 metrů pracovní šířky a objem zásobníků je 1 900 až 4 200 l.
Klíčová je sekční kontrola Econov, kdy chytrá rozmetadla X v základu nabízí 12 sekční kontrol. Garantují tak odstranění nedohnojených a přehnojených oblastí.

Patentovaná technologie SPEED CONTROL

Nová patentovaná technologie SPEED CONTROL pro větší přesnost rozmetání mění bod výpadu hnojiva na rozmetací disk v závislosti na rychlosti jízdy. Reaguje plynule na pojezdovou rychlost tak, aby bylo dosaženo rovnoměrného příčného rozložení hnojiva v celém pracovním záběru. Poslední neméně důležitým rozdílem je hraniční rozmetání, kdy rozmetadla X nabízí 3 strategie. Variabilní aplikace umožňuje modulaci dávky pro levou a pravou stranu nezávisle.

Nová generace XT posouvá hranice výkonu

Poslední řadou jsou tažená rozmetadla XT, která vás zaujmou svou všestranností. Jsou vhodná k rozmetání minerálních hnojiv, granulovaných hnojiv a kompostů, vlhkých produktů a s aplikačními rameny k aplikaci suchých práškových produktů jako je mletý vápenec nebo masokostní moučka. Ať už jste zemědělec nebo poskytovatel služeb efektivita tažených rozmetadel na vás udělá dojem. Nová generace XT posouvá hranice výkonu o úroveň výše, ušetříte až 15 %. S pracovním záběrem až 50 m a kapacitou 17 500 litrů nabízejí tato tažená rozmetadla hnojiv bezkonkurenční produktivitu.
V nabídce jsou 3 typy aplikátorů (šnekový aplikátor pro suché materiály, rozmetací disky pro minerální hnojiva nebo rozmetací disky pro vlhké materiály, komposty a pelety). Rozmetadla jsou dostupná ve 4 verzích pro splnění individuálních potřeb zemědělců. Klíčovým benefitem je gumový pás na dně násypky hnaný mechanicky od pojezdového kola rozmetadla.

Dopravník má šíři 800 mm a je trvale samostředěný s 3stupňovým stoupáním pro ideální tok sypkých materiálů a trvalé rovnoměrné rozložení materiálů v násypce, což vede k trvalému dotěžování traktoru.

7 let záruka

Vzhledem k aplikaci minerálních hnojiv je rozhodující životnost materiálu. Společnost SKY Agriculture si toho je vědoma, a proto klade velký důraz na kvalitu zpracování. O kvalitě vypovídá i tovární záruka, které je u rozmetadel hnojiv 7 let proti prokorodování násypky, 3 roky na převodovku a 2 roky standardní záruka na konstrukční části stroje.

Pod barvou se skrývá antikorozní technologie. Každý stroj je vyroben s maximální péčí v souladu s celosvětovými normami (CETIM, EN ISO 9227). Odolnost proti korozi je 800 hodin pro 100 % dílů.
  1.  Ocel je ošetřena konverzním povlakem, který zastavuje postup koroze a umožňuje kataforéze přilnout.
  2. Kataforéze je vrstva nanášející se elektrodepozicí. Posiluje antikorozní úpravu.
  3. Antikorozní úprava posilující přilnavost finální vrstvy.
  4. Lak je finální vrstvou (barva, lesk) a první vnější ochrannou vrstvu proti agresivitě.

Aplikace SARA a Fertitest v češtině

Ke svému rozmetadlu získáte aplikaci v českém jazyce zdarma ke stažení na svůj mobil, tablet nebo počítač. Aplikace je dostupná pro Android a iOS a pomůže vám s nastavením vašeho rozmetadla. Přes 2 000 uživatelů ji již používá. Přizpůsobte si své stroje, ukládejte konfigurace, nastavujte konkrétní hnojiva a šetřete čas! Součástí aplikace je stručná start-up příručka, plnohodnotný návod, katalog náhradních dílů a další. K rozmetadlu získáte i sadu pro charakterizaci neznámého hnojiva.
SKY Agriculture přichází s novým šedobílým lakováním, které se hodí za každý traktor. V portfoliu značky najdete kromě rozmetadel efektivní stroje na zpracování půdy - od talířových bran a rotačních brán až po radličkové stroje pro celoplošné podříznutí profilu půdy. Příkladem je stroj Methys PSC pro mechanické odstranění plevele z pozemku bez použití herbicidů, nebo diskový podmítač Methys HDS pro rychlou a levnou podmítku po sklizni umožňující zpracování v hloubce 3 cm v celé pracovní šířce.

Poslední produktovou kategorií jsou secí stroje, kde si vybere opravdu každý. Najdete zde mechanické secí stoje, modulární secí stroje, secí stroje s technologií No-till nebo univerzální secí stroje. Ze zástupců secích strojů stojí za zmínku klasický secí stroj s diskovou přípravou a možností až 4 zásobníků pod názvem Maxidrill. Náročnější uživatele zaujme sklopná verze rotačních bran se secí lištou a čelním zásobníkem a nechybí ani No-till secí stroj Easydrill sloužící k zakládání porostu do nezpracované půdy či rovnou do meziplodin. Benefitem je úspora času, nákladů ale také výrazně nižší uvolňování emisí CO2 do ovzduší.
 
Jsme plně připraveni na novou sezónu. AGRI CS má již k dispozici skladové stroje, včetně DEMO souprav k předvedení agrotechnologií přímo na vašem poli. V případě zájmu neváhejte kontaktovat autorizovaného prodejce. Spojením zkušeností týmů, široké distribuční a servisní síti a kvality produktů věříme, že se AGRI CS a AGROTEC Group stanou leadry v dodávce moderních agrotechnologií.

Zaujala Vás všestranná rozmetadla SKY?

Pokud máte zájem o cenovou nabídku, DEMO předvedení nebo jakékoli jiné informace ohledně techniky SKY Agricultuce.
Neváhejte nás kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.