ZDT, spol. s r.o. Nové Veselí slaví 30 let

Přední český výrobce zemědělské a dopravní techniky slaví kulatiny. Podívejme se společně do historie "čekých zlatých ručiček".
Dopravní technika je nedílnou součástí zemědělského provozu. Uživatelé řeší odolnost strojů, objem, složitost obsluhy, ale také cenu. Společnost AGRI CS a. s. pečlivě vybírá dodavatele techniky, aby byla schopna pokrýt veškeré požadavky zákazníků. Pod vlastní značkou Agri Farming Solutions nabízí kompletní balíček dopravních strojů AGRI TRANSPORT od klíčových výrobců, jejichž poznávacím rysem je červené lakování. Do portfolia patří i osvědčená technika od českého výrobce ZDT, spol. s r.o.

Prvních 30 let ZDT:

1993
Založení firmy
1996
První třínápravový návěs Golem
1998
Představení výměnného systému Mega
2008
První rozmetadlo hnoje RM
2011
Nové výrobní prostory a lakovna v závodě v Bystřici nad Perštejnem
2012
Ocenění Zlatý klas pro nosič Mega33 na výstavě Země živitelka
2014
Prototyp překládacího vozu NP30 GIGANT
2017
Nové logo a vizuální identita firmy, představeno nová řada návěsů NS a první český výrobce zemědělské techniky s Evropským schválením 167/2013
2018
Nové výrobní prostory včetně pálícího centra v závodě v Bystřici nad Pernštejnem
2018
Ocenění Zlatý klas pro zcela nový návěs NS23.1 na výstavě Země živitelka
2018
Zahájena sériová výroba překládacích vozů NP30 GIGANT
2019
Výroba velkého počtu nástaveb na nákladní automobily
2020
Zcela nová řada menších třístranných návěsů řady NS
2021
Nový typ výměnné plošinové nástavby pro nosiče MEGA
2022
Nová řada výrobků LVN pro vyvážení dřevin

JIŽ 30 LET S VÁMI

ZDT, spol. s r.o. Nové Veselí je přední český výrobce zemědělské a dopravní techniky. Firma jako společnost s ručením omezením byla založena 26. 4. 1993. Její historie však sahá až do období strojních traktorových stanic. V roce 1948 byla založena STS Nové Veselí jako podnik specializující se na opravy zemědělské techniky. V 90. letech, kdy probíhala privatizace bývalých STS, odkoupili zakladatelé firmy podíly restituentů a zprivatizovali část bývalé STS potřebnou pro nové podnikání. Navázala na zkušenosti pracovníků z oboru výroby a oprav zemědělských strojů, výroby ocelových konstrukcí a začala s výrobou dopravní techniky do zemědělství - malými třístrannými návěsy a rozmetadly na granulovaná hnojiva.
Historickým milníkem byl první třínápravový návěs GOLEM z roku 1996, který představoval zlom v přístupu k zemědělské dopravě. Stavebním kamenem se ukázala řada MEGA s výměnným systémem, která se s postupnými inovacemi vyrábí dodnes. Ikonická, a nejen českými zemědělci odzkoušená řada nosičů výměnných nástaveb slaví 25. výročí od uvedení na trh.

NOVÉ VÝROBNÍ HALY A PÁLICÍ CENTRUM

Za 30 let si firma vybudovala přední postavení mezi výrobci dopravní techniky a zemědělských strojů v České republice i na Slovensku, v Dánsku, Velké Británii či Rakousku. Zaměstnává přes 100 lidí a vyrábí stroje ve dvou provozech, které jsou vybaveny technologiemi pro dělení materiálu, ohraňování, svařování a lakování. Výrobní závod v Bystřici nad Pernštejnem prošel rozsáhlou rekonstrukcí a byly vystavěny tři nové výrobní haly. V halách se také nachází prostor pro povrchovou úpravu a finální montáž. Klenotem podniku a zdrojem vysoké produktivity je laserové pálicí centrum TRUMPF.

OSVĚDČENÁ ČESKÁ TECHNIKA

Technika ZDT se uplatňuje v obcích, na farmách, ale i ve velkých družstvech či stavebních firmách. Portfolio je rozsáhlé a vyvíjí se k požadavkům zákazníků a k efektivitě a hospodárnosti výroby. K tomu napomáhá vlastní vývojová a konstrukční kancelář. Mezi základní řady patří návěsy, přívěsy a nosiče s výměnnými nástavbami. V kategorii návěsů NS je nejvíce prodávaným výrobkem po dlouhé roky třístranně sklápěný návěs NS4.3 (NS3) spolu s větší verzí NS7.3 (NS5), v posledních letech jim konkuruje v počtu prodaných kusů dozadu sklápěný návěs NS18.1 a návěsy NS23.1/23.2.
Z kategorie nosičů výměnných nástaveb je bezesporu nejprodávanějším nosičem varianta MEGA21 (dříve MEGA20), z třínápravových nosičů je to MEGA25. K nosičům jsou dodávány nástavby – nejvíce sklápěné korby a rozmetadla hnoje, také ale cisterny a velkoobjemové nástavby. Za 30 let působení firmy na trhu se podařilo prodat také stovky přepravníků zvířat či přepravníků stavebních strojů.

Díky tomu, že disponuje firma vlastním konstrukčním oddělením, je schopna reagovat na individuální potřeby zákazníků, specifické úpravy či vývoj výrobku dle přání zákazníka.