O značce STEYR

Traktory STEYR jsou jednoduše nezaměnitelné. Nepřehlédnutelný červenobílý design, zajímavé inovace jako je plynulé převodové ústrojí CVT, maximální úroveň komfortu a bezkonkurenční spolehlivost: STEYR je pravý rakouský traktor.

STEYR-LOGOOO.png

Hromadná produkce traktorů STEYR začala v roce 1947 v St. Valentinu, kdy si farmář Leopold Haider odvezl první legendární model STEYR 180 se zelenou barvou. Od té doby se stal STEYR vůdcem na rakouském trhu. V České republice si traktory STEYR také získaly svou jasnou pozici - prémiové traktory s maximální úrovní komfortu, vysokou úrovní inovací a s oblíbeným plynulým převodovým strojím CVT. Každoročně roste i počet traktorů pro použití v dalších segmentech, jako je komunální sféra, lesnictví či autoškoly. Moderní design, spolehlivé stroje, rozsáhlá dealerská síť a kvalitní zázemí je dokonalá kombinace, která jasně vítězí – proto se STEYR může s hrdostí ohlédnout za uplynulými 75 lety a s optimismem začít psát další kapitolu.

Přejít na stránku produktů     Najít svého prodejce

Prvních 75 let značky STEYR

1947

První stránka historie se začala psát 29. září 1947, když si farmář Leopold Haider převzal úplně první traktor STEYR 180.
1949

Legendární řada STEYR 80 byla představena veřejnosti. Významným způsobem přispěla k rozvoji značky na rakouském trhu.
1960

Uvedení řady průkopnických nápadů: nové vznětové motory, reverzní převodovka s PTO, PTO s 540 a 1000 ot/min, planetový pohon zadní nápravy.
1964

Byl představen první traktor s pohonem všech kol pro použití při polních pracích na horských rakouských svazích.
1972

V Hannoveru STEYR byl poprvé prezentován první prototyp STEYR 760 s Powershiftem.
1978

STEYR kladl velký důraz na komfort obsluhy a uspořádání kabiny. Proto začal vybavovat kabiny topením a klimatizací.
1982

Uvedení modelové řady 8055 na trh. Významným milníkem byl první traktor s funkcí brzdění Opti-Stop.
1986

Větší modely jsou vybaveny regulací zvedacího ústrojí EHR a informačním systémem Infomat snižujícím spotřebu paliva až o 20 %.
1993

Představení elektronicky řízeného předního tříbodového závěsu, který měl spodní ramena uchycena na přední nápravě. To umožnilo snížit celkové těžiště.
1999

Významný milník, kdy značka STEYR přišla se svojí CVT technologií. Plynulá převodovka s děleným tokem pro dokonalou účinnost a úsporu paliva.
2005

Sjel z linky 500 000. traktor STEYR - model STEYR 9100 M.
2009

Představení nové řady Profi Classic a CVT, do které byla integrována nová loketní opěrka Multicontroller a dvojspojková technologie.
2013

STEYR uvádí na trh novinku Profi CVT s plynulou převodovkou, dvojspojkovou technologií a funkcí S-Tronic pro řízení poměru převodového ústrojí a motoru.
2019

Představení modelu STEYR Konzept. Jádrem studie je modulární hybridní elektrický pohon.
2021

Světu byla představena druhá generace vlajkové lodi STEYR Terrus CVT. Modernější design, nové technologie a přepracovaná kabina.
2022

STEYR slaví výročí 75 let a představuje koncept hybridního traktoru. Úspěšný příběh značky STEYR rozhodně není u konce.

Proč si pořídit právě STEYR?

Prémiový komfort

Radost se odlišit, tak zní slogan značky STEYR. Hned jakmile usednete, tak pochopíte. Traktory STEYR uchvátily svou bohatou výbavou tisíce uživatelů po celém světě. Díky koženému volantu protkanému červenou nití, mechovému koberečku, nízkofrekvekvečním sedadlům, novému vzduchovému odpružení kabiny, STEYR Sound Systemu a silnému LED osvětlení si můžete vychutnat jedinečný zážitek z práce a užít si každý den na maximum. Charakteristický červenobílý design zdobí traktory STEYR již od roku 1967.

Zákazníci vždy na prvním místě

Traktory jsou s příchodem nových technologií, jako je Opti-Stop, plynulé převodové ústrojí CVT, Ecotronic či S-Brake, neustále zdokonalovány po technické stránce. Hned od začátku si však byli ve STEYRu jistí, že klíčoví jste právě vy - uživatelé traktorů STEYR. Cílem je tedy poskytovat komplexní nabídku nejnovějších technologií při současném zachování intuitivního, logického a jednoduchého ovládání tak, aby traktory byly stále uživatelsky přívětivé. Příkladem může být ergonomická loketní opěrka s Multicontrollerem. Značka STEYR se vždy ztotožňovala s individuálními potřebami svých zákazníků, snažila se vytvořit důvěrný vztah a stát se tak spolehlivým partnerem v každém ohledu.

Jedinečná řešení a výbavy

STEYR byl a vždy bude odlišný. Kromě prémiových traktorů do zemědělství je schopen plně uspokojit i poptávku po strojích ve speciální úpravě pro práci v lese, kdy nabízí lesnické nástavby přímo z výroby s řadou inovativních a bezpečnostích prvků. Dále také charakteristické oranžovobíle zbarvené traktory do komunální sféry včetně otočného řízení nebo traktory pro výuku a výcvik nových řidičů. Zároveň myslíme na všechny a nebojíme se netradičních požadavků. Příkladem je speciální přestavba traktoru s umístěním loketní opěrky Multicontroller na levé straně sedačky, kterou jsme pro našeho zákazníka úpravili z důvodu nešťastné náhody, kdy přišel o pravou ruku. STEYR je partner, na kterého se můžete vždy spolehnout.

STEYR PROTECT

Výrobce si za kvalitou strojů stojí, a proto poskytuje na všechny traktory tovární záruku STEYR PROTECT na 12 + 24 měsíců.